Çağrı Merkezi 444 55 60

Molozşut

Karmod Plastik, inşaatlarda çok önemli bir sorunu çözüyor.

İnşaatlarda moloz atıkların iş güvenliğine uygun şekilde bertaraf edilmesi büyük önem arz etmektedir. İnşaat atıklarının taşınmasında, şantiyelerde oluşturulan geçici çözümler hem yüksek fiyat ve maliyetler oluşturmakta, hem de kullanım ömrü kısa olmaktadır. Atıkların taşınması sırasında oluşabilecek kaza riskleri ise daha büyük bir sorundur. MOLOZŞUT (MOLOZ KULESİ), bütün bu sorunlara son vermek amacıyla üretildi.

Moloz Kulesi polietilen moloz atma sistemi, inşaatlarda, şantiyelerde kat aralarından çıkan moloz veya çöplerin düzenli ve iş güvenliğine uygun bir şekilde moloz toplama alanlarına veya doğrudan konteynerlere aktarılmasını sağlar. Güvenli ve sağlam yapısı, kat arası mazgallarının özel dizaynı sayesinde molozların atılması sırasında aşağıya parçaların düşmesi sonucunda oluşabilecek kaza ve yaralanma riskini ortadan kaldırır.

Molozşut (Moloz Kulesi), kat arası mazgalı (menfez), baca ve kat arası sabitleme ayağı olmak üzere üç ana parçadan oluşmaktadır. Kolay kurulumu ve şık görünümü sayesinde bina atık sistemlerinde çöp atma amacıyla da kullanılabilir. Yüksek mukavemetli polietilen malzemeden üretildiği için kolay yıpranmaz, defalarca kullanılabilir. Bir inşaattan sökülüp başka bir inşaata kolayca nakledilip kurulabilir.

Molozşut (Moloz Kulesi) moloz aktarma sisteminin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kolay ve Hızlı Kurulum.
  • Bacaların iç içe geçebilen konik yapısı sayesinde kolay nakliye ve yer tasarrufu.
  • Her yükseklikteki inşaatta ve her kat aralığında kullanılabilir.
  • Yüksek mukavemetli, UV stabilizanlı polietilenden üretilmiştir.
  • İnşaatlarda, her türlü iklim koşulunda kullanıma uygundur.
  • İdeal kalınlık ve esnek yapısı sayesinde yüksek darbe dayanımına sahiptir.
  • Her yükseklikteki kat aralığına göre kolayca ayarlanabilir ve kullanılabilir.
  • Kat arası sabitleme ayakları sayesinde her kat kendi ağırlığını taşır. Böylece yüksek yapılarda sorunsuz kullanılabilir.
  • Atıkların ayrıştırılması amacıyla aynı inşaatta birden çok MOLOZŞUT (MOLOZ KULESİ) sistemi kurularak farklı türdeki atıkları farklı toplama alanlarına aktarılabilir.
  • Kolay kurulumu ve şık görünümü sayesinde binalarda çöp atma sistemi olarak kullanılabilir ve çöplerin doğrudan çöp konteynerine atılması sağlanabilir.

Moloz Kulesi

Moloz kulesi, bir diğer adlarıyla çöp şutu ya da moloz şut pratik ve hızlı bir şekilde kurulabilen, içindeki bağlantı aparatlar yardımıyla iç içe geçebilen konik şeklinde tüplerden oluşan her kata ve her inşaat yüksekliğine uyum sağlayacak şekilde tasarlanan bir yapıdır. İnşaatlarda çalışırken moloz yığınları oluşmaktadır. İnşaatlarda çalışan insanlar için moloz yığınları çalışmayı etkileyecek derecede engel olmaktadır. Moloz kulesi, bütçe konusunda ekonomik olmanın yanı sıra kurum açısından da inşaatlarda pratik kullanım sağlar. Üretildiği, son seviyede geliştirilmiş UV katkılı LLDPE Polietilen sayesinde dış mekanlarda da kullanımı gayet uygundur. 5 mm kalınlığı ve esnek yapısı sayesinde moloz atma bacası darbelere karşı çok dayanıklılık gösterir. Her kat kendi ağırlığını taşıyacak (ortalama 40 kg ağırlığında) şekilde monte edilip birleştirilerek, yüksek binalarda da sorunsuz kullanılabilme özelliğine sahiptir.
Moloz atma kulesi inşaat sektörü baz alındığında çok önemli bir faaliyet alanı yeri kaplar. Moloz aktarımının gerçekleştirilmesi için kullanılır ve aynı zamanda molozların kolay bir şekilde kaldırılmasını sağlayarak sektör içindeki bu önemli soruna çözüm niteliği taşır. Genellikle inşaatlarda ortaya çıkan moloz atıklarının iş güvenliği esasına uygun bir şekilde atılmasına imkan sağlayarak kolaylık sağlar. Molozların kaldırılıp atılması için şantiyelerde çalışanlar tarafından ortaya atılan geçici çözümler, hem yüksek maliyetleri hem olası inşaat kaza risklerini beraberinde getirirken moloz dökme kulesi inşaatların fazla iş yükünü de alarak bu sorunlara çözüm olur. 

