Çağrı Merkezi 444 55 60
 • Su Deposu
 • Blog
 • Kış İçin Hazırlık - Yapraklarınız İçin En İyi Salamura Depoları

Kış İçin Hazırlık - Yapraklarınız İçin En İyi Salamura Depoları

Kış İçin Hazırlık - Yapraklarınız İçin En İyi Salamura Depoları

Yaz aylarında yemek pişirmek için pek çok seçeneğimiz olur. Ancak aynı seçenekler kış aylarında olmadığından, daha farklı yöntemler üzerinde durulur. Yaz aylarında kış için hazırlık yapmak da bu yöntemlerden bir tanesi. Böylece kış aylarında tüketmek için çeşitli yiyecekler buzluğa atılmakta, kurutulmakta ya da salamura halinde muhafaza edilerek, kış aylarında tüketilebilmektedir. Yapraklarınız için en iyi salamura depoları da bunun için harika bir fırsat. Şimdi bu depoların özelliklerinden bahsedelim.

Salamura Depoları Neden Gereklidir?

Evlerimizde elimizden geldiği kadar kışa hazırlık yaparız. Yaprakları salamura halinde saklamak da bunlardan bir tanesi. Genellikle 10 ya da 20 kilogramlık plastik şişelerde gerçekleştirilen bu işlem, çoğu zaman kış için yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle de mutlaka daha büyük şişelere, yani depolara ihtiyaç oluyor. İşte plastik salamura deposu da bu ihtiyaçların başında yer almaktadır. Şimdi salamura depolarının avantajlarından bahsedelim.

 • Yapraklarınızı en uzun süre, güneş ışığına maruz kalmadan saklayabilirsiniz.
 • Muhafaza edeceğiniz yaprak miktarını artırarak, kış aylarında daha fazla yaprak kullanarak yiyecekler hazırlayabilirsiniz.
 • Yapraklarınızı muhafaza ederken sağlığınıza herhangi bir zarar gelmesini önleyebilirsiniz.
 • Plastik olduğundan, kolayca dilediğiniz yere taşıyabilir ve yapraklarınızı dilediğiniz noktada muhafaza edebilirsiniz.
 • Belirlediğiniz büyüklükte plastik salamura depolarının üretilmesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıda da görüldüğü üzere yaprak vb. yiyeceklerin salamura halinde uzun süre saklanması mümkündür. Salamurayı daha fazla yapmak ve korunması için tüm önlemleri almak da ancak salamura depoları ile mümkün olacaktır.

Yapraklarınız İçin En İyi Salamura Depoları Hangileridir?

Bir çeşit fermantasyon yöntemi olan salamura; asma yaprağı, zeytin ve beyaz peynir gibi besinlerin uzun süre saklanmasında kullanılan bir yöntemdir. Ancak genellikle küçük bidonlarda yapıldığından, kış boyunca yeterli miktarda tüