Çağrı Merkezi 444 55 60

Sanayi Depoları

Sanayi Depoları

Yaşanabilir Bir Çevre İçin Polyester Sanayi Depoları

50 litreden 100 tona farklı kullanım alanlarına yüzlerce çeşit depo çözümü sunan Karmod uzun ömürlü ve güvenli konseptte polyester sanayi depoları üretimiyle de lider marka. Sanayi tesisleri için küçük litre kapasiteli boyutlardan yüksek tonajlara polyester depolama tankları geliştirerek üretiyor. Polyester su tankları sanayide başta su olmak üzere petrol ürünleri ve farklı kimyasalların depolamasında güvenle kullanılıyor. 

Polyester depolama tanklarının sanayi tesislerinde tercih edilmesindeki en önemli etkenler arasında yüksek dayanımı, mukavemetine rağmen çok hafif oluşu, çürüme ve korozyona geçit vermemesi bulunuyor. Polyester su deposu fiyatlarının diğer tank çözümlerine göre çok ekonomik oluşu da bu tercihte önemli bir kıstas. Metal ve beton depolardaki gibi yerinde inşa sürecine ihtiyaç duymaması da polyester su tankının tercih nedenleri arasında sayılabilir. 

Su alanındaki sıvı tanklarında içme ve kullanma suyu depoları, yangın suyu depoları, yağmur hasadı depoları öne çıkmaktadır. Toprak üstü kullanımının yanı sıra yer altı kullanım şartlarına en iyi uygunluktaki Karmod su tankları sanayi üretim tesislerine yerden de kazandırıyor.

Fabrika inşa projesinin bir parçası olarak kullanma suyu ile birlikte yangın ve yağmur hasadı tankları üretim tesisi bahçesinde planlanan en uygun sahaya yerleştirilerek üzeri kapatılabiliyor. Bu durum üretim sahasının her metrajının önem kazandığı fabrika tesislerine büyük avantaj sağlıyor.

50 ila 200 kişi kapasiteli üretim tesislerinde kullanma suyunda 10 ila 30 ton polyester su tankları en fazla tercih gören modeller. 500 ve üzeri personelin görev aldığı fabrikalar genelde 100 ton polyester su tanklarını tercih ediyor. Suyun üretimin de bir parçası olduğu soğutmalı sistemle çalışan fabrikalarda 100 tonluk birkaç adet depo yan yana yerleşimle projelendirilerek kullanıma sunuluyor.

Polyester Kimyasal Depolama Tankları

Endüstri tesislerinde polyester depolama tankları suyun yanı sıra üretimin bir parçası olan petrol ürünü ve kimyasalların depolanması için de en güvenli çözümler arasında yer alıyor. Yüksek dayanım ve mukavemet, aşınmayı önleyici sızdırmaz sistem Karmod polyester depolama tankları kimyasal depolamasına en güvenli yöntemi kazandırıyor.

Kimyasal depolamada yüksek aşındırıcı özellikteki asit depolama tankları polyester hammaddeden güvenli şekilde üretilebiliyor. Asit depolarında cam elyaf takviyeli polyester üretime özel kimyasallar eklenerek depolama tankları uzmanlıkla asit maddeye tam dayanımlı hale getiriliyor. Tekstil sektöründe kimyasal boyama hammaddeleri polyester depoların kullanıldığı yerler arasında.

Gıda güvenliği ile Karmod polyester depo gıda sektöründe glikoz benzeri maddelerin depolanmasında da kullanılıyor. Petrol ürünlerinde mazot başta olmak üzere benzin, fuell-oil, yağ benzeri maddelerin depolanmasında polyester tanklar önemli bir işleve sahip.

Yer Altı Polyester Depolar İşletmelere Kazandırıyor

Karmod uzmanlığıyla toprak altı kullanım şartlarına özel geliştirilen yeraltı polyester depoları tercih eden işletmeler hem yerden hem de bütçeden kazanıyor. Kullanma suyu ile birlikte yasal zorunluluk olan yağmur hasadı veya yangın suyu tankları üretim sahalarında yer altına alınarak güvenli kullanıma sunuluyor.

Toprak altı yöntemi üretim sahalarını daraltmadığı gibi önemli bir görevi de ifa ediyor. İster 5 bin litre veya 100 ton olsun Karmod uzmanlığıyla özel projelendirilerek üretilen yer altı polyester depolama tankları yüksek kalitesi ve en iyi kullanım performansıyla öne çıkıyor.

Polyester hammadde özel tekniklerle cam elyaf takviyelerle kat kat sarılarak toprak altı kullanım şartlarına uygun en iyi çözüm üretiliyor. Özel kimyasallar kullanılarak mukavemet değeri en iyi düzeye yükseltiliyor. Sanayi tesislerinde kullanılacak toprak altı depolar için ilk aşamada konumlandırılacağı yer kazılarak alt kısma depo en ve uzunluğuna uygun zemin betonu atılıyor. Vinç yardımıyla hazırlanan zemine indirilen su tankı mekanik tesisat bağlantıları yapıldıktan sonra etrafı tamamen kapatılıyor. Kapatıldıktan sonra üzerinden farklı tonajlarda araçların geçmesi özel dayanımlı polyester su tankına zarar vermiyor. Uzun yıllar güvenli kullanıma sunuluyor.

Yangın Suyu ve Yağmur Hasadına Özel Polyester Tanklar  

Üretim tesislerinin çalışma ve iş güvenliği açısından önemli bir sorunu da yangın riskleri. Endişe verici özellikteki bu önemli risk kamu yönetimleriyle birlikte üretim tesislerini tedbirler almaya yöneltti. Bu amaçla yangın suyu tankları fabrikalarda önemli işleve sahip yardımcı ekipman arasına girdi. Üretim tesisi büyüklüğüne göre yangın suyu depolarına 10 ton ve üzeri tonajlarda ihtiyaç duyulabilmektedir. 

Aynı şekilde su gibi önemli kaynağın küresel ısınma gibi etkenlerle her geçen gün azalması yağmur suyunun alternatif su kaynağı olarak depolanmasını gündeme getirdi. Fabrika üretim tesislerinde toprak altına gömülerek yer kaplamayan polyester yağmur hasadı tankları depolama için en iyi çözüm oluşturuyor.

Yangın suyu veya yağmur hasadı depo çözümlerimiz ve kazandıran avantajları için iletişim sayfasını kullanarak mutlaka bilgi almanızı öneririz. Karmod uzmanlığıyla 5 bin litreden 100 tona özel sanayi tankları üretimiyle endüstrinin desteğinde olmayı sürdürüyor.

×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×