Çağrı Merkezi 444 55 60

Yol Bariyerleri

Yol Bariyerleri

Yol Bölme Ve Kavşak Oluşturmaya Pratik Çözüm Trafik Yol Bariyeri

Trafik yol bariyeri; trafik denetleme uygulamalarıyla karayollarınca gerçekleştirilen yol bakım çalışmalarına özel üretilmiş trafik akışı için yol şeridini ayırmak amacıyla tasarlanmış pratik bir üründür. Polietilen hammadde kullanılarak üretilmiş olup uzun ömürlü sisteme sahiptir. Hafifliği ile kolayca taşınabilir ve defalarca kullanılır.

Diğer Ürünler
100 cm Yol Bariyeri
Diğer Ürünler
150 cm Yol Bariyeri

Uluslararası karayolu standartlarına göre tasarlanan Karmod plastik yol bariyeri birbirine geçmeli kilit sistemiyle kilitlenerek kullanılmaktadır. Uzun süre aynı alanda kullanımda kalması planlanan güvenlik bariyeri su haznesi sayesinde içerisine su veya kum doldurularak kullanılmaktadır. Bu tür durumlarda kum yerine su doldurulması pratik boşaltılabilme açısından daha fonksiyonel kullanımda olacaktır.

Her türlü iklim koşullarına dayanıklı olan trafik bariyeri su doldurularak kullanımda üstten bir miktar boşluk bırakıldığında donma gibi iklim durumlarından zarar görmesi engellenebilir. Donan su yine hava koşullarında kendi kendine kolayca çözülebilir.

Karayolu standartlarında ölçü ve renklerde üretilen Karmod plastik yol bariyeri ile ihtiyaç duyulan döner kavşaklar, bölünmüş yollar, daraltılmış geçişli trafik yol uygulamaları ihtiyaçları kısa zamanda pratik olarak hazırlanarak devreye alınabilmektedir. Güvenlik bariyeri şehir içi ve şeriler arası yollarda belediye trafik denetleme birimleri, karayolu bakım ekipleri, polis kontrol noktaları gibi çok sayıda kamu alanında kullanılmaktadır.

Yol bariyeri satışı yapılan diğer özel alanlar arasında ise şehir otoparkları, AVM giriş ve otoparkları, havaalanı giriş ve otoparkları gibi çok sayıda yer bulunmaktadır.

Yol Bariyeri En Güvenli Çözüm

Yollar, şehir meydanları, otoparklar, havalimanları gibi çok sayıda alanda yol bariyeri kullanılarak en güvenli yol bölme çözümü sağlanmaktadır. Ürün bu tür alanlarda kullanılarak yol güvenliği pratik uygulamayla kısa sürede güvenliğe alınmaktadır. Olası kazalar önlenmekte ve zaman kaybına yol açacak trafik sorunları geride bırakılmaktadır.

Beton bariyer tarzı hantal yöntemleri vinç gibi taşıyıcılarla zahmetle yer değiştirirken plastik trafik bariyeri kolayca taşınarak yer değiştirebilir. Yakın lokasyonda elle, uzak noktalara transfer edileceğinde üst üste araca yüklenerek zahmetsiz şekilde kullanıma alınır. Karayolu çalışanlarıyla trafik polisleri başta olmak üzere bu ürünleri kullanan çok sayıda insan pratik sistemiyle plastik yol bariyeri modelleri ile işini kolaylaştırıyor.

Bu yenilikçi pratik ürün modeliyle hem araçların trafikteki akışı hem de yayaların güvenli seyri sağlanıyor. Araçların karşılıklı geçiş yollarıyla yaya geçitleri pratik şekilde güvenlik bariyeri ile bölünerek trafik güvenliği kontrole alınıyor. Fark edilir trafik renkleri ile üretilen yol bariyeri sürücüler veya yayalar tarafından kolaylıkla görülerek hareketler buna göre düzenleniyor.

Güvenli tasarımla üretilen plastik yol bariyeri satışı ile birlikte beton benzeri hantal bariyer uygulamalarına son verilmiş olup güvenli pratik akışının kısa sürede sağlanması kolaylaştırılmıştır.

