Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Polietilen Su Deposu Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

Polietilen Su Deposu Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

Polietilen su depoları su, asit, yakıt, kimyasal maddelerin kısa veya uzun süreli olarak depolanması ve çeşitli sürelerde muhafaza edilebilmesi için kullanılan depolardır. Ağırlıklı olarak su depolamada kullanılan polietilen su deposu modelleri farklı türlerde üretilmektedir. Polietilen su deposu olarak 50 litreden başlayarak 25.000 litre kapasiteye kadar farklı büyüklüklerde üretilen su deposu çeşitli basınç seviyelerine sahip olarak imalat sektörlerinde kullanılmaktadır. Ayaklı veya düz tabanlı (ayaksız) olarak üretilen polietilen su depoları farklı depolama alanlarına uygun durumda imal edilmektedir.

Üretiminde kullanılan yüksek yoğunluklu polietilen hammadde sayesinde ve özel imalat teknikleri ile farklı depo modelleri üretilebilmektedir. Rotasyon kalıp teknolojisi kullanılarak üretilen depolar 3 katmana kadar farklı materyallerle üretilerek yüksek basınç ve darbe dayanımı kazanabilmektedir.

Polietilen Dikey Su Deposu Modelleri

Polietilen dikey su deposu modelleri ayaksız olarak üretilen düz tabanlı depolardır. Standart olarak beyaz veya mavi renklerde üretilen dikey depolar müşteri ihtiyaçlarına ve kullanım alanlarına uygun olarak farklı renklerde üretilebilmektedir. Su deposu olarak kullanılacak dikey depolar standart üretim teknikleri ve hammadde oranıyla üretilirken, içerisinde asit, yakıt veya farklı kimyasalların konulacağı depolar özel güçlendirmeler yapılarak daha yüksek oranda hammadde kullanılarak üretilmektedir. 50 litreden 25.000 litre kapasiteye kadar farklı ara ölçülerde imal edilen polietilen dikey su depoları silindirik yapıda üretilmekte ve özel kalıp tasarımlarıyla farklı kapasitelerde üretilmeye de uygun yapıdadır. Özellikle toplu alımlarda oluşacak siparişlerinize uygun olarak yeni kalıp tasarımları yapabilen “Karmod Plastik” firmamız müşteri isteklerini her zaman ön planda tutmaktadır.

polietilen-dikey-su-deposu-modelleri-1642151559

Polietilen Yatay Su Deposu Modelleri

Silindirik ve yatay modelde üretilen polietilen yatay su deposu çeşitlerimiz ayaklı yapısıyla yüksekliği az olan kapalı alanlar için ideal yapıdadır. Depo, çatı katı ve bina altı gibi kapalı alanlarda muhafaza edilecek depolar yükseklik bakımından insan boyunu geçmeyen bir yapıdadır. Bu sayede standart olarak insanın girebildiği her kapalı alanda deponun muhafazası uygundur. Özellikle kapalı alanlarda tercih edilen yatay su deposu modelleri farklı ölçülerde üretilmektedir. 100 litreden 5.000 litre kapasiteye kadar depo modellerini standart olarak üretebilmekteyiz. Depoyu yerleştireceğiniz kapalı alanın giriş genişliğine uygun olarak farklı modellerdeki polietilen yatay su depolarını tercih edebilir veya istediğiniz ölçülerde kalıp tasarımları ile özel imalat çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

5-ton-yatay-depo-1642151800

2-ton-yatay-depo-1642151824

Özellikle ev kullanımları için ideal yapıda olan polietilen dikdörtgen su deposu modelleri 500 litre hacme kadar üretilmektedir. Küçük boyutlu ürün kullanımlarında yaygın olan köşeli su depoları kolay ulaşılabilir olması ve normal bireysel kullanımlar için uygun olması nedeniyle polietilen su deposu kullanımlarında yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayaksız olarak düz tabanlı üretilen ve taşınabilir yapısıyla araç bagajlarında taşınmaya da uygun olan dikdörtgen depolarımızı istediğiniz zaman kolayca farklı bir alana götürebilirsiniz. Bahçenizde, evinizde, araç bagajlarınızda veya karavan içlerinde kullanabileceğiniz dikdörtgen yapıdaki depolarımız ağırlıklı olarak su deposu ihtiyacı için kullanılmaya uygundur.

Polietilen Su Deposu Çeşitlerini Neye Göre Tercih Etmeliyim?

Su insan yaşamında vazgeçilmez bir kaynaktır. İçme suyu veya kullanım suyu olarak farklı alanlarda su ihtiyacımızı karşılamaktayız. Temiz içme suyu kullanımı için sağlıklı depolama alanları kullanmamız gerekmektedir. Temiz suyu muhafaza edebilmek için çeşitli birçok alternatif bulunmaktadır. Bu gibi önemli durumlarda kısa süreli su ihtiyacımızı karşılamak için 20 litre kapasiteye kadar olan pet şişeler veya damacanaları kullanmaktayız. Fakat daha yüksek kapasitelerde su depolaması yapmamız gereken durumlarda Türkiye’nin lider markası olan sağlıklı su depolama çözümlerinde dünya standartlarında üretim yapan firmamız 50 litreden 100.000 litre (100 ton) kapasiteye kadar çeşitli ebatlarda su depoları ile çözüm sunmaktadır.

Su depolaması için farklı hammaddelerle veya materyallerle sıvı depoları üretilmektedir. Sektörümüzde polietilen, polyester, paslanmaz ve galvaniz gibi birçok materyal ile su deposu üretimi yapılmaktadır. Fakat en güvenilir olan temiz içme suyu depoları polietilen hammadde kullanılarak üretilen polietilen su deposu ürünleridir. Polietilen su depoları sektörümüzde plastik su tankı veya plastik su deposu olarak da adlandırılmaktadır.

Polietilen Yer Üstü Su Deposu Çeşitleri

Silindirik ve köşeli olarak dikey, yatay veya dikdörtgen modellerde su deposu üretimleri yapmaktayız. Boyutuna bağlı olmaksızın tüm su deposu modellerimizde endüstri standartlarına ve yönetmeliklerine uygun olarak imalatımızı gerçekleştirmekteyiz. LLDPE polietilen hammadde kullanımı ile üretimleri gerçekleştirilen su depolarımız her ürüne özgü olarak tasarlanan özel kalıplarla üretilmektedir. U.V. ışınlarına karşı yüksek dayanıma sahip depolarımız ile açık alan veya kapalı alan sorunu olmadan istediğiniz alanlarda depolarımızı kullanabilirsiniz.

 

Polietilen Yer Altı Su Deposu Çeşitleri

Yer altı depolama tankları arasında en çok tercih edilen su deposu, petrol deposu, yakıt deposu, atık madde deposu ve kimyasal sıvı deposu modelleri gelmektedir. 2 ton ve 5 ton modellerde üretilen polietilen yer altı depolama tankları ile yüksek hacimli sıvı depolama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha yüksek kapasitelerde depolama çözümleri için firmamızın ürettiğiniz polyester yer altı depolarını inceleyebilirsiniz. Depo modellerimiz sosyal tesisler, turistik tesisler, sanayi tesisleri, fabrikalar, akaryakıt istasyonları, tarım alanları, askeri tesisler ve yoğun su kullanımının olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Depoların en büyük avantajı toprak altına yerleştirildiği için herhangi bir alan kaplamamasıdır. Bu nedenle son zamanlarda devletimiz tarafından da ön planda tutulan yağmur suyu depolama işleminde yer altı su depoları en öncelikli tercihler arasında yer almaktadır. Farklı sıvı türlerinde depolama imkânı sunan yer altı su depolarımız, yağmur suyu depolama sistemlerinde su deposu olarak tercih edilmektedir.

 

Polietilen Güçlendirilebilir Veya Katmanlı Su Deposu Çeşitleri

Firmamızın ürettiği polietilen su depolarının tamamında güçlendirme ve katmanlı üretim imkânı bulunmaktadır. LLDPE hammadde kullanılarak üretilen polietilen depolarımızın güçlendirilmesinin en büyük nedeni farklı kimyasal sıvılara karşı dayanımını ve mukavemetini arttırmaktır. Yüksek yoğunluğa ve aşındırma oranlarına sahip sıvılarda farklı üretim teknikleri ile güçlendirme yapılması gerekmektedir. Depolarımızı satın almadan önce deneyimli satış danışmanlarımıza depolamak istediğiniz sıvı türünü söyleyerek hangi tür depoyu tercih etmeniz ve hangi oranda güçlendirilmesi gerektiği konusunda yardım alabilirsiniz.

Polietilen Su Deposu Çeşitlerinin Özellikleri

Farklı modellerde ve ebatlarda ürettiğimiz su tanklarımızın sektöründeki rakiplerine karşı ön plana çıkan özellikleri bulunmaktadır. Karmod polietilen depolama tankları benzerlerinin aksine yüksek et kalınlıklarına sahiptir. Bu sayede standart depolarımızda bile yüksek darbe dayanımı sağlanmaktadır. Dış etkenlerden kaynaklı darbelere mukavemet sağlayan depolarımız benzerlerinin aksine daha uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir.

Ürettiğimiz su tanklarının en büyük özelliklerinden biriside geç yosunlaşma yapmasıdır. Avrupa standartlarındaki hammaddeler ve sektörünün en ileri imalat teknolojisi ile üretimi yapılan depolar, içerisindeki sıvıyı U.V. ışınlarının zararlı yönlerinden koruyarak depoya geç yosunlaşma özelliği katmakta buna bağlı olarak da su korunumunu yüksek oranda sağlamaktadır.

Türkiye’nin yerli markası Karmod Plastik, dünyada 35’in üzerindeki ülkeye sattığı su depoları ile bir dünya markası haline gelmiştir. 444 55 60 telefon numaramız üzerinden çağrı merkezimize hızlı bir şekilde ulaşabilir veya iletişim sayfamızdaki numaralarımızı kullanarak 7 gün 24 saat deneyimli kadromuzla irtibat kurabilirsiniz.

Polietilen Su Deposu Modelleri

 

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×