Çağrı Merkezi 444 55 60

Atık Su Terfi İstasyonu

Hazır Terfi İstasyonu Çözümleri

Merkezi atık su kanalizasyon hattına seviye olarak altında kalan kullanım yelerinde atık suyun yükseltilmesinde kullanılan sistem hazır terfi istasyonu olarak isimlendirilmektedir. Karmod 1986 yılından bugüne depolama tanklarındaki uzmanlığıyla atık suyun uzaklaştırılmasında önemli işleve sahip atık su terfi deposu modelleri üretiyor. Su pompa istasyonu için önemli işleve sahip bu depolar CTP sistemli polyester kompozit malzeme kullanımıyla imal edilmektedir. Pis su terfi istasyonu için özel üretilen darbe dayanımı ve yüksek mukavemetiyle uzun yıllar bakım gerektirmeden güvenle kullanılmaktadır.

Atık Su Sorununa Atık Su Terfi Deposu İle Güvenli Çözüm

Konutlardan fabrikalara, okullardan sosyal tesislere tuvalet ve lavabo alanları başta olmak farklı kullanım yerlerinden çıkan atık suların uzaklaştırılması önemli bir altyapı sistemi ister. Çıktıkları binalardan merkezi kanalizasyon sistemi bulunmaması veya alt seviyede kalması önemli bir sorunu daha ortaya çıkartır. Atığın yakınında bulunanlar başta olmak üzere topluk sağlığını doğrudan tehdit eder. Salgın hastalıklar için önemli riskler oluşturur.

Kanalizasyon sistemi öncesinde hazırlanan atık su terfi deposu bu sorunları ortadan kaldırarak sağlık risklerini bertaraf eder. Kanalizasyonun bulunmadığı veya seviye olarak yüksekte kaldığı konutlar, sanayi tesisleri ile çok sayıda özel ve kamu hizmet binalarının atık yönetimini kolaylaştırır. Atık su terfi deposu içerisinde genel atık sularla beraber, tuvalet atıkları, atık yağlar, genel katı atıklarla homojenliği bulunmayan tüm atık türleri ayrıştırılarak depolanabilir.

Hazır Terfi İstasyonları İle Pratik Çözüm

Her nitelikte atık sularla bunların içerisinde bulunabilecek katı atıkların özel ekipmanlar kullanılarak depolanıp ayrıştırılması ve arıtma tesisine ulaştırılması hazır terfi istasyonları ile pratik çözüm kazanır.

Terfi İstasyonlarına Özel Atık Su Terfi Depoları

Karmod uzmanlığı ve üretim kalitesini yansıtan atık su terfi deposu terfi istasyonlarının kullanımına özel tasarlanmıştır. Bu özel geliştirilmiş tanklar kullanılarak atık su terfi istasyonları ihtiyaç duyulduğu her bölgede çok hızlı şekilde projelendirilerek hazırlanabilir. Kısa sürede devreye alınan atık su pompa istasyonu sayesinde olası sorunlar tamamıyla çözümlenerek geride bırakılır. Kullanıma hazır konseptiyle kullanım yerindeki inşa yapı işlemlerini büyük ölçüde ortadan kaldırarak azaltır. Atık su terfi deposu pis su terfi istasyonu genel ekipmanıyla bütünlük sağlayarak sistemin çalışmasını sağlar.

Toprak altı veya toprak üstü kullanım şartları fark etmeksizin en iyi darbe dayanımı ve mukavemet üstünlüğü ile uzun yıllar güvenle kullanılır. Bakım gerektirmeyen üstün kalitesiyle çürüme yapmadan korozyona uğramadan sağladığı tasarrufla atık su terfi istasyonu yatırım bütçesinden kazandırır. Her türlü kullanım bölgesinde kolayca hazırlanarak kısa sürede hizmete alınır.

Uzun süreli kullanımlarla beraber atığında hizmet vereceği binanın ihtiyaçlarına göre hızlı projelendirilebilme avantajına sahiptir. Standart üretimli çok sayıda kapasite seçeneğine sahip atık su terfi deposu modelleri avantajı hızlı projelendirme ve çözüme katkı sağlar. Ekipman bağlantıları kolaylıkla yapılabilecek sisteme sahiptir.

Kaygan yüzey avantajıyla katı atık ve onların oluşturduğu tortuları en az seviyede zemine yapışır. Servis ve bakım ihtiyacı duymadan yıllarca güvenle kullanılır. Cam elyaf takviyeleriyle katmanlarla geliştirilmiş atık su terfi istasyonu kalite üstünlüğünü yıllarca koruyarak daima ilk günkü mukavemetini muhafaza eder. 

Atık Su Terfi İstasyonu Ne Avantajlar Sağlar?

Özel geliştirilmiş üretim modeliyle düşük enerji kullanımıyla çalışarak maliyetleri en aza indirir. Devreye alınması, işletmesi ve yatırım maliyetleri benzer sistemlere göre oldukça ekonomiktir. Uzun yıllar bakım gerektirmemesiyle bakım ve servis maliyetleri çok düşüktür. Sanayi tesislerinde özel kimyasalların dinlendirme ve ayrıştırmasında kullanılarak terfi istasyon yatırımında tasarrufla çevreyi korumaya büyük katkı sağlar.

Tuvalet gibi tüm atıklarla kimyasal atıkların güvenli depolanıp transferini sağladığından oluşabilecek kötü kokuları ve görüntüleri ortadan kaldırır. Sağlıklı, temiz ve güvenli bir ortamın hazırlanmasına katkı sağlar. Atık su terfi istasyonu içerisinde oluşan hidrojen sülfür seviyesini sistem avantajıyla en aza indirir. Bu açıdan iş sağlığı ve güvenliğine büyük katkı sağlar.

Karmod uzmanlığımızla farklı litre ve tonaj kapasiteleriyle atık su pompa istasyonlarına çözüm alternatifleri sunuyoruz. Terfi istasyonlarına özel atık su terfi deposu çözümleri için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

Atık Su Terfi İstasyonu Nerelerde Kullanılır?

  • Endüstriyel Üretim Tesisleri ve Organize Sanayi Bölgeleri
  • Kamu ve Özel Sektör Hizmet Binaları
  • Belediye Başkanlık ve Hizmet Binaları
  • Hastaneler ve Sağlık Tesis Binaları
  • Oteller ve Devre Mülk Tatil Bölgeleri
  • Toplu Konutlar
  • Alışveriş Merkezleri
  • Spor ve Sosyal Tesis Binaları
  • Okullar ve Üniversite Kampüsleri
  • Köy ve Kasaba Atık Depolama Yönetimi Sistemleri
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×