Trafik Yol Bariyerleri Nerelerde Kullanılır?

Pratik kullanımda bir yol ayrıştırma aracı olan trafik yol bariyeri kullanım alanları oldukça geniştir. En çok kullanıldığı alanlar belirli alanlarda araç geçişinin düzenlenmesi veya lokal bölgelerde sınırlandırılması için kullanılır. Karşılıklı gidiş geliş yolunun ayrıştırılması, pratik kavşak oluşturulması ve yol yapımı guzergah değişimlerinde kullanılan modeller yol bariyeri olarak adlandırılır.

Güvenlik bariyeri ismi de adından da anlaşılacağı gibi ürünün güvenlik uygulama alanlarındaki kullanımından gelmektedir. Polis denetim noktaları, gümrük giriş kapıları, elçilik ve güvenlik kontrolsüz giriş engelleme alanları, kamu binalarının güvenliği güvenlik bariyeri modelleri kullanılarak kolaylıkla gerçekleştirilir.

Bu yenilikçi ve pratik ürün yollardaki inşaat çalışmaları, kazılar gibi uygulamalarda araçlar ve yayaları tehlikeden en iyi ve güvenli şekilde uzak tutmak için kullanılır. Aynı şekilde bina restorasyon alanı da bu bariyerlerle kolayca çevrilerek güvenlik altına alınmış olur. Yıkılma riski ile karşı karşıya bulunan tarihi binalar ve duvarların etrafı plastik güvenlik bariyerleri ile hıza çevrilerek insanlara zarar vermesinin önüne geçilir. 

Pandemi süreçlerinin yaşandığı salgın hastalık dönemlerinde gerçekleştirilen zorunlu karantina uygulamaları bu bariyerler kullanılarak kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Karantina bölgesine ulaşan yollar trafik bariyeri kullanılarak pratik şekilde hızla kapatılarak hastalık riskinin bölge dışına çıkışına engel olunur. Karantinanın sona erdiği bölgeden alınan bariyerler kolayca taşınarak farklı kullanım alanlarında hizmete alınabilir.

İnşaat iş güvenliği uygulamalarının yapıldığı sahalarda güvenlik bariyeri önemli bir işleve sahiptir. İnşaat sahası bu bariyerlerle çevrilerek çalışma esnasında düşebilecek tuğla, demir, çakıl gibi malzemelerin çevreden geçenler ve diğer çalışanlara zarar vermesinin önüne geçilmektedir.

Güvenlik bariyeri girişin yasaklandığı tehlikeli su göletleri ile özel havuz güvenliğinin sağlanmasında da pratik çözümüyle kullanılmaktadır.

Trafikten Güvenliğe En Ekonomik Çözüm Yol Bariyeri Fiyatları

Çok sayıda farklı alanda güvenle kullanılan bariyer üretimi gerçekleştiren Karmod ekonomik avantajlara sahip yol bariyeri fiyatları ile trafik güvenliğine katkı sağlamaktadır. Ergonomik model sunumuyla farklı konseptteki yol bariyeri satışı ve fiyatları için satış ofislerimizden detaylı bilgi almanızı öneririz.


Neden Karmod Trafik Yol Bariyeri Modelleri?

  • Çevre dostu %100 polietilen hammadde kullanımı
  • Uluslararası standartlarda ölçü ve renk sunumu
  • Yüksek darbe dayanımı ve uzun yıllar güvenli kullanım ömrü
  • Vidalı kapaklı su ve kum haznesi
  • Kolay tahliye sistemi
  • Yere sabitleme delikleri
  • İç içe geçerek pratik ve kolay nakliye avantajı
  • Büyük ve küçük modellerin birlikte kullanım uyumu
  • Kurulum kolaylığı
  • Özel renklerde üretim imkanı

Polietilen Yol Bariyeri Boyutları

1. Küçük Yol Bariyeri

Genişlik: 42,5 cm
Uzunluk: 100 cm
Yükseklik: 52.5 cm

2. Büyük Yol Bariyeri

Genişlik: 42,5 cm
Uzunluk: 150 cm
Yükseklik: 52.5 cm

Polietilen Yol Bariyerleri

×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×