Çağrı Merkezi 444 55 60
Paslanmaz Depo
Genel Bilgi

Paslanmaz Depo

Karmod’un depo ürünlerindeki uzmanlığı paslanmaz çelik su deposu çözüm alternatifleriyle devam ediyor. Her biri uzmanlıkla tasarlanıp üretilen paslanmaz çelik su depoları uzun ömürlü sistemi ve kalite üstünlükleriyle uzun yıllar güvenle kullanılıyor. Krom su depolama tankı başta temiz suyun depolanması olmak üzere gıda üretim tesislerinden kimya endüstri tesislerine çok farklı alanda tercih ediliyor.

 

Paslanmaz Depo

Paslanmaz su deposu ürünlerimiz endüstriyel ve ticari uygulamalar için yaygın olarak kullanılan depolama tanklardır. Paslanmaz çelik, özellikle asitlere, tuzlu suya, kimyasal maddelere, sıcaklığa ve basınca karşı yüksek direnç sağlayan bir malzemedir. Bu nedenle, özellikle çeşitli kimyasalların depolanması için idealdir. Bu kapsamda en çok dikey paslanmaz depo modelimiz kullanılmaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünlerimizin diğer avantajları arasında uzun ömür, dayanıklılık, kolay bakım ve temizlik, çevre dostu olması gibi özellikler yer alır. Ayrıca paslanmaz çelikten ürettiğmiiz depolar, diğer malzemelerden yapılan depolara göre daha az paslanmaya ve korozyona maruz kalmaktadır.

Paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünlerimiz genellikle endüstriyel işletmelerde petrol, gaz, kimyasallar, gıda ürünleri ve su gibi sıvıların depolanması için kullanılır. Depolama kapasiteleri, üretim amaçlarına bağlı olarak değişebilir ve büyük kapasiteler için özel olarak tasarlanabilirler. Ayrıca paslanmaz depo fiyatları bakımından da oldukça ekonomik bir çözüm olarak karşımıza çıkarlar. Ayrıca uzun ömrü sayesinde maddi açıdan fayda sağlamaktadır. Bu açıdan baktığımızda paslanmaz depo fiyatları oldukça avantajlıdır. Paslanmaz çelik su deposu argon kaynağı ile üretilir. Kaynak işlemi, birleştirilmesi gereken parçaların ısıtılması ve eritilmesi yoluyla gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında kaynak dikişi boyunca kaynak teli veya elektrot kullanılır. Kaynak işlemi sırasında, argon gazı genellikle koruyucu gaz olarak kullanılır. Argon gazı, kaynak işlemi sırasında havayı, nem ve diğer kirleticileri uzak tutarak kaynak dikişinin kalitesini arttırır ve oksitlenmeyi önler.

Paslanmaz depo modelleri üretiminde, malzeme kesme, şekillendirme, kaynak, montaj ve son olarak test aşamaları bulunur. Kesme işlemi genellikle CNC makineleri kullanılarak gerçekleştirilir. Şekillendirme işlemi, kesilmiş paslanmaz çelik levhaların bükülmesi, rulo haline getirilmesi ve diğer şekillerde şekillendirilmesini içerir. Kaynak işlemi, şekillendirilmiş paslanmaz çelik parçaların birleştirilmesini sağlar. Montaj işlemi, depo parçalarının birleştirilmesini, bağlantı elemanlarının yerleştirilmesini ve ekipmanın kurulumunu içerir. Son olarak, depoların güvenli ve düzgün çalışması için test aşamaları yapılır. Argon kaynağı, paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünlerimizin üretiminde yaygın olarak kullanılan bir kaynak yöntemidir. Ancak, kaynak işlemi sırasında kullanılan kaynak yöntemi ve koruyucu gaz, üretimde kullanılan malzemeler ve depoların özelliklerine bağlı olarak değişebilir.

