Çağrı Merkezi 444 55 60

Buzağı Kulübesi

Buzağı Kulübesi

Süt ve Besi Hayvancılığına Özel Buzağı Kulübesi

Karmod buzağı kulübesi özellikle süt ve besi hayvancılığına yönelik faaliyet gösteren endüstriyel çiftliklerde yeni doğan buzağılara özel tasarlandı. Özel tasarım buzağı evi ile çiftliklerin sevimli görünümdeki yeni doğanlarına ilk haftalarını hijyenik ve sağlıklı ortamda geçirmelerine katkı sağlamak hedeflendi. Endüstriyel çiftliklerdeki genel yerleşim düzeni ve yeni doğan yavruların ihtiyaçlarının gözlemlenmesiyle tasarlanan plastik buzağı kulübesi ile ergonomik kullanımda ürün ortaya konuldu.

Diğer Ürünler
Küçük Buzağı Kulübesi
Diğer Ürünler
Büyük Buzağı Kulubesi

Buzağı kulübesinin ana yaşam alanını oluşturan kapalı alanın üretiminde polietilen hammadde kullanılarak Karmod’un modern tesislerinde rotasyon teknolojisiyle imal ediliyor. Yüksek üretim kapasitesi ile endüstriyel çiftliklerin ihtiyaçları en iyi şekilde ve en kısa sürede karşılanıyor. Kapalı alanı üst üste yerleşebilir özelliğiyle nakliye navlunundan büyük tasarrufla kazandırıyor. Uzun ömürlü ve dayanımlı metal kafesler, özel yemlik, dört kademeli ayarlanabilir biberon plastik buzağı kulübesi tamamlayıcı parçalarından.

İlk 70 Gün Buzağı Sağlığı İçin Önemli, Sağlıklı Gelişim İçin Buzağı Evi

Özellikle doğum sonrası ilk 70 gün buzağı sağlığı için oldukça önemli. Bu dönemde henüz bağışıklığı gelişmemiz sevimli yavruların hayvanlar arasında sıklıkla görülebilen salgın hastalık risklerinden korunması gerekir. Karmod buzağı evi çiftlikte yeni doğanları 10 haftalık bu kritik süreçte en iyi koruma sağlar. Onları çiftlikte görülebilen hastalık risklerinden uzak tutarak özel yaşam alanları sunar. Kapalı alanda yaz kış hiçbir şekilde tedirginlik duymadan barınırken kendisine özel çit korumalı bahçesinde güvenle dolaşır.

Özel yem haznelerinden beslenirken kendine özel suluktan susadıkça su içer. 4 kademeli biberon buzağının gelişim sürecinde ona büyük beslenme kolaylığı sağlar. Büyüdükçe kademeler çiftlik görevlisi bakıcılarca pratik şekilde yükseltilerek buzağının süt emişini kolaylaştırır.

Buzağı Kulübesi İçin Neden Karmod?

Tasarımıyla konfor sunan ergonomisi, üretim ve hizmet kalitesi gibi üstünlükler başta olmak üzere Karmod buzağı kulübesi tercih etmeniz için çok sayıda neden var. Karmod buzağı evi geliştirilirken çiftliklerdeki hayvan yaşam ortamı incelenerek en iyi modelin ortaya konulması amaç edinildi. Bu doğrultuda tasarımla birlikte detay çözümlerin ortaya koyduğu ergonomi ile en iyi üretim projesi hazırlandı.

Polietilen hammaddeden üretilmiş yapı kalitesine doğrudan etki eden özel kalıplar hazırlandı. Özel tasarımlı kalıplar Karmod modern tesislerinde yeni nesil rotasyon teknolojisiyle birleştirilerek en iyi plastik buzağı kulübesi üretimi gerçekleştirilmeye başlandı. Aynı üretim kalitesi ürüne özgü tasarımlı metal çitlerde de sürdürülüyor. 

Tasarımda ürünü ayrıcalıklı kılan buzağıyı rahat ettirecek konfor ayrıcalıklarının başında en iyi genişlik ve yükseklikte kapalı barınma alanı. Bu alandaki konforu bütünleyen uygulamalar arasında ayarlanabilir arka havalandırma menfezi, üst kısım havalandırma menfezi gibi tasarım detayları bulunuyor. Yapı konforunu doğrudan etkileyen en önemli fark üretim üstünlüğü. Bu menfezler yardımıyla yapı her yönden havalandırma sistemine sahip olmuş oluyor.

Tam oranda polietilen hammadde rotasyon teknolojisinde kalıpla buluşarak maksimum kalınlık ve mukavemette bir buzağı kulübesi ortaya çıkarıyor. Burada güneş izolasyonu açısından önemli bir ayrıntı da üründe en kalın çatı sisteminin yer alması. Bu sistem güneşin zararlı UV ışınlarına karşı buzağıya tam koruma sağlıyor. Çiftlik sahipleri yatırımları için buzağı kulübesi fiyatları araştırırken bu avantajları mutlaka dikkate almalılar. Yeni doğanlar hayatta kalabilmeleri ve ileriki yaşamları için son derece önemli olan ilk aylarını güvenli bir şekilde geçirebilsinler. 

