Çağrı Merkezi 444 55 60

Polyester Sodyum Hipoklorit Tankı

Polyester Sodyum Hipoklorit Tankı

Kostik asit olarak bilinen sodyum hidroksit gıdadan ilaca, temizlikten enerjiye, alüminyum cevheri çıkarımından su arıtmaya sanayinin vazgeçilmez önemli kimyasallarından birini oluşturur. Sanayi için bu kadar büyük öneme sahip sodyum hidroksitin depolanması en önemli konulardan biridir. Kostik asit ona özel alanlarda sağlıklı ortamda depolanamazsa sanayide kullanım işlevini önemli ölçüde yitirir. Bu nedenle depolama tanklarındaki uzmanlığıyla Karmod polyester sodyum hidroksit depoları üreterek endüstrinin kullanımına sunuyor. 

Sodyum Hipoklorit Güvenli Depolama İster

Kostik asit işlevinin kaybetmemesi için kapalı ambalajlarda depolanmalıdır. Depolanmasında polyester tanklar başta olmak üzere paslanmaz çelik ve plastik depolar kullanılmaktadır. Ancak bunlar arasında güvenli depolama sistemi, uzun ömür dayanımı ve avantajlı sodyum hidroksit tank fiyatları ile polyester depolar öne çıkmaktadır. Bu nedenle kostik asit depolamasında polyester depolar en fazla tercih edilen modelleri oluşturur.

Polyester depo sodyum hidroksiti nemden uzak tutarak kuru kalmasını sağlar. Kimyasalın ihtiyaç duyduğu havalandırmanın en iyi şekilde yapılmasını kolaylaştırır. Diğer maddelerle suyla temasının tamamen kesilmesini sağlar. Güvenli muhafaza imkanıyla onun temas etmemesi gereken üretim sahalarında sıklıkla bulunan alışım metal, bakır, kurşun, çinko benzeri maddelerle temasını kolayca keser. Burada sodyum hidroksitin metaller üzerindeki korozif etkisi nedeniyle diğer metallere verebileceği olası zararı vurgulamakta yarar var.

Karmod polyester sodyum hidroksit depoları ana hammadde polyesterin cam elyaf takviyelerle desteklenmesiyle üretilir. Bu özel polyester depolar kostik asit kullanımı için üretimde ekstra katmanlarla desteklenmiştir. Polyester depo yüksek darbe dayanımıyla delinme riskini ortadan kaldırarak sodyum hidroksitin suyla temas ihtimalini tamamıyla ortadan kaldırır. UV güneş ışını muhafazasıyla kostik asiti sıcak temasından korur.

Polyester depolar sodyum hidroksitle beraber kalsiyum hipoklorit, sodyum hipoklorit sıvı ve dikloroizosinute kimyasallarının depolanmasında da kullanılır. Cam elyaf reçine takviyeli Karmod polyester sodyum hidroksit depolama tankları içine konulacak maddenin en iyi korunması bilinciyle güçlendirilmiştir. İçinde muhfaza edeceği sodyum hidroksiti ağır metaller, ısıl faktörler, ışık ve kirlenmelerden koruyarak en iyi depolama çözümü sağlar.

Polyester Sodyum Hidroksit Hangi Sektörlere Kullanılır?

İlaç üretimi ve modern tıp, enerji üretimi, su arıtma tesisleri, gıda üretim sektörü, ahşap ve kağıt üretim tesisleri, alüminyum maden çıkarma işletmeleri ve çok sayıda endüstri üretim tesisi sodyum hidroksit maddesine ihtiyaç duyar. Bu nedenle Karmod endüstride öne çıkan çok sayıda üretim tesisine polyester sodyum hidroksit (Kostik Asit) depolarıyla destek sağlıyor. Sanayi tesislerini güvenli polyester depolama tanklarıyla buluşturarak onlara bütçeden tasarruf kazanmaları için büyük katkı sağlıyor. Kimyasal sıvı tanklarını birikimiyle projelendirip üreterek işlerini kolaylaştırıyor.

