Çağrı Merkezi 444 55 60

Polietilen Dikey Depolar

Polietilen Dikey Depolar

Karmod Plastik 1986 senesinden bugünlere yılların vermiş olduğu tecrübe ileüretimleri yapmaktadır. genel olarak su, kimyasal sıvı, yakıt, gıda sıvısı gibi tüm sıvı içerikli materyallerin kısa veya uzun süreli depolama işlemi kullanılmaktadır. Gövde yapısı ve zemine tam oturan alt tabanı ile dikey su deposu modelleri hemen hemen her türde sıvının depolanması için kullanılabilir. Yer üstü depolama tankları içerisinde dikey, yatay ve köşeli modellerde üretilen polietilen depolar içerisinde polietilen  modelleri en çok tercih edilen ürünlerimizdir.

Polietilen olarak bilinen LLDPE hammadde ile üretimi yapılan depolar yüksek kaliteli ürünlerdir. Tüm çeşitlerinin kullanım alanı farklı olduğu gibi içerisinde biriktirilerek sıvı materyalleri değişkenlik gösterebilir. Polietilen  genellikle açık alanlarda kullanılmak için ideal yapıdadır. Bağ, bahçe, tarla, bina altı, yazlık veya kışlık evler gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Bunun en önemli nedenlerinden biride ergonomik gövde yapısı ve kullanılan hammadde sayesinde U.V. stabilizanlı özellikte olmasıdır. Depolardaki U.V. stabilizanlı sayesinde içerisindeki sıvının yosunlaşması, bozulması, deforme olması, pislik birikmesi gibi problemlerin depo içerisinde önlenebilmesidir. Bu sayede diğer modellere göre daha avantajlıdır.

Polietilen depo çeşitlerimizde dik  depo modelleri haricinde  su deposu çeşitlerimizde üretilmektedir. Yatay depolar aynı hammadde ile üretilmekte ve yapısı itibariyle yüksekliği daha düşük olduğundan dolayı yer tasarrufunda fayda sağlamaktadır. Yatay polietilen depo 200 litre kapasiteden başlayarak 5 ton kapasiteye kadar üretilmektedir. Yer avantajı sağlamak için yatay depo modelleri, yüksek tonajlı depolama ihtiyaçlarınız için plastik dik su deposu modelleri içerisinden seçim yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Polietilen Depolar
50 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
100 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
200 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
300 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
500 Litre Su Deposu
Polietilen Depolar
500 Litre Boru Tipi Dik Depo
Polietilen Depolar
750 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
1000 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
1000 Litre Boru Tipi Dik Depo
Polietilen Depolar
1500 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
2000 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
3000 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
4000 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
5 Tonluk Su Deposu
Polietilen Depolar
8000 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
10 Tonluk Su Deposu
Polietilen Depolar
15000 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
20000 Litre Dik Depo
Polietilen Depolar
25000 Litre Dik Depo

Polietilen dik su deposu fiyatları

Su depoları üretimi yoğun işçiliğe, emeğe ve tecrübeye dayanmaktadır. Yapılan AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları sonucunda en iyi depoyu üretmek için çalışmaktayız. En doğru tasarımlar ve en ergonomik kullanım avantajlarına sahip olması için depolarımızı sürekli geliştirmekteyiz. Bütün bu çalışmaların yanında ekonomik olarak müşterilerimizi zorlamayacak polietilen dik su deposu fiyatları içinde özel olarak çalışmaktayız. Polietilen dik su deposu fiyatları içerisindeki rekabetçi fiyat anlayışımız ve depolarımızın kalitesi ile dik su deposu modelleri içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Karmod Plastik üretimi olan çeşitli ebatlara sahip olan plastik dik su deposu ölçüleri içerisinden ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz her su tankının fiyatı ebadına, kapasitesine ve ölçülerine göre değişmektedir. Önemli olan hangi ihtiyaç için deponun seçileceği ve kullanım alanının ölçüleridir. Depo seçimlerindeki fiyat değişikliği bazı şartlara bağlıdır. Bunlar deponun tonajı, rengi, boyutu, şekli, güçlendirmesi ve üzerine takılacak ek malzemeler olarak sayılabilir. Bunun haricinde farklı özelleştirmeler dik su deposu fiyatları içerisinde farklılık yaratabilir.

Polietilen dik su deposu modelleri

Çeşitli çevre koşullarına, kullanım alanına ve şartlarına bağlı olarak yer üstü ve yer altı olmak üzere çeşitli polietilen depo üretimleri yapmaktayız. Depolar ihtiyaca bağlı olarak bu iki farklı şekilde kullanılabilir. Yer üstü veya toprak üstü dediğimiz depolama tankları içerisinde polietilen ürün grubunda en yüksek tonajlara ulaşan depolar plastik dik su deposu modelleri içerisindedir. 25 ton kapasiteye kadar yüksek kapasitelerde depolama imkanı sunmaktadır. Yüksek depolama kapasitesine sahip olan depolar tüm sıvı türleri için büyük tonajlı depolama çözümü üretmenizi sağlamaktadır.