Metal çit kısmı da ürünü bütünleyen diğer detaylar arasında. Polietilen kulübeye en iyi uyum sağlayan detay çözümleriyle yeni doğanlar için güvenli bahçe yaşam alanı kazandırıyor. Çitin ön kısmında özel profil kafesler yine polietilen hammaddeden Karmod uzmanlığıyla tasarlanıp üretilen yemliklere en iyi yerleşim sağlıyor. Yemlikler üzerine monte edilen polietilen gölgelik beslenme anında yavrunun güneşten olumsuz etkilenmesini ortadan kaldırıyor. 

Buzağı Kulübesi Fiyatı İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Her üründe olduğu gibi fiyatı belirleyen kritik detaylar vardır. Bir ürünün ucuz mu yoksa pahalı mı olduğu çoğunlukla onu kullanırken ortaya çıkar. Buzağı kulübesi fiyatı araştırırken öncelikle ürün tasarımının ferah iç ve bahçe alanına sahip olmasına mutlaka dikkat edilmeli. Özellikle kapalı polietilen kulübe alanının et kalınlığı güneşin UV ışınlarından yavruyu koruyacak nitelikte olup olmadığı sorgulanmalı. Kulübe defalarca deforme olmadan kullanım avantajı sunuyor mu? Yemliklerin ergonomisi, güneşlik var mı, havalandırma menfezleri sağlık yeterliliğinde mi? Üretici firma üretip sattığı ürünü arkasında duruyor mu? Bu gibi önemli detaylar buzağı kulübesi fiyat aralığını belirlemede etkili olmaktadır.

Buzağı Kulübesi Nasıl Kullanılmalı?

Yeni doğan yavruya ortalama 70 günlük süre zarfında özel barınma imkanı sunacak olan plastik buzağı kulübesinin en doğru şekilde konumlandırılması önemli. Öncelikle yapı düz bir zemine yerleştirilmeli. Yerleşimde ön kısmın güneye arka bölümün de kuzeyde kalacak şekilde konumlandırılması yavruya ekstra koruma sağlayacaktır. Kulübenin yerleştirileceği alan beton tarzı sert bir zemin yerine toprak mümkünse çim bir yer almalı. Kulübe içerisine saman tarzı yumuşak bir sergi yapılması kullanımı konforlu hale getirecektir. Endüstriyel çiftliklerde çoklu sıralı kullanımlarda buzağı kulübesi arası mesafelere dikkat edilmeli. En az 25 ila 30 cm mesafe olacak şekilde konumlama yapılmalı.

Plastik Kulübesi Setine Neler Dahil?

Set içerisinde; Buzağı Kulübesi ana gövdesi, Metal Çit Sistemi, Yemlik, Suluk, Otluk, Siperlik ile Süt Biberonu yer alır. Müşteri tercihine özel süt kovası da takıma eklenebilmektedir.

buzagi-kulubeleri-1643403317

Karmod Buzağı Kulübelerinin Özellik ve Avantajları

 • Polietilen hammadde kullanımıyla üretilen ana kulübe, yemlikler ve gölgelik yüzde 100 geri dönüşümüyle çevreci konsepttedir. 
 • Özel tasarım kalıp üstünlüğüyle kalınlaştırılmış tavan sistemi UV ışınlarına en iyi koruma sağlar.
 • Yeni doğan buzağı ve benzeri hayvanlara en iyi korum sağlayarak enfeksiyon ve salgın hastalıklara karşı muhafaza eder.
 • Sert geçen soğuk iklimlerde canlıya en sıcak ortam hazırlar.
 • Özel metal çit sayesinde en iyi bahçe koruması sağlar.
 • Yemlik üzeri özel gölgelik ile güneş ve yağmurda yemlerin bozulmasını önler, canlıya konforlu beslenme ortamı hazırlar.
 • Polietilen yüzeylerin tamamı pürüzsüz detay çözümü ile canlıya zarar vermez. Kokusuz iç ortama sahip olup çok kolay temizlenir.
 • Ayarlanabilir tavan ve arka menfezlerle havalandırma kontrollü şekilde gerçekleştirilir.
 • Biberon yerleşimindeki dört kademeli ayar buzağıya en iyi beslenme imkanı kazandırır.
 • En iyi ergonomisiyle 10 hafta süreyle canlıyı en iyi şekilde korur.
 • İç içe geçen sistemle ekonomik ve kolay nakliye imkanı ile buzağı kulübesi fiyatında ekstra kazandırır.
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×