Paslanmaz Su Deposu

Paslanmaz çelikten ürettiğimiz depolar, farklı kapasitelerde, şekillerde ve boyutlarda üretilebilir. Bu, depoların farklı uygulama gereksinimlerine göre özelleştirilebileceği anlamına gelir.Paslanmaz çelikten üretilen depoların kullanıcılarına birçok avantaj sağlar. Bu avantajlar arasında dayanıklılık ön plana çıkar çünkü diğer malzemelere göre daha dayanıklıdır. Depoların uzun ömürlü olmasını sağlar ve sert şartlarda çalışma için uygundur.

Paslanmaz çelik, diğer malzemelere göre daha yüksek korozyon direnci sunar. Bu depoların sıvılarla temas halinde olduğu durumlarda korozyona karşı daha dayanıklı olmalarını sağlar. Paslanmaz çelik su deposu, hijyenik bir depolama çözümüdür. Sıvıların saklanması sırasında hijyenik koşulların korunmasına yardımcı olur ve sıvıların kalitesini korumak için sıvıların depolandığı yüzeylerin düzgün bir şekilde temizlenmesine olanak tanır.

Paslanmaz depo modelleri , farklı kapasitelerde, şekillerde ve boyutlarda üretilebilir. Bu, depoların farklı uygulama gereksinimlerine göre özelleştirilebileceği anlamına gelir. Uygun paslanmaz çelik su deposu fiyatları ile satılan ürünlerimizin bakımı kolaydır ve temizlenmesi basittir. Bu, depoların düzenli bakımının yapılmasını kolaylaştırır ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Paslanmaz çelik, geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Depoların kullanım ömrü sona erdiğinde, geri dönüştürülerek yeniden kullanılabilir ve çevreye daha az atık bırakılır. Tüm bu avantajlar ve uygun paslanmaz depo fiyatları ile birçok endüstriyel ve ticari uygulamada tercih edilmesini sağlar.

Paslanmaz Depo Fiyatları

Paslanmaz depo fiyatları 2023 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bazı fiyat belirleyici faktörler arasında depo boyutu, fiyatın belirlenmesinde en önemli faktörlerden biridir. Geniş ve büyük depolar, daha fazla malzeme ve işçilik gerektirdiği için daha yüksek fiyatlarla gelir.

Depo malzeme kalınlığı, fiyatı belirleyen diğer bir faktördür. Daha kalın malzeme ile daha fazla malzeme ve işçilik gerektirdiği için daha yüksek fiyatlarla gelir. Depo tasarımı, paslanmaz depo fiyatları belirleyen bir başka faktördür. Özel tasarım istekleri olan müşterilerin depoları daha pahalıya mal olabilir. Ayrıca bizler paslanmaz depo fiyatları 2023 yılında belirlerken birçok faktörü göz önünde bulundurduk. Bu kapsamda yatay paslanmaz depo modellerimizde olduğu gibi tüm ürünlerimiz oldukça ekonomik fiyat etiketlerine sahiptir. Bunların yanında kullanılan paslanmaz çeliğin kalitesi de paslanmaz çelik su deposu fiyatları etkileyen bir faktördür. Daha yüksek kaliteli paslanmaz çelikten üretilen depolar, daha dayanıklıdır ve daha uzun süre dayanabilir, ancak daha yüksek fiyatlarla gelirler. Depoların diğer özellikleri de paslanmaz depo fiyatları etkileyebilir. Örneğin, depoların çift cidarlı olması, özel kaplama veya yalıtım gibi özellikleri bulunması, fiyatı artırabilir. Paslanmaz depo fiyatları birçok faktöre bağlıdır. Depo boyutu, kalınlığı, tasarımı, imalat yeri, kalitesi ve diğer özellikleri, fiyatı etkileyen ana faktörler arasındadır.

