Paslanmaz Depo

Genel Bilgi

Paslanmaz Çelik Su Depoları Karmod Kalite üstünlükleriyle

Karmod’un depo ürünlerindeki uzmanlığı paslanmaz çelik su deposu çözüm alternatifleriyle devam ediyor. Her biri uzmanlıkla tasarlanıp üretilen paslanmaz çelik su depoları uzun ömürlü sistemi ve kalite üstünlükleriyle uzun yıllar güvenle kullanılıyor. Krom su depolama tankı başta temiz suyun depolanması olmak üzere gıda üretim tesislerinden kimya endüstri tesislerine çok farklı alanda tercih ediliyor.

 

500 Litreden 100 Tona 49 farklı boyutta Paslanmaz Çelik Su Tankı

İhtiyaç duyulduğu farklı alanlarda özel ergonomide tasarlanan paslanmaz çelik su tankı 3 farklı kategori modelinde 49 farklı tonajda standart olarak üretim gerçekleştiriliyor. 500 litreden 100 ton kapasite sunumuna kadar geniş seçeneğe sahip ürünler opsiyonel olarak özel üretimli olarak da hazırlanabiliyor. Karmod yaygın kullanıma sahip çelik sistem depolama tanklarıyla Dikey Paslanmaz Su Deposu, Yatay Paslanmaz Su Deposu ve Prizmatik Paslanmaz Su Deposu modellerini üretiyor.  

Paslanmaz Su Deposu Üretiminde Güvenilir Marka Karmod

Depolama tanklarının üretiminde farklı sıvılara özel çözüm getirebilmek güvenli kullanım açısından son derece önemli. Özellikle yüksek tonajlı depolama tanklarında basınca özel statik hesaplamaları güvenlikte öne çıkan unsurdur. Aynı zamanda güvenlik için üretimde teknoloji kullanımı ve uzmanlık gerektiren uygulama detayları bulunuyor. Karmod paslanmaz su deposu üretiminde projeden tasarıma farklı kullanım alanlarına güvenli ürünler hazırlıyor. Marka uzmanlığıyla projelendirilip üretilen sıvı depolama tankları her alanda uzun yıllar güvenle kullanılıyor.  

Karmod paslanmaz su tankları üretiminde standart olarak AISI 304 kalite sınıfında çelik sac kullanılmaktadır. Özel üretimlerde müşteri tercihine göre opsiyonel olarak 316 sınıfında üretim gerçekleştirilmektedir. Depolama tanklarımızda birleşim yerlerinde argon kaynağı kullanılmaktadır. Karmod üretimlerini bu sınıflar dışındaki muadil çelik malzeme kullanımından arındırmış olup kalite standardını yükseltmiştir. Projeden hammaddeye, üretimden müşteriye teslimata kadar müşterilerini en iyi kalitede paslanmaz depolarla buluşturmayı temel amaç edinmiştir. Uygulama özel eğitimli personellerce gerçekleştirilmekte olup her aşamada kalite kontrol sisteminden geçirilmekte ve sızdırmazlık testlerine tabi tutulmaktadır. 

Paslanmaz Çelik Depolama Tankı Gıdadan Kimyaya Güvenle Kullanılıyor

Uzun ömürlü paslanmaz çelik su deposu evsel kullanımdan endüstriye çok farklı alanlarda güvenle kullanılıyor. Apartman ve toplu konut siteleri, müstakil konut ve villalar temiz nitelikte içme ve kullanma suyu depolamasında paslanmaz çelik tanklar kullanılmaktadır. Spor ve sosyal tesis yapılarının da içinde bulunduğu bu alanda en yayın tercih edilen model ise prizmatik paslanmaz su depolarıdır.

Paslanmazlık özelliği, kaygan yüzeyi ve temizlik kolaylığı ile gıda sektöründe en çok tercih edilen depo modeli paslanmaz tank modelidir. Bu özel tankların gıda sektöründeki kullanım yerleri arasında su, süt, meyve suyu, sirke, zeytinyağı, çikolata, glikoz şurubu, melas gibi çok sayıda ürün ve hammaddenin sağlıklı depolanmasında tercih edilir. Aynı zamanda gıda katkısında kullanılan özel kimyasallarla asitlerin depolanması da paslanmaz krom depolarla yapılmaktadır. Gıda endüstrisinde kullanılan modeller arasında dikey paslanmaz su deposu öne çıkmaktadır.

Paslanmaz tank ürünlerinin diğer yaygın kullanım yerleri arasında kimya sektörü yer almaktadır. Asitler, yağlar, ilaç üretiminde kullanılan özel sıvı hammaddeler, petrol ürünleri paslanmaz çelik depolama tankı içerisinde güvenli kullanılmaktadır.

Paslanmaz Çelik Depolama Tankı Yerinde montaj hizmeti

Karmod diğer depo üretimlerinde olduğu gibi paslanmaz çelik depolama tankı ürünlerinde yerinde montaj hizmeti veriyor. Yerinde montaj depo sistemi apartman ve site bodrum katları gibi girişi dar olan tüm mekanlara özel paslanmaz su deposu çözümü getiriyor. Yerinde montaj üretimlerin ilk aşamasında yerinde keşif yapılıyor. Keşif sonrası mekan için en uygun çelik depo modeli üzerinden bir çalışma gerçekleştirilerek proje müşterilerimize sunuluyor.

Onay aşaması sonrasında Karmod modern tesislerinde ön üretime alınan depo demonte sistemle imal ediliyor. İmalat sonrası belirlenen montaj planlaması ile sevk edilerek yerinde Karmod uzmanlarınca kuruluma başlanıyor. Kurulum sonrası kontrolleri yapılan paslanmaz su deposu müşterilerimizin güvenli kullanımına sunuluyor. Yerinde montaj çelik sistem depolama tankları için bizimle video veya görsel paylaşarak teklif talebinde bulunabilirsiniz. 