Dik su deposu modelleri su, petrol, yakıt, deterjan, asit, çikolata, zeytinyağı, sıvıyağ vb. gibi her sektöre ve her ihtiyaca uygun olarak çözüm sunmaktadır. 50 litreden başlayan en küçük modelleri ile 25.000 litre büyük tonajlı dik su deposu çeşitleri içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz. Depo kapasitesi büyüdükçe deponun ölçüleri, şekilleri, giriş çıkış yuvaları ve kapak boyutu gibi sabit alanları değişiklik gösterebilmektedir.

Her türlü sıvının depolanmasına imkan veren polietilen dik su deposu modelleri üzerinden örnek vermek gerekirse en küçük depomuz olan 50 litre dik su deposu özellikleri 4 kg ağırlık, 54 cm yükseklik, 37 cm genişlik ve 12 cm kapak alanı olmasıdır. Eğer 3.000 litre dik su deposu tercih ederseniz 65 kg ağırlık, 197 cm yükseklik, 145 cm genişlik ve 44 cm kapak yapısına sahiptir. En büyük tonaja sahip 25.000 lire dik su deposu ise 500 kg ağırlık, 355 cm yükseklik, 310 cm genişlik ve 44 cm kapak kullanım alanına sahiptir. En küçük depomuzdan en büyük depomuza kadar 19 farklı kapasiteye sahip ve istediğiniz renk seçimine bağlı kalarak plastik dik su deposu üretimlerimiz yapılmaktadır.

Dik su deposu özellikleri ve ihtiyacınız depo modeli seçiminde büyük önem taşımaktadır. Ayrıca kimyasal madde veya asit gibi sıvı türlerinin stoklanması için dik depolar tercih edilmektedir. Fakat depo içerisine konulacak sıvının aşındırma özelliği ve yoğunluğu gibi çeşitli faktörler nedeniyle özel güçlendirmeler ile üretilmesi gerekmektedir. Karmod Plastik olarak standart bir depomuzu %100 güçlendirmeye kadar farklı güçlendirme oranlarında yapabilmekteyiz. Bu sayede sıvının korunumu sağlanırken deponun kullanım ömrünü en üst düzeye çıkarmaktayız. Depo modeli seçilirken konulacak sıvı iyi analiz edilmeli ve güçlendirme oranları az veya çok oranlarda yapılmamalıdır. Örnek vermek gerekirse bir yakıt türevini dik su deposu modelleri içerisinden birinde depolamak istiyorsunuz. Eğer sıvının asittik özelliği, yoğunluğu ve aşındırma etkenleri depoyu %30 güçlendirerek kullanımı ile çözülüyorsa bu depo %70 güçlendirildiği zaman olarak normalden daha pahalıya üretilecektir. Deponun kullanım ömrü normalden daha uzun olacaktır fakat normal değerlerinden daha yüksek güçlendirildiği için normal depodan daha pahalıya çıkacaktır. Eğer %10 gibi bir değer ile güçlendirilirse bu depo zaman içerisinde yarılacak veya patlayarak daha kötü sonuçlara sebebiyet verecektir. Bu nedenle sıvı türevine göre uzman ekiplerimiz tarafından en doğru depo seçimi sizler için yapılmaktadır. Polietilen dik su deposu modelleri içerisinde en doğru sonuca ulaşmak için Karmod Plastik kalitesini tercih etmelisiniz.

Polietilen dik su deposu özellikleri

Sıvıların yoğunluğu ve akışkanlığı değişiklik göstermektedir. Çoğu sıvı akışkanlık olarak yüksek değerlere sahip olduğundan dolayı en ufak bir çatlaktan veya yarıktan kolayca sızabilmektedir. Bu etkende polietilen depo seçerken büyük önem taşımaktadır. Dik su deposu özellikleri bakımından en ince ayrıntısına kadar planlanmaktadır. Dik su deposu modelleri üretilmeden önce tüm teknik analizleri yapılmakta, olasılıklar hesaplanmakta, kalıp ve hammadde seçiminde en iyi malzemeler seçilmektedir. Üretim aşamasından sonra zorlu testlere sokulmaktadır.

Karmod Plastik üretimi polietilen depo grubundaki tüm ürünler içerisinde zellikleri bakımından esnek kullanım sunar. Özellikle dik modelde olduğundan dolayı birkaç deponun yan yana konulması sırasında yer ve istifleme bakımından avantaj sağlamaktadır. Ayrıca dikey su depoları dar ve uzun bir gövde yapısında olduğundan yerden yüksekte bir alana konularak aşağı doğru sıvı akışı sağlanması istendiğinde yapısı itibariyle kendi içerisinde basınç oluşturabilmekte ve suyun kolay bir şekilde akmasını sağlamaktadır.