Paslanmaz Çelik Depo Kullanım Alanları

Ürettiğimiz tonluk paslanmaz depo modelleri dayanıklılığı, depoların malzemesinin sağlam ve dayanıklı olması sayesinde sağlanır. Paslanmaz çelik, yüksek seviyede dayanıklı bir malzemedir ve diğer malzemelere göre daha uzun ömürlüdür. Paslanmaz çelik, çeşitli aşınma faktörlerine dayanıklıdır, çizilmelere, darbelere ve sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklıdır. Ayrıca, paslanmaz su deposu ürünlerimizin malzemesi, hava koşullarına, UV ışınlarına ve diğer çevresel faktörlere dayanıklıdır. Depoların dayanıklılığı, işletmelerin maliyetlerini düşürmesine yardımcı olur. Uzun ömürlü depoların daha az sıklıkta bakım veya tamir işlemleri gerektirir, bu nedenle işletmelerin bakım ve tamir maliyetleri de azalır. Ayrıca, dayanıklı depoların sürekli çalışma için uygun olması, işletmelerin kesintisiz üretim yapmasına olanak tanır.

Paslanmaz çelik su deposu ürünlerimizin korozyon direnci, depoların paslanmaz çelik malzemesinin özelliklerinden kaynaklanır. Paslanmaz çelik, diğer malzemelere göre daha yüksek korozyon direncine sahiptir. Korozyon, metallerin oksitlenmesi sonucu oluşan bir süreçtir ve sıvıların depolanması sırasında sıvıların depolandığı yüzeylerin bozulmasına neden olabilir. Paslanmaz çelik, sıvıların depolanması sırasında korozyona karşı dayanıklıdır. Bu, depoların, depolanan sıvıların kalitesini korumak için mükemmel bir seçim olmasını sağlar. Bu depolar, kimyasal maddeler, asitler ve bazlar gibi agresif sıvıları depolamak için idealdir.

Korozyon direnci, paslanmaz depo ürünlerimizin uzun ömürlü olmasını sağlar. Diğer malzemelerde kullanılan depolar, korozyona karşı dayanıksız olabilir ve sıvıların depolanması sırasında bozulabilirler. Bu nedenle, bu depolar, kimyasalların, petrol ürünlerinin, gıda maddelerinin ve diğer sıvıların depolanması için sıklıkla tercih edilir.

Uygun paslanmaz çelik su deposu fiyatları ile satışa sunduğumuz depoların hijyen özellikleri, depoların malzemesinin paslanmaz çelik olmasından kaynaklanır. Paslanmaz çelik, pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğu için temizlenmesi kolaydır ve hijyenik bir depolama çözümü sağlar. Paslanmaz çelik malzemesi, yüzeyindeki pürüzleri azaltarak, depolanacak olan sıvıların depoya yerleştirilmesi sırasında diğer malzemelerde oluşabilecek bakteri ve mikropların çoğalmasını önler.

Paslanmaz çelik, gıda ve içecek endüstrilerinde kullanılan bir malzemedir, çünkü hijyenik bir depolama çözümü sağlar. Çünkü depolanan sıvıların hijyenik koşullarda saklanmasını sağlar ve sıvıların kalitesinin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, depoların kolay temizlenebilir olması, depoların sık sık kullanıldığı endüstrilerde önemlidir. Depoların temizlenmesi kolay ve hızlı olduğu için işletmelerin üretim süreçlerinde zaman ve para tasarrufu sağlar. Ayrıca paslanmaz depo fiyatları bakımından da oldukça ulaşılabilir bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca depoların hijyenik özellikleri, işletmelerin kalite standartlarını karşılamasına yardımcı olur. Hijyenik depolama çözümleri, işletmelerin üretim süreçlerinde hijyen standartlarını karşılamasını ve ürünlerinin güvenliğini sağlamasını kolaylaştırır. Bu nedenle, gıda, içecek, ilaç ve kimya endüstrileri gibi hijyen koşullarının önemli olduğu sektörlerde, bu depolar sıklıkla tercih edilir.