Karmod polyester hidroksit tankların en yaygın kullanıldığı sektörlerin başında temizlik ve dezenfektan ürünleri imalatı gerçekleştiren tesisler geliyor. Evlerimizde ve endüstriyle temizlikte sıklıkla kullandığımız sabun başta olmak üzere çeşitli deterjanların üretiminde kostik asit kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu madde boru hatlarındaki yağ ve organik kirlerin kolayca temizlenmesini sağlayan bir kimyasaldır. Kanalizasyon hatları, lavabolar ve arıtma tesisi sistemlerinin temizliğinde de kullanılmaktadır.

İlaç üretim tesisleri kostik asit depolarının kullandığı tesisler arasında yer almaktadır. Bu sektörde ilaç üretimiyle birlikte insanların hastalıklardan korunmasına yönelik tanı ve tedaviler için kullanılan farmasötik ürünlerin imalatında sodyum hidroksit tercih edilmektedir.

Enerji sektöründe özellikle yakıt hücresi üretiminde gerekli kimyasal olan kostik asit kullanılır. Günümüzde alternatif enerji üretiminde önemli etken olan ruzgar tribünlerinin ekspoze reçinelerinin imalatında sodyum hidroksite ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle enerji tesisleri sodyum hidroksit depolama tanklarına ihtiyaç duyan sektörler arasında yer alır. 

Sodyum hidroksit su arıtma tesislerinin vaz geçilmez kimyasalları arasında yer almaktadır. Sudaki ağır metallerin uzaklaştırılması ve sudaki asitliğin kontrolü için kostik asit kullanılmaktadır. Kostik asit aynı zamanda iyi bir su dezenfektanıdır. Su arıtma ekipmanlarının temizliğini son derece kolaylaştırır. Şehir merkezi su dağıtım şebekeleriyle su dinlendirme ve arıtma tesisleri sodyum hidroksit depoları yoğun olarak kullanır.

Gıda sektöründe özellikle zeytin benzeri gıda ürünlerinin kürlenme sürecinde kostik asit kullanılmaktadır. Yine konserve aşamasında domates ve patates gibi meyve ve sebzelerin kabuklarının kolay soyulmasına kostik asit yardımcı olur. Gıdada bakteri ve küf benzeri istenmeyen oluşumların engellenmesine yardımcı olur. Zeytinden çikolataya, kakao işlemeden meşrubat ve dondurma üretimine kostik asit kullanılmaktadır. Süt üretimine kadar gıda sektörünün hemen hemen tamamı polyester sodyum hidroksit depolama tanklarını kullanarak üretimini kolaylaştırır.

Ahşap ve kağıt üretim tesisleri, alüminyum cevheri çıkarma ve işleme tesisleri, tekstilde ağartma ve pamuklu kumaş işleme gibi çok sayıda tesis polyester depolama tanklarını kullanarak sodyum hidroksitleri güvenli depolama imkanına kavuşm

Cam Elyaf takviyeli polyester depolar içerisine koyulacak maddenin yoğunluğuna dayanım göstermesi adına güçlendirilmektedir. Sodyum Hipoklorit çözeltileri ISI, IŞIK, SAFSIZLIKLAR ve AĞIR METAL katyonlarının varlığı halinde çok çabuk bozulurlar. Bu nedenle depolama koşulları bunlar göz önüne alınarak oluşturulmalıdır.

Burada yer alan cam elyaf takviyeli polyester depolarımız: Sodyum Hipoklorit tankı olarak özel üretimdir.

Karmod Plastik yılların verdiği deneyim ve tecrübe doğrultusunda öözel üretim projelerinde Türkiye'nin Lider üretici firmasıdır.

Ürünlerimize dair ayrıntılı bilgiyi satış ofislerimizden alabilirsiniz:

İstanbul Fabrika / Merkez : 0216 494 28 29
İstanbul Avcılar : 0212 428 6427
Bursa Şatış Ofisi : 0224 211 26 98
Antalya Satış Ofisi : 0242 463 15 23
Ankara Satış Ofisi : 0312 393 00 64

×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×