Çağrı Merkezi 444 55 60

Toprak Altı Depolar

Toprak Altı Depolar

Polyester Yer Altı Su Deposu İle Her Yönden Kazanın

İçme suyu başta olmak üzere farklı alanlarda kullanma suyu depolamasını kolaylaştıran polyester yer altı su deposu farklı kullanım noktalarına özel depolama çözümleri getiriyor. Toprak altına gömülerek kullanılabiliyor oluşu yer altı polyester tankları çok daha cazip hale getiriyor. Bu durum özellikle endüstri tesislerinde mekandan kazandırırken şehir peyzaj mimarisinde yeşillendirilmiş alan altına gömülerek yeşil sahanın devamında görünmeyen aktör oluyor.

Suyun yanı sıra endüstride petrol ve özel kimyasalların depolanmasında güvenle kullanılıyor. İçme suyu, kullanma suyu, tarımsal ve peyzaj sahaları sulama suyu ile kalmayıp endüstriyel üretim tesislerinde yangın suyu depolamasında önemli işleve sahip. Aynı zamanda yağmur suyu hasadında toprak altı polyester tank uzun yıllar bakım gerektirmeden dayanım ve mukavemetiyle en çok tercih edilen depo modelleri arasında yer alıyor. 100 bin litreye kadar üretilebilen polyester depolar Tır taşıyıcılara yüklenerek istenilen kullanım alanlarına kolayca taşınabiliyor.

Yüksek tonajlı depolama ihtiyaçlarında özel projelendirme yapılarak 100 tonluk polyester yer altı depolama tankları yan yana getirilerek kullanıma sunuluyor. Bu sistem spor tesisleri, büyük otel zincirlerinde yoğun olarak tercih ediliyor. Otellerde bahçe veya otopark alanlarına gömülen polyester tanklar hiç yer kaplamadan kullanıma sunulabiliyor. Otellerin genel kullanma suyuyla beraber yüzme havuzlarını besleme ve dezenfekte etme, yangın suyu ihtiyaçlarında toprak altı polyester depolar özellikle tercih ediliyor.

Polyester Yer Altı Tankı Güvenli ve Uzun Ömürlü Sistem

Karmod üretim teknolojisi ve uzmanlığıyla üretilen polyester yer altı su deposu uzun ömürlü kullanımıyla beraber güvenlik üstünlüğüyle öne çıkıyor. Toprak altı kullanım şartları dikkate alınarak özel geliştirilen bu polyester yer altı su tankları Ar-Ge çalışmalarıyla darbe ve basınç testlerine tabi tutulmuştur. Test aşamasında bir yıl boyunca üzerinde yoğun hareketliliğin olduğu zeminde tutulmuş ve bu testleri başarıyla geçmiştir. Test süresince toprağa gömülü olduğu alandan tırlar, hafriyat kamyonları, vinçler geçirilerek deponun tepkisi ölçümlenmiştir. Yapılan testler sonucunda yer altı polyester tankların dayanım ve güvenilirliği ortaya çıkartılmıştır.

Polyester yer altı depolama tankı toprak altı koşullarındaki kullanımında senelerce sorunsuz, çürüme ve yıpranma yapmadan hizmet vermesi hedeflenmiştir. Bu amaç doğrultusunda Ar-Ge süreçlerinde şekillenen toprak altı polyester depolar üretim aşamasında Karmod özel uygulamalarıyla güçlendirilmiştir. Polyester reçineler cam elyaf takviyeleriyle katmanlarla işlenmekte olup yer altının en zor şartlarına özel üretilmektedir. Özel mukavemete sahip Karmod yer altı polyester depolar üzerinde yoğun araç geçişisin bulunduğu zeminlerin altında bile en iyi performansla uzun yıllar güvenle kullanılabilmektedir.

Polyester Yer Altı Tankı Yağmur Suyu Hasadına Özel

Son yıllarda dünyamız iklim değişikliği gibi önemli bir sorunla karşı karşıya bulunuyor. Doğal su kaynakları hızlı nüfus artışının getirdiği tüketimin etkisiyle de gün geçtikçe azalıyor veya ulaşım çok daha zor hale geliyor. Bu noktada artan su ihtiyaçlarına karşı özellikle yağmur suyunun toplanarak kullanıma sunulması son derece önemli hale geliyor.

Karmod yağmur suyu hasadı depolarını yer altı polyester depo modeliyle üreterek yağmur sularının toplanmasına büyük kolaylık kazandırdı. Konut bahçeleri, toplu konut yaşam alanları, park ve bahçeler, futbol sahaları, otel, hastane ve okullarla endüstri üretim tesislerinde toprak altı yağmur suyu depolama tanklarını geliştirerek kullanıma sundu.

Sistemin işleyişi oldukça pratik. Toprak altı su tankı üzerinde havalandırma ve temizlik bakım kapağı, giriş ve çıkış ağızları bulunuyor. Yağmur suyu hasadına özel geliştirilen sisteme yağmur olukları ve kanallardan toplanan sular yönlendiriliyor. Depoya yakın bölgelerde filtrelemelerden geçirilen sular yabancı maddeler ayrıştırılarak yağmur suya depolama tankına aktarılıyor. Toplanan sular ihtiyaç olduğu durumlarda hidrofor ve benzeri pompa sistemleriyle entegre edilerek binalara veya bahçelerin sulamasında kullanılmak üzere pratik şekilde kullanıma sunuluyor. Park ve bahçeler, futbol sahaları, fabrika tesisleri bu sistemi kullanarak bedava su depolamanın ve kullanmanın verdiği bütçe tasarrufunun keyfini yaşıyor.

Yangın suyu depolamasından petrol depolamaya Polyester Yer Altı Depolar

Toprak altı polyester depolama tanklarının yukarıda da vurguladığımız gibi çok sayıda öne çıkan kullanım alanı buluyor. Polyester yer altı depolar bütçe avantajıyla beraber uzun yıllar bakım gerektirmeden kullanım üstünlüğüyle tercih eden işletmelere sürekli kazandırıyor.

Fabrika üretim tesislerinde yasal zorunluluk olan yangın suyu depolamasını toprak altı polyester tankları kullanarak çok az bütçelerle güvenle en iyi şekilde çözümlüyorlar. Fabrika büyüklüğüne göre 5 tondan 100 tona kadar gerekli yangın suyu depolama tanklarını polyester ürünlerle yaptırabilmenin kolaylığını yaşıyorlar. 

Mazot ve benzin gibi petrol ürünlerini depolamadan özel kimyasallara, kullanma suyundan kullanma suyuna varana kadar Karmod polyester yer altı depolama tanklarını tercih edin rahatınıza bakın.

×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×