Yer Altı Kullanımına Özel Paslanmaz Su Deposu

Sanayi tesisleri ve toplu konut alanları gibi kullanım alanlarında yerden kazanmak amacıyla paslanmaz su depoları yer altına gömülerek kullanıma sunuluyor. Toprak altı dayanım şartlarına özel Karmod paslanmaz çelik depolama tankı yer altında uzun yıllar bakım gerektirmeden güvenle kullanılıyor. 

Paslanmaz Çelik Su Deposu Teknik Özellik ve Faydaları

Karmod Paslanmaz Su Deposu AISI 316 ve 304 standardında paslanmaz çelik sac kullanımıyla üretilir. Gıda depolama kullanımına uygundur. 

 • Korozyon ve pas oluşumuna dayanımlı özelliktedir.
 • Paslanmaz Çelik Depolama Tankı iç ve dış yüzeyiyle pürüzsüz kaygandır. Kolay kir tutmaz.
 • Sızıntıya karşı kalite güvencesi altındadır.
 • Çelik Tanklarda tahliye ve seviye gösterge çıkışlarıyla hidrofor bağlantıları bulunur.
 • Depo temizliği ve benzer işlemler için genişçe bir rögar yer almaktadır.
 • Ulaşımı zor yükseklikteki dikey silindirik ve prizmatik paslanmaz depolarda özel merdiven sistemi bulunur.
 • Birden fazla depolama tankının bir arada kullanımı için depolar arası bağlantıya uygun özelliğe sahiptir.
 • 500 Litre ile 100 Ton aralığında istenilen tonaj kapasitesinde üretim yapılmaktadır.
 • Yatay ve dikey silindirik ile prizmatik olarak 3 farklı modelde üretim yapılabilmektedir.
 • Mikser ile beraber üretim yapılabilmektedir.
 • Girişi dar mekanlara özel yerinde montaj depo üretimi yapılmaktadır.
Sıkça Sorulanlar
Paslanmaz bir deponun kurulacağı alan, güvenli ve temiz olmalıdır. Paslanmaz tanklar ağır olduklarından dolayı zeminin sağlam olması gerekmektedir. Bütün paslanmaz tankların ayakları bulunduğundan ekstra olarak yükseltici malzemeler koymanıza gerek yoktur. Depo boyutlarında bir alan ayırmanız yeterli olacaktır.
En kötü ihtimalle bir deponun yılda iki kez temizlenmesi gerekmektedir. Fakat bu depolar içerisinde hassas içerikler veya gıda depolanması oldukça fazla yapılır. Böyle bir durumda deponun her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde depo dibinde kalan tortular zaman içerisinde çürüyerek, depolanacak yeni içeriğe zarar verebilir.
Paslanmaz çelikten imal edilen bir depoyu tazyikli su ve bir fırça ile kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca bu tankların kapak ve boğaz kısmı, temizliğini kolaylaştırması için tasarlanmıştır. Temizlerken ağır kimyasalları birbirine karıştırmaktan uzak durmanız ve kokusuz temizleyiciler kullanmanız, içeriğin sağlığı açısından önem arz eder.
Paslanmaz tanklar son derece sağlam depolardır. Fakat uzun kullanımlar sonucunda veya dış etkenlere bağlı olarak depolar hasar görebiliyor. Hasar gören deponuz yine paslanmaz çelikten elde edilen sacın argon kaynağı kullanılması sonucu tamiri gerçekleştirilmektedir. Tamir esnasında deponuzun tasarımı korunmaktadır. Ürettiğimiz tüm depolama ürünleri, imalat hatalarına karşı iki yıl boyunca firmamızın garantisi altındadır.
Bir paslanmaz depoyu evinize bağlamanın en iyi yolu, deponun üzerinde bulunan manşona tesisat bağlayıp, bağlanan tesisatı ise ev tesisatınıza bağladıktan sonra depo içerisindeki içeriği evinizde kullanabilirsiniz. İsterseniz deponuzun üzerinde bulunan manşon aracılığı ile bağımsız bir tesisat çekebilirsiniz.
En doğru depo tercihini yapmak oldukça zordur. Çünkü en doğru depo sizlerin depo hacmi ihtiyacına, depo içerisinde depolamak istediğiniz içeriğe ve kullanım alışkanlıklarınıza göre değişkenlik gösterir. Bu tanklar hemen hemen her ihtiyaca uyum sağlaması adına farklı tasarımlarda ve farklı ebatlarda üretilmektedir. En doğru tercihi müşteri temsilcilerimizle görüşerek bulabilirsiniz.
Bir paslanmaz tank içerisinde hemen hemen her şey depolanabilmektedir. Çikolatadan tutunda glikoz, ilaç gibi maddelerin depolaması için uygundur. Çünkü paslanmaz çelik yapısı itibariyle çabuk soğur ve çabuk ısınır. Bu depolarında çalışma ısı oranı oldukça fazladır. Çalışma ısı oranı +80 derecedir. Bu oran kaynama noktasına oldukça yakındır.
Size uygun olan depo sizlerin ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Size ve çalışma prensibinize en uygun depoyu en hızlı şekilde müşteri temsilcilerimizi arayarak bulabilirsiniz.
Paslanmaz tanklar bu husustaki en iyi yalıtıma sahip depolardır. Çünkü hammadde yapısı gereği depo içerisine hiçbir şekilde ışık almazlar.
Paslanmaz tanklar krom ve nikel karıştırılarak elde edilen çelik sacın argon kaynağı yardımı ile birleştirilmesi sonucu üretilmektedir. Son derece sağlam depolardır.
Sepetinizde şuan ürün bulunmuyor!