Sıkça Sorulanlar
Paslanmaz su deposu nasıl bir alana kurulabilir?
Paslanmaz bir deponun kurulacağı alan, güvenli ve temiz olmalıdır. Paslanmaz tanklar ağır olduklarından dolayı zeminin sağlam olması gerekmektedir. Bütün paslanmaz tankların ayakları bulunduğundan ekstra olarak yükseltici malzemeler koymanıza gerek yoktur. Depo boyutlarında bir alan ayırmanız yeterli olacaktır.
Paslanmaz su depomu hangi periyotta temizlettirmeliyim?
En kötü ihtimalle bir deponun yılda iki kez temizlenmesi gerekmektedir. Fakat bu depolar içerisinde hassas içerikler veya gıda depolanması oldukça fazla yapılır. Böyle bir durumda deponun her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde depo dibinde kalan tortular zaman içerisinde çürüyerek, depolanacak yeni içeriğe zarar verebilir.
Paslanmaz su depomu nasıl temizleyebilirim?
Paslanmaz çelikten imal edilen bir depoyu tazyikli su ve bir fırça ile kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca bu tankların kapak ve boğaz kısmı, temizliğini kolaylaştırması için tasarlanmıştır. Temizlerken ağır kimyasalları birbirine karıştırmaktan uzak durmanız ve kokusuz temizleyiciler kullanmanız, içeriğin sağlığı açısından önem arz eder.
Kullandığınız paslanmaz su depomun tamiri yapılabilir mi?
Paslanmaz tanklar son derece sağlam depolardır. Fakat uzun kullanımlar sonucunda veya dış etkenlere bağlı olarak depolar hasar görebiliyor. Hasar gören deponuz yine paslanmaz çelikten elde edilen sacın argon kaynağı kullanılması sonucu tamiri gerçekleştirilmektedir. Tamir esnasında deponuzun tasarımı korunmaktadır. Ürettiğimiz tüm depolama ürünleri, imalat hatalarına karşı iki yıl boyunca firmamızın garantisi altındadır.
Paslanmaz su depomu evime nasıl bağlayabilirim?
Bir paslanmaz depoyu evinize bağlamanın en iyi yolu, deponun üzerinde bulunan manşona tesisat bağlayıp, bağlanan tesisatı ise ev tesisatınıza bağladıktan sonra depo içerisindeki içeriği evinizde kullanabilirsiniz. İsterseniz deponuzun üzerinde bulunan manşon aracılığı ile bağımsız bir tesisat çekebilirsiniz.
Hangi paslanmaz su deposunu tercih etmeliyim?
En doğru depo tercihini yapmak oldukça zordur. Çünkü en doğru depo sizlerin depo hacmi ihtiyacına, depo içerisinde depolamak istediğiniz içeriğe ve kullanım alışkanlıklarınıza göre değişkenlik gösterir. Bu tanklar hemen hemen her ihtiyaca uyum sağlaması adına farklı tasarımlarda ve farklı ebatlarda üretilmektedir. En doğru tercihi müşteri temsilcilerimizle görüşerek bulabilirsiniz.
Paslanmaz su depomun içerisinde gıda depolayabilir miyim?
Bir paslanmaz tank içerisinde hemen hemen her şey depolanabilmektedir. Çikolatadan tutunda glikoz, ilaç gibi maddelerin depolaması için uygundur. Çünkü paslanmaz çelik yapısı itibariyle çabuk soğur ve çabuk ısınır. Bu depolarında çalışma ısı oranı oldukça fazladır. Çalışma ısı oranı +80 derecedir. Bu oran kaynama noktasına oldukça yakındır.
Bana veya markama uygun olan paslanmaz su deposunu nasıl bulabilirim?
Size uygun olan depo sizlerin ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Size ve çalışma prensibinize en uygun depoyu en hızlı şekilde müşteri temsilcilerimizi arayarak bulabilirsiniz.
Paslanmaz su deposu zararlı ışınları içerisine alıyor mu?
Paslanmaz tanklar bu husustaki en iyi yalıtıma sahip depolardır. Çünkü hammadde yapısı gereği depo içerisine hiçbir şekilde ışık almazlar.
Paslanmaz su deposu hangi hammadde ile ve nasıl üretilir?
Paslanmaz tanklar krom ve nikel karıştırılarak elde edilen çelik sacın argon kaynağı yardımı ile birleştirilmesi sonucu üretilmektedir. Son derece sağlam depolardır.
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×