Çağrı Merkezi 444 55 60

Büyük Tonajlı Depolar

Büyük Tonajlı Depolar

Endüstriyel Kullanımlara Özel Büyük Tonajlı Depolama Tankları

Su deposu sektöründe 1986 yılından bugüne liderliğiyle Karmod standart çok sayıda ürünlerinin yanı sıra büyük tonajlı depolama tankları üretiyor. Markamızın kalitesiyle benzersiz üstün özelliklerdeki 100 tonluk su deposu en iyi üretimin zirvesinde. Polietilen ve polyester hammaddeden standart olarak 25 bin litreye kadar üretilen çok sayıda deponun yanı sıra yüksek tonajlı su depolama tankları özel proje ile üretiliyor. Büyük tonajlı fiberglas su depolama tankları üretiminde polyester depo modeli kullanılmaktadır.

Polyester Su Deposu
10 Ton Su Deposu
Polyester Su Deposu
15 Ton Su Deposu
Polyester Su Deposu
20 Ton Su Depolar
Polyester Su Deposu
30 Ton Su Deposu
Polyester Su Deposu
40 Ton Su Deposu
Polyester Su Deposu
50 Ton Su Deposu
Polyester Su Deposu
80 Ton Su Deposu
Polyester Su Deposu
100 Ton Su Deposu

30 ve 40 tonluk su deposu ölçüleri ile başlayan özel projelerde en önemli kıstas müşteri kullanım amaçları. Sıvı depolama tankının ne amaçla kullanılacağı belirtildiğinde Karmod uzmanlığınca projelendirilmektedir. Örneğin 50 tonluk büyük tonajlı fiberglas su depolama tankı üzerinde çalışılırken depolama tankının su, petrol veya kimyasal depolamada hangi amaçla kullanılacağının belirtilmesi öne çıkmaktadır. Polyester yüksek tonajlı tanklar su depolamasında içme ve kullanma suyu ile endüstriyel alanlara en iyi, sağlıklı ve uzun ömürlü depo çözümü getirmektedir.

Endüstriyel kullanım alanları arasında tarımsal sulama, park, bahçe ve çim sahaların sulanması, otel benzeri sosyal tesislerin kullanım suyu, içme suyu arıtma tesisi gibi yerler bulunuyor. Büyük tonajlı depolama tankları petrol ürünlerinin depolanmasında da en fazla tercih edilen modeller arasında. Petrol ürünlerinden benzin, mazot, gaz yağı, fuell-oil, yağ gibi maddeler polyester sıvı depolama tanklarında güvenle kullanılıyor. Sanayi üretiminde ihtiyaç duyulan asit, tekstil boyama maddesi, gıdada glikoz şurubu gibi sıvı katkılar yüksek tonajlı sıvı depolama tanklarında güvenle depolanmaktadır.

İçme Suyu Arıtma Tesisleri İçin Büyük Tonajlı Fiberglas Su Depolama Tankı

Günümüzde şehirlerin merkezi su şebekesine verilen içme ve kullanma sularının tamamı barajlarda toplanan sulardan karşılanmaktadır. Barajlarda yağmur suları ve nehirlerden gelen suların birikimiyle toplanan sular şehir merkezi su şebekesine verilmeden önce arıtma ve dinlendirme aşamalarından geçmek durumunda. Dinlendirme ve arıtmadaki temel amaç şehir halkının kullanımına nitelikli, sağlıklı içilebilir suyu sunabilmek. Bu amaçla barajlardan su alınarak özel inşa edilmiş içme suyu arıtma tesislerine aktarılır. Burada dinlendirme ve arıtma aşamalarından geçirilen su düzenli laboratuvar analizleri yapılarak basınç veren pompalarla şehir şebekesine verilir.

İçme suyu arıtma tesislerinde havalandırma havuzlarından geçirilerek dağıtımın yapılacağı büyük tonajlı depolama tanına aktarılır. Havalandırma havuzlarında mangan ve demir oksidasyonu yapılarak çözülmüş oksijen yükseltilir. Bu yöntem esnasında nahoş koku ve tat veren maddelerin uçması sağlanarak su bunlardan arındırılır. Havalandırma sonrası ozonlama ve klorlama uygulamalarıyla zararlı bakterilerin dezenfeksiyonu gerçekleştirilir.

Havalandırma sonrası süreçte koagülant madde katılan su karıştırma ve çökertme işlemine tabi tutularak kum filtrelerinden geçirilir. Kum filtrelemesi sudan inorganik veya organik kirleticilerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bundan sonraki aşama temiz ve sağlıklı suyun güvenli şekilde şehir içme suyu şebekesine verilmesiyle son bulur.

Şehir merkezi şebekelerine su dağıtımında 50 ve 100 tonluk polyester büyük tonajlı depolama tankı büyük işlev görür. Şebeke ihtiyacına göre çok sayıda büyük tonajlı fiberglas su deposu sahada yan yana dizilerek binlerce tonluk su dinlendirme ve dağıtım tesisi inşa edilebilir. Depo giriş ağızlarına özel filtreler yerleştirilir. Çıkış esnasında da ozonlama ve klorlama üniteleri entegre edilir. Temizlenen sağlıklı su polyester yüksek tonajlı depolardan merkezi şebeke üzerinden şehir halkının kullanımına sunulur.

Açık ve Toprak Altı Kullanıma Özel Büyük Tonajlı Fiberglas Su Deposu

Karmod büyük tonajlı fiberglas depolama tankları cam elyaf özel reçineler polyester hammadde ile buluşturularak uzmanlıkla üretilir. Üretimde depolama tankı kapasitesiyle birlikte içinde barındıracağı su veya kimyasal madde özelliği önem kazanır. Asit benzeri aşındırıcı kimyasallar için özel takviyeli katmanlar hazırlanır. Bu yöntemdeki temel amaç su depolama tankının mukavemetini maksimum seviyeye yükseltmektir.

5 bin litreden 100 tona kadar üretilen yüksek tonajlı depolama tankları toprak altı kullanım şartlarına özel imal edilmektedir. Uzun ömür kullanımı ve en zor şartlarda bile en iyi darbe dayanımı performansıyla donatılmıştır. Toprak altı depo kullanımlarında su tankının en ve boyuna özel alta beton zemin hazırlanır. Vinç yardımıyla zemine indirilen toprak altı büyük tonajlı fiberglas su depolama tankının etrafı toprakla doldurularak kapatılır. Yer altı depolama tanklarının giriş ve çıkışlarıyla havalandırma ağızları kullanım ergonomisine özel olarak imal edilmiştir.

30 tın, 40 ton, 50 ton, 60 ton gibi ara ölçülerle 100 tonluk polyester fiberglas su depolama tankları toprak altı kullanımda yağmur suyu depolama, yangın suyu depolama gibi amaçlar için de en çok tercih edilen depo modelidir. Çürümeden uzun yıllar kullanım, darbe dayanımı, bakım ve temizlik kolaylığı gibi avantajlar polyester sıvı depolama tanklarını tercihte öne çıkarmıştır.

×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×