Çağrı Merkezi 444 55 60
 • Su Deposu
 • Blog
 • Foseptik Tank Özellikleri Nelerdir ve Hangi Alanlarda Kullanılır

Foseptik Tank Özellikleri Nelerdir ve Hangi Alanlarda Kullanılır

Foseptik tankı olarak bilinen bu depolar sektörümüzde septik tank olarak da isimlendirilmektedir. Bu tanklar bir yapının kanalizasyon merkezine uzak kalması, kanalizasyon sistemi bulunmaması ve kanalizasyon sistemi inşası mümkün olmaması durumlarında tercih edilir. Genel amacı atık maddeleri veya sıvıları içerisine toplayarak bertaraf edilmesini sağlamaktır.

Firmamızın üstün imalat teknoloji sayesinde AR-GE ve ÜR-GE departmanlarımızın çalışmaları sonucunda iki farklı modelde üretim yapıyoruz. Üretiminde kullanılan hammaddeye göre bu tanklar plastik foseptik tankı ve polyester foseptik tankı diye isimlendirilmektedir. Polyester hammadde kullanılarak üretilen modeller için polyester su deposu sayfamızı inceleyebilirsiniz. Buradan seçtiğiniz depoyu foseptik atık depolama tankı olarak üretmekteyiz.

Atık depolama işlemleri güvenli bir şekilde yapılmalıdır. Herhangi bir sızdırma ve çatlama depo üzerinde olmamalıdır. Ürettiğimiz tüm depolarda olduğu gibi bu tanklarda da yüksek güvenlik çözümü sunmaktayız. Bu tanklar dayanıklı gövde kısmı, toprak altı mukavemetine dayanıklı ve darbelere karşı özel güçlendirilmiş yapısıyla son derece güvenlidir.

Foseptik tank
Septik tank

Foseptik tank özellikleri nelerdir?

Polietilen ve polyester hammaddeler kullanılarak iki farklı modelde atık deposu üretimi yapıyoruz. Üretimini yaptığımız bu tankların sektöründeki rakiplerine göre üstün özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler;

 • Polietilen modellerde dünya standartlarına sahip ve Avrupa’dan özel olarak getirdiğimiz 1. kalite LLDPE polietilen hammadde kullanarak üretim yapıyoruz.
 • Polietilen hammadde kullanarak 2 ton ve 5 ton kapasitelerde foseptik tankı üretimi yapıyoruz.
 • Polyester modellerde cam elyaf takviyeli yüksek darbe dayanımına sahip malzemelerle üretim yapıyoruz.
 • Polietilen veya polyester hammadde kullanılarak üretilen tankların kurulumu son derece basittir.
 • Polyester modellerde istediğiniz tonajda ve ebatta üretim yapılabilir. Hacim sınırlaması yoktur. Standart modellerde 100 ton kapasiteye kadar üretim yapılmaktadır.
 • Toprak altı kullanımlarda zemine beton dökülmesi ve düz bir zemin haline getirilmesi yeterlidir.
 • Güçlü gövde yapısı sayesinde polietilen ve polyester modellerin tamamı korozyona karşı ekstra koruma sağlar.
 • Toprak üstü ve toprak altı kullanımlarda çürüme yapmaz. Uzun yıllar boyunca güvenli kullanım sağlar.
 • İstediğiniz kapasitedeki tankın üretimi kısa sürede yapılır.
 • U.V. dayanımına sahiptir.
 • Atıkların kolay bir şekilde depolanmasını ve vidanjör yardımıyla hızlı bir şekilde tahliyesine imkan sağlar.

Genel olarak foseptik tank özellikleri yukarıda belirtildiği gibidir. Foseptik atık sıvıların depolaması sağlayan tanklarımız uzun süre boşaltım ihtiyacına gerek duymadan güvenli kullanım sunar.

Foseptik tank hangi alanlarda kullanıma uygundur?

Merkezi kanalizasyon şebekesinin veya sıvı atık toplama alanlarının bulunmadığı yerlerde tercih edilmektedir. Bu tankların tek bir amacı bulunmaktadır. Tüm sıvı septik atıkların tek bir noktada toplanmasını sağlamaktır. Tuvalet, duş, lavabo veya diğer giderlerdeki tüm sıvı içeriğin bu tanklar içerisinde toplanması temel amaçtır. Bu tankları seçerken atık sıvısının hacmi iyi hesaplanmalıdır. Kaç evin ya da fabrikanın atıkları toplanacaksa kullanım miktarları iyi analiz edilmelidir. Bu sayede herhangi bir problem yaşamadan foseptik tankı güvenle kullanabilirsiniz.

Foseptik tank hangi alanlarda kullanıma uygundur

Foseptik tank modelleri pratik kullanım sunar

En iyi kaliteye ve güvenliğe sahip tanklarımız pratik kullanım sunar. Kurulumu ve bağlantıları basittir. Toprak üstü ve toprak altı kullanım için seçme avantajı bulunmaktadır. Modern görünüşü ve uzun ömürlü yapısı sayesinde atık depolama probleminizin tamamına çözüm sunar.

Eski zamanlarda atık depolama işlemleri için derin foseptik çukurları kazılırdı. Tüm atıklar bu çukurlar içerisinde toplanırdı. Bu yöntem hijyenik olmadığı gibi çeşitli zorlukları içerisinde barındırırdı. Polietilen ve cam elyaf destekli polyester hammaddeden üretilen tanklarımız sayesinde pratik çözümler tercih edilmeye başlandı. Uzun ömürlü, maliyetleri minimize edilmiş ve ekonomik anlamda bütçenize uygun olan bu tanklar avantajlarını ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca kanalizasyon sistemi olmayan yerlerde kullanımı belediyeler tarafından kanuni bir şekilde desteklenmektedir. Bu tankların bakım maliyetlerinin belediyeler tarafından üstlenilmesi gibi çeşitli zorunluluklar bulunmaktadır.

Firmamızın üretimini yaptığı foseptik tankı ile atık depolama ihtiyaçlarınızdaki tüm zorlukları unutun. Basit ve pratik kullanımın rahatlığını yaşayın. İhtiyacınız olan model için uzman satış danışmanlarımızı ve AR-GE mühendislerimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×