Foseptik Tankı

Karmod’un üstün teknolojisiyle modern tesislerde üretilen septik tank iki ayrı modelde imal edilmektedir. Kullanılan hammaddeye göre isimlendirilen septik tank modelleri bu açıdan polyester ve polietilen septik tank olarak isimlendirilir.

Cam elyafa takviyeli polyester veya polietilen hammaddeden imal edilen Karmod fiberglas septik tank toprak altına gömülerek kullanım şartı esas alınarak tasarlanmıştır. Bu nedenle toprak altı şartlarında bile uzun yıllar bakım gerektirmeden güvenli kullanım ve sızdırmazlık üstünlüğüne özelliğine sahiptir.

Hemen Teklif Al

Septik tank modelleri evsel kullanımda merkezi kanalizasyon sistemi bulunmayan yerlerde atık depolama amacıyla kullanılır. Yine atık depolama amacıyla endüstri üretim tesislerinde de önemli bir işleve sahiptir. Sanayi tesislerinde özellikle tehlikeli kimyasal atıkların depolanmasında septik tank tercih edilir. Aynı şekilde septik tank atık su arıtma sistemine dahil edilerek zararlı kimyasalların ayrıştırılmasında çevrenin korunması için önemli işleve sahiptir. Septik depolama sisteminde çamur benzeri atıklar dibe çöker yağ benzeri kimyasallar üste çıkarak ayrışması kolaylaşır.

Septik Tank Nasıl Kullanılır?

Polyester veya polietilen hammaddeden üretilen septik tank gövdesi tamamen toprak altına gömülür. Gömülme öncesi tankın sağlam zemine düzgün biçimde oturması için projeli bir zemin betonu veya platform hazırlanır. Depo ebatlarına göre hazırlanan beton veya platforma üzerine depo indirilerek yerleştirilir. Etrafı her taraftan toprakla kapatılır. İçerisinde toplanmak istenen evsel tuvalet atık veya zararlı kimyasal atık için özel boru kanalı oluşturularak deponun özel girişine bağlantılanır. Üstte havalandırma ve boşaltma ağzı projeye göre konumlandırılır. Kimyasal arıtma sistemlerine entegrasyon için özel toplama ve ayrıştırma ağızları projeye özel tasarlanarak imal edilir.

Pratik Çözüm Sunan Kolay Bakımlı Septik Tank Modelleri

Merkezi kanalizasyon şebekelerinin bulunmadığı kullanım yerlerinde fiberglas septik tank modelleri çok pratik atık depolama çözümü sunar. Tuvalet veya diğer lavabo alanından atık tesisatıyla uzaklaşan giderler septik tankta depolanarak sistem kolaylıkla ilerler. Depoya uzanan boru hattıyla mutfak, tuvalet, banyo ve çamaşır makinesinden çıkan atıklar septik tankta güvenli ve hijyenik şekilde toplanır.

Depo içerisindeki katı atıkların yoğunlaşmasını ölçmek ve boşaltım süresi kontrolü için uyarıcı şamandıra sistemin depoya entegre edilmelidir. Septik deponun boşaltma ağzı özel kapaklı olup boşaltılmak istendiğinde vidanjör benzeri araçlar kullanılarak kolayca boşaltılarak tekrar kullanıma alınmaktadır. Arzu edilirse tazyikli su kullanılarak vidanjörle çekilerek temizliği yapılabilir. Evsel atıkların fiberglas septik tank içerisinde toplanması doğal gübre üretimi için de önemli bir fırsat oluşturur. Çökelerek dinlenmiş ve havalanmış atıklar özellikle yeşil çimlerin gelişimi için çok önemli gübre görevi görür.

Septik tank çökelti alanı dışında kalan sıvılar drenaj alanına iletilerek tankın uzun süre dolmadan kullanımı kolaylaşır. Bunun için tank içerine yerleştirilen bir pompa sistemiyle sıvı atıkların drenaj bölgesine aktarımı hızlanacak ve tankın içi uzun süre boşaltılmadan atık depolamaya devam edecektir.

Katı Atık Ayrışımıyla Fiberglas Septik Depo Dolumu Kontrolünüzde

Septik tankın uzun süre boşaltım ihtiyacı duymadan güvenli kullanımı için boru hattında tıkanmaya nede olabilecek çocuk bezi, kadın hijyen pedi ve kağıt havlu gibi atıkları ayrıştırarak buraya karışmasını önlemenizi öneririz. Septik tankların doğal temizleme yöntemleri de bulunuyor. Limon, kabartma tozu ve sirke karışımı borulardan dökülerek tanka ulaşması doğal temizliği kolaylaştıracaktır. Septik depoların temel amaç olarak tuvalet gibi katı atıkların depolanmasını hedefler. Bu doğrultuda temel amaç katı atık maddelerin bu depoda tutulup organik yöntemlerle çürütülmesidir. Bu nedenle septik tankı uzun süre güvenle kullanmak için yağmur suyu gibi suların tank içerisine ulaşmasına engel olunması gerekir. 

Katı atıklar fiberglas septik tankta birikirken tanktan geçen sıvı atıklar depoya entegre edilen başka bir sistemle arıtılarak çevreye zarar vermesi tamamen engellenebilmektedir. 

5 Tondan 100 Tona Septik Tank Satışı

Karmod uzmanlığıyla üretilen toprak altı septik tanklardan polyester üretimlerle 5 bin litreden 100 tona varan tonajlarda septik tank satışı yapmaktadır. Septik tank fiyatı araştırırken Karmod ürünlerini mutlaka inceleyin. Karmod septik tank satışı gerçekleştirdiği her ürünü kalite güvencesi altında sunmaktadır.

En iyi kalite en avantajlı septik tank fiyatı ile bütçenize kazandıracak. Her biri darbe dayanımı, uzun ömürlü kullanım üstünlüğüne sahiptir. Polietilen hammaddeden özel tasarım üretilen septik tank 5 bin litrelik olup üstünlükleriyle öne çıkar. Silindirik tasarlanmış bu deponun etrafı dikey dairesel yivlerle sarmalanmıştır. Bu sayede toprağa gömüldüğünde depo mukavemeti daha üst seviyeye yükselmektedir. Ebatlarına göre açılan alandaki beton zemine yerleştirilen septik tankın etrafı toprakla doldurulur. Toprakla doldurulurken bu dairesel girinti çıkıntılarla yapılan dolgu çift yönde depoya mukavemet kazandırır.

UV dayanımlı 5 tonluk polietilen septik tank 200 kg özel HDPE hammadde kullanımıyla üretilmiş olup yüksek et kalınlığına sahiptir. Toprak altı basınca yüksek dayanıma sahip özel kaburgası yapısı ve pütürsüz iç yüzeyiyle öne çıkar. Bu özel ürün septik tank kullanımının yanı sıra içme suyu depolaması ve yağmur suyu hasadı gibi ihtiyaçlarda da tercih edilmektedir.

Sepetinizde şuan ürün bulunmuyor!