Polyester Su Deposu

Genel Bilgi

Polyester Su Deposu Çözümleriyle Hayat Kolaylaşıyor

Kuruluşundan bugüne  su deposu üretimi gerçekleştiren Karmod bu alanda en fazla model ve çeşit sunumuna sahip marka. Standart üretimlerinin yanı sıra Ar-Ge ve Ür-Ge süreçleriyle hayatı kolaylaştıran yenilikçi tasarımları da kullanıma kazandırmayı sürdürüyor. 100 tona kadar toprak altı depolama tankları, polyester yerinde montaj depolar, yüksek yalıtımlı özel depolar bu yeniliklerden öne çıkanlar arasında.

Standart üretimli polyester su deposu yatay silindirik ve prizmatik, dikey silindirik tasarımlarda imal ediliyor. Polyester depolarda 200 litreden 100 bin litre kapasiteye kadar ürünler standart olarak üretiliyor. Her litreye özel maksimum mukavemet dayanım sistemi, temizlik kolaylığı sağlayan parlak iç yüzey, güneş ışınlarına dayanım ve uzun ömür polyester depoların öne çıkan üstünlükleri arasında. Karmod polyester su deposu kullanma suyu başta olmak üzere sulama, kimyasal depolama, mazot benzeri petrol depolama, asit depolama ile sanayi tesislerinde yangın suyu ve yağmur hasadında tercih görmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Polyester su deposu nasıl bir alana kurulabilir?

Bir polyester tank çok büyük tonajlarda üretilebilir. Bu yüzden satın aldığınız deponun boyutları kapsamında bir alan ayırmanız gerekmektedir. Ayrıca bu tanklar yerinde montaj avantajına sahiptir. Satın aldığınız depo yerinde montaj ile kurulacak ise, Karmod personelinin çalışabileceği küçük bir alanda ayrılması gerekir. Ayrıca depolanan içeriğe bir zarar gelmemesi adına alanın güvenli ve temiz olması önerilir.

Polyester su depomu hangi periyotta temizlettirmeliyim?

Bir deponun en az altı ayda bir yani yılda iki kez temizlenmesi gerekir. Fakat hassas bir içerik depolanıyorsa her tahliyeden sonra depolanın temizlenmesi önerilmektedir.

Polyester su depomu nasıl temizleyebilirim?

Temizlik, depolanan içeriğe göre değişkenlik göstermektedir. Fakat kokusuz ve ağır kimyasal taşımayan temizleyiciler kullanılması önerilmektedir. Temizliği düzenli yapılan depoların içerisinde kötü koku oluşumu engellenmiş olur.

Kullandığım polyester su depomun tamiri yapılabilir mi?

Halihazırda kullandığınız deponuz. düşme sonucu çatlamış, dış etkenlerden dolayı da delinmiş olabilir. Bu tarz hasarların üretim tesislerimizde tamiri yapılabilmektedir. Polyester tankların tamiri, polyester reçine ve cam elyaftan elde edilen ana malzeme ile yapılmaktadır.

Polyester su depomu evime nasıl bağlayabilirim?

Polyester tankların içerisindeki depoladığınız içeriği evinizde kullanmak için, deponuzdaki manşona çekeceğiniz tesisatı evinize bağlamanız yeterlidir. Ayrıca isterseniz manşon kısmına bağımsız bir tesisat çekebilirsiniz. Evinizdeki atıkları foseptik deponuza bağlamak için, depo toprak altına gömülmeden önce evinizin giden borusunu depoya bağlamanız yeterli olacaktır.

Hangi polyester su deposunu tercih etmeliyim?

En hızlı şekilde en doğru tercihi yapmak istiyorsanız, müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. En doğru tercih çok değişkendir. Çünkü en doğru tercih, sizlerin ihtiyaçınız olan depo hacmine, depolanmak istenen içeriğe, kullanım şekline, kullanım sıklığına göre belirlenmelidir.

Polyester su depomun içerisinde kimyasal depolayabilir miyim?

Polyester tanklar, kimyasal depolamasına en uygun tanklardır. Çünkü bu tanklar kimyasal dayanıklılık gerektiren bir durum söz konusu olduğunda, üretim esnasında izoftalik ve epoksi esaslı vinilester reçine kullanılarak güçlendirilmektedir. Bu yüzden kimyasal depolamaya uygun bir depodur.

Bana veya markama uygun olan polyester su deposunu nasıl bulabilirim?

Çalışma prensibinize en uygun olan depoyu bulmak, depo hacmine, kullanım şeklinize ve sıklığına, depolamak istenilen içeriğe göre değişkenlik göstermektedir. Çalışma prensibinizi ve depolamak istediğiniz içeriği ve ihtiyacınız olan depo hacmini müşteri temsilcilerimize aktararak en hızlı biçimde en uygun depoyu seçebilirsiniz.

Polyester su deposu zararlı ışınları içerisine alıyor mu?

Polyester tanklar, istenilen herhangi bir renkte üretimi yapılabilir. Orjinal renginde de üretilebilen bu tankların, ultraviyole ışın dayanıklılığı bulunmaktadır. 

Polyester su deposu hangi hammadde ile ve nasıl üretilir?

Bütün depolama ürünlerimiz kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilmektedir. Bu depolar da polyester reçine ve cam elyaftan elde edilen malzemenin, özel yapıştırıcılar kullanılarak depo tasarımı nezdinde birleştirilerek üretilmektedir. Bu sayede bu depoların yerinde montaj avantajı olur.

Sepetinizde şuan ürün bulunmuyor!