Polietilen dik su deposu kullanım alanları

Suyun veya sıvının depolanması polietilen depolarda temel amaçtır. Depolama tankları sıvıyı borularla istenilen alana taşıma işlemi için kullanılmaktadır. Sıvının ve kullanım alanına bağlı olarak dik su deposu özellikleri içerisinden en doğru olan seçilmelidir. Polietilen dik su deposu kullanım alanları çok geniştir. Daha önce belirttiğimiz gibi her türlü sıvının depolanmasına imkan sağlamaktadır. Bu nedenler bireysel kullanımlardan sanayi kuruluşlarının kullanıma kadar geniş bir sektöre ve şahsi kullanımlara uygundur. Polietilen dik su deposu ölçüleri içerisinden herhangi bir depoyu satın alabilir ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar
Polietilen dikey su deposu nasıl bir alana kurulabilir?
Dikey tasarımlı depolar alan olarak çok fazla yer kaplamazlar. Dikey tasarımda oldukları için kapalı bir alanda muhafaza edilecekse tavanı yüksek bir alan ayarlanması gerekmektedir. Üretim bantlarında kullanılacaksa, kullanım yapılacak alanın gerekli ayarlamalarının yapılmış olması gerekmektedir.
Polietilen dikey su depomu hangi periyotta temizlettirmeliyim?
Bir polietilen tankın her kullanımdan sonra temizlenmesi önerilmektedir. Çünkü bu tanklarda genellikle hassas içerikler veya gıda içerikleri depolanıyor. Her kullanımın ardından depo dibinde kalan tortular zaman içerisinde çürüyor ve depolanan yeni içeriğe zarar verebilir hale geliyor. Fakat her kullanımdan sonra temizlik yapma imkanı olmayanlar en az altı ayda bir temizlik yapmalıdır.
Polietilen dikey su depomu nasıl temizleyebilirim?
Bir depoyu su ve fırça ile çok kolay bir biçimde temizleyebilirsiniz. Depo boğazından tazyikli su verebilen hortumlar rahatlıkla geçebiliyor. Çünkü depo boğaz tasarımı temizliği kolaylaştırması için tasarlanmıştır. Temizlik yapılırken kokulu ve ağır kimyasal içeren temizleyicilerin kullanılmaması önerilir.
Kullandığınız polietilen dikey su deposunun tamiri yapılabilir mi?
Kullanımdan ötürü hasar görmüş tüm depolarınızın tamiri firmamız tarafından yapılır. Bütün polietilen tankların tamiri yine polietilen kullanılarak, deponun tasarım bütünlüğü korunarak yapılmaktadır.
Polietilen dikey su depomu evime nasıl bağlayabilirim?
Dikey deponuzu temiz ve güvenli bir alana yerleştirdikten sonra deponuzda bulunan manşon kısmına bir tesisat bağlamanız gerekmektedir. Bağladığınız tesisatı da evinizin tesisatına bağladıktan sonra depo içerisindeki içeriği evinizde kullanabilirsiniz. İsteyen kullanıcılar manşon kısmından bağımsız bir tesisat ile, depo içerisindeki içeriği kullanabilir.
Hangi polietilen dikey su deposunu tercih etmeliyim?
Bütün depolama ürünlerimiz pek çok ihtiyaca çözüm olmak üzere tasarlanmış ve üretilmiştir. En doğru depo, sizlerin depo içerisinde depolamak istediği içeriğe, ihtiyacınız olan depo hacmine ve kullanım şeklinize göre değişkenlik göstermektedir. En hızlı biçimde tercih yapmak için müşteri temsilcilerimizle görüşerek en doğru tercihi yapabilirsiniz.
Polietilen dikey su depomun içerisinde gıda depolayabilir miyim?
Polietilen tanklar, gıda depolaması amacı doğrultusunda kullanılabilecek en doğru depolardır. Çünkü polietilenin hammadde olarak gıdaya uygunluğu bulunur ve bu uygunluk uluslararası seviyededir. Bu sebepten ötürü polietilen kullanılarak gıda ile teması olan pek çok ürün üretilmektedir.
Bana veya markama uygun olan polietilen dikey su deposunu nasıl bulabilirim?
En uygun depo seçimi, sizlerin ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Çalışma prensiplerinize ve size en uygun olan depoyu bulmak için müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.
Polietilen dikey su deposu zararlı ışınları içerisine alıyor mu?
Üretim tesislerimizde kullandığımız tüm hammaddeler kalitelidir. Hurdadan geri dönüştürülmüş veya depoya zarar verebilecek herhangi bir malzeme kullanılmamaktadır. Kullandığımız polietilen hammadde ise UV stabilizasyonludur. Bu sayede depo içerisine zararlı ultraviyole ışınları almaz. Bu sebepten ötürü depoların içerisinde parazit veya yosun oluşumu görülmez.
Polietilen dikey su deposu hangi hammadde ile ve nasıl üretilir?
Bu tanklar, kimya dilindeki kısaltması LLDPE olan, lineer düşük yoğunluklu polietilen kullanılarak üretilmektedir. Üretim şekli ise monobloktur. Monoblok üretim şeklinde depo kalıpları yardımıyla, depolar tek parça halinde üretilir. Bu üretim şekli dolayısıyla tanklar ek ve perçinsiz üretilirler, bu sayede de daha dayanıklı hale gelirler.
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×