Karmodplastik moloz atma kuleleri kat arası mazgal bir diğer adıyla menfez, kat arasında sabitleme ayağı ve baca ayağı olarak toplamda 3 parçadan oluşmaktadır. Karmaşık yapıdan tamamen uzak, oldukça kolay bir kurulum imkanı sunuyoruz. Moloz yığınlarının tahliye işlemi sonlandığında dahi bina çöp atma sistemi olarak kullanılması mümkündür. Yüksek direnç gösteren polietilen malzeme kullanılarak üretimini sağladığımız moloz atma kuleleri kolay kolay yıpranmazlığı sayesinde çok uzun zamanlarda verimli şekilde kullanılması mümkün olur. İnşaat sektöründe kullanma amaçlı olup bir inşaattan sökülüp diğer inşaata takma işlemi de kolay şekilde gerçekleştirilebilir. 

Moloz şutunun avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

•   Kurulumu oldukça basit ve pratiktir.
•   Pratik kurulum ve şık görünümü sayesinde inşaat sonrasında da kullanım alanı olur.
•   İhtiyaca göre bir inşaatta birden fazla moloz şutu kurulma imkanı olur ve böylece türüne göre atıkların ayrıştırılması mümkün olur.
•   Tıpkı su deposu gibi her türlü iklim koşulunda kullanılma özelliğiyle ön plana çıkar.
•   İnşaat yüksekliği fark etmeksizin her inşaatta kullanım alanı olması caziptir.
•   Yüksek kaliteli malzemeden üretilir. 
•   Nakliyesi ise tekstil arabaları ile sağlanabilir.
•   Uygun kalınlık seviyesi ve esnek yapısı sayesinde sert darbelere karşı dayanıklılık gösterir.
•   Kat arası sabitleme ayak parçaları sayesinde tüm yükü alt parçanın üstlenmesi gerekmez, her katın ağırlığını mevcut parça sağlayabilir.
•   Tüm parçalarının iç içe geçebilmesi özelliği sayesinde yer tasarrufu sağlar ve kolay taşıma imkanı sunar.

Karmodplastik moloz atma kulelerinin özelliklerinden ise şu şekilde bahsedebiliriz:

1.  Yüksek kaliteli malzemeden üretildiği için kaliteli yapıya sahiptir. 
2.  Ürettiğimiz moloz kulelerinin yapımında diğer oluklarla bağlantı kurabilmek amacıyla galvanizli çelik zincirler ve güvenlik braketleri kullanılır.
3.  Renk, boyut ve kaplama hususlarında sınır koymuyoruz. İhtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda hizmet ediyoruz.
4.  Özel tasarımı sayesinde kolay taşıma ve istifleme imkanı sunuyoruz. Böylece yer tasarrufu da sağlanmış olur.
5.  Tüm inşa yapılarındaki oluk yapılarına uygun üretim sağlandığından evrensel kullanım alanı sağlar.

Hem büyük hem de daha küçük inşaatlarda kullanıma uygun olan çok seviyeli atık girişlerine sahip Y kesit hazneler ve üst hazneler yer alır. Birlikte bağlantı kurularak çok yönlü kanal sistemleri kurma imkanı sunar. Bu kanal sistemi ile esnek bir ünite ortaya çıkar. Bu moloz olukları inşaat halindeki çok katlı yapılarda bile kolaylıkla kullanılabilir. Siz de moloz atma kulesi çeşitlerinden isteğinize ve ihtiyacınıza uygun olanı seçerek inşaat halindeki yapınız için moloz atma amaçlı daha sonraki süreçte ise kullanıma açılan binanızda çöp atma amaçlı kullanabilirsiniz. Eğer inşaat sektöründe yer alıyorsanız moloz kulesi modellerimizden birini seçerek sadece bir bina için değil onlarca yapınız için kullanarak hem bütçe konusunda tasarruf sağlayabilir hem de iş yükünüzü hafifletebilirsiniz.

Mobil tuvalet modellerimize göz atmanızı öneririz.

Moloz Kulesi Modelleri

Moloz atma kulesi modelleri renk, boyut ve kaplama olarak değişmektedir. Kişinin ihtiyacına ve isteğine göre hazırlanabilecek yapıda olduğundan modelleri de fazla değişkenlik göstermektedir. 

Moloz Kulesi Fiyatları

Marka tescilli olarak ürettiğimiz moloz kulesi fiyatları, kurulumu yapılacak yapının yüksekliği ve dolayısıyla kullanılan malzeme miktarına değişkenlik göstermektedir. İş yükünüzü hafifletmeyi amaçlıyor, ihtiyacınıza göre portföy oluşturuyoruz. 

Karmodplastik kullandığı kaliteli malzemelerle ürettiği moloz kulelerini hizmetinize sunuyor. Türkiye'nin her yerine hizmet vermekteyiz. Üretici firma olarak yüklenici firmalarca ürünün kurulumunu ve sökümünü gerçekleştirmekteyiz. Siz de ihtiyacınızı iletmek ve bütçenize en uygun makul fiyat tekliflerimizden yararlanmak için hemen  iletişime geçin!

×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×