Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Su deposu seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

Su deposu seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

su-deposu-secimi-1681144066Su deposu seçimi

Su insanlığın temel ihtiyacıdır. Yaşamın devamlılığı için suyun devamlılığı gerekmektedir. Anlık su kesintilerinde dahi evlerimizde veya işyerlerimizde sorunlarla karşılaşmaktayız. Su ihtiyacımızı gidermek için hemen çözüm arayışına girmekteyiz. Karmod Plastik olarak 1986 yılından bugüne su ve sıvı depolama tankları üretiminde hizmet vermekteyiz. Türkiye’nin lider markası olarak polietilen, polyester ve paslanmaz depolar üretmekteyiz. Çeşitli hammadde ve malzemeler ile üretilen depolarımız ile değişik sıvıların stoklanmasını sağlamaktayız.

Son yıllarda yaşanan kuraklık problemleri ve şehirlerde yaşanan su kesintisi gibi durumlarda hayat kurtarıcı olan su deposu, araştırılırken ve satın almak için seçilirken dikkatli olunmalıdır. Yanlış bir tercih tüketicilere ciddi problemler doğurabilmektedir. Evlerde ve iş yerlerinde yaygın olarak kullanılan su depolarının çeşitli alternatifleri bulunmaktadır. Aynı şekilde farklı firmaların çeşitli üretimleri de vardır. Su deposu alacaksanız üreticilerin ürünlerini detaylı incelemeli ve su deposu hakkında bilgi almalısınız.

Depoyu alırken hammaddeye dikkat edin

Özellikle polietilen su deposu tercihlerinde deponun üretildiği hammadde çok önemlidir. Karmod Plastik olarak Avrupa’dan özel olarak getirdiğimiz Dünya standartlarında ve sertifikalı 1. kalite LLDPE polietilen hammadde ile üretim yapmaktayız. Kullandığımız hammadde gıdaya uygun yapıdadır ve gerekli sertifikaları alınmıştır. Fakat sektörümüzde gıda uygunluğu olan hammadde ile polietilen su deposu imal ettiğini belirten üreticiler bulunmaktadır. Bu nedenle ürünü almadan önce eğer gıda sıvısı stoklama işlemi yapacaksanız polietilen hammadde ile alakalı detaylı bilgi almalı ve gerekli gördüğünüz durumlarda gerekli sertifikaları talep etmelisiniz.

Polyester ve paslanmaz depolarda su barındırma işlemi için tercih edilmektedir. Polyester su deposu fiberglas hammadde kullanılarak üretildiğinden içme suyu barındırma işlemi için uygun olmamaktadır. 100 ton kapasiteye kadar üretilen büyük tonajlı depolar olduğundan dolayı genel kullanım suyu barındırma işlemi için sıklıkla tercih edilmektedir. Paslanmaz su deposu ise paslanmaz krom sac kullanılarak üretilmektedir. Paslanmaz gövdesi ve iç yapısı sayesinde polietilen depolar gibi içme suyu barındırmaya uygundur. 100 ton kapasiteye kadar üretilen paslanmaz su deposu maliyet olarak polietilen depolardan daha yüksek fiyatlarda olduğundan dolayı, bireysel tercihlerde ekonomik olarak daha uygun fiyatlarda olan polietilen su deposu alımını tavsiye etmekteyiz. Fabrika, avm, sanayi alanları, inşaat alanları gibi çeşitli endüstriyel tesisler veya yoğun insan popülasyonunun bulunduğu alanlarda paslanmaz su deposu tercih edilmelidir. Bireysel kullanıcı iseniz evinize polietilen su deposu satın almanız sizler için en uygun seçenek olacaktır.

Polietilen su deposu alırken rengine dikkat edin

Eğer su depolama işlemi için polietilen su deposu satın alacaksanız deponun konulacağı alan çok önemlidir. Polietilen hammadde sayesinde depolarımız U.V. stabilizanlı yapıdadır. Fakat açık yerlerde direk olarak güneş ışınlarına maruz kalınan alanlara depolar yerleştirilecekse mavi renkli depolarımızı tavsiye etmekteyiz. Mavi renk yapısı itibariyle güneş ışınlarını daha iyi yansıttığından dolayı depo içerisindeki sıvının daha iyi korunmasını sağlamaktadır.

Deponun ölçülerini iyi hesaplayın

Polietilen, polyester ve paslanmaz depolar arasından herhangi bir kapasitede depo satın alırken dış ölçülerine dikkat etmelisiniz. Genelde müşterilerimiz deponun su ve sıvı barındırma kapasitesine dikkat etmektedir. Karmod Plastik olarak çeşitli ölçülerde, kapasitelerde ve ebatlarda depo üretimleri yapmaktayız. Alanınıza uygun dikey, yatay ve köşeli prizmatik modellerde 100 adetten fazla modelimiz ile çözüm sunuyoruz. Bu nedenle deponun konulacağı alanın ölçüleri iyi bilinmeli ve satın alma işlemi sırasında aldığınız deponun ölçülerini detaylı olarak sormanız gerekmektedir.

Su harici sıvılar için farklı çözümler

Su depolama ve kullanma işlemi için standart bir polietilen su deposu ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bazı durumlarda daha yüksek kapasitelere sahip polyester ve paslanmaz depolar ile ihtiyacına çözüm bulabileceksiniz. Su haricinde çeşitli sıvıların stoklama işlemi yapılması gereken durumlar oluşacaktır. Bu gibi durumlarda polietilen depolarda çeşitli güçlendirmeler, polyester ve paslanmaz depolarda ise özel malzeme seçimi ile üretim yapılması gerekmektedir. Farklı sıvı stoklama işlemi için depo alacaksanız satın alma işleminden önce uzman ekibimizden muhakkak detaylı destek almanız gerekmektedir. İyi bir şekilde araştırmadan alınan depolarda çatlama, yırtılma ve patlama gibi problemler oluşmaktadır. Bu gibi durumlar hem maddi zararlarla hem de insani yaralanmalara sebebiyet vererek geri dönülemez problemler oluşturmaktadır.

Girişi dar alanlar için depo seçimi

Polietilen depolar tek parçalı monoblok yapıdadır. Ek birleştirmeleri ve yamaları bulunmamaktadır. Eğer girişi dar bir alana polietilen depo satın alacaksanız muhakkak giriş alanının ölçülerinden geçebilecek bir depo tercih etmelisiniz. Yoksa hiçbir koşulda depoyu istediğiniz alana geçiremez ve kuramazsınız. Eğer giriş alanınız dar ve kurulum alanınız genişse yerinde montaj depo ile sıvı stoklama ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Polyester ve paslanmaz modellerimiz ile yerinde kurulum depo hizmeti satın alabilirsiniz.

Yerinde kurulum depo satın aldığınız zaman depoların tüm parçaları fabrikamızda üretilmektedir. Deponun kurulacağı alanın giriş yerine özel olarak üretilen parçalar fabrikamızdan kurulum yerine taşınmaktadır. Polyester depolarımızda taşınan parçalar özel ekiplerimiz tarafından fiberglas hammadde ve çeşitli yapıştırıcı malzemeler kullanılarak kurulum yerinde hazır hale getirilmektedir. Paslanmaz depolarımızda ise kurulum yerinde argon kaynağı ile sıvı deposu birleştirilmektedir. Fabrika ortamında üretilen depodan hiçbir farkı bulunmamaktadır. Son birleştirme işlemleri fabrikamızda yapılacağına, aynı işlemler deponun kurulmasını istediğiniz alanlar içerisinde yapılmaktadır. Yerinde montaj depo hizmetimiz ile basit ve pratik çözümler sunuyoruz.

Toprak altı depo ve toprak üstü depo farkı

Üretimini yaptığımız depolar toprak altı veya toprak üstü kullanım için uygundur. Her iki alana uygun üretimlerimiz yapılmaktadır. Eğer toprak altına sıvı deposu yerleştirecekseniz bu deponun toprak altı alanın mukavemetine, aşındırma özelliğine ve basıncına uygun olması gerekmektedir. Normal bir depoyu toprak altına yerleştirip üstünü kapatırsanız depo patlayacaktır veya derin yırtılmalar sebebiyle kullanılamaz hale gelecektir. Standart depoların tamamı toprak üstü kullanıma özel olarak üretilmektedir. Toprak altında kullanmak için polietilen hammadde ile 2 ton polietilen toprak altı depo ve 5 ton polietilen toprak altı depo üretimlerimiz yapılmaktadır. Bu depolar tamamen toprak altı şartlarına özel olarak imal edilmektedir. Aynı şekilde ihtiyacınıza göre polyester toprak altı depo tercihlerini özel olarak da yaptırabilirsiniz.

Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz, suyun veya sıvının kalitesini sürekli koruyacak kaliteli su depoları için Karmod Plastik olarak sizlere destek veriyoruz. Bize aklınızdaki tüm soruları 7/24 iletişim sayfamızı kullanarak iletebilir ve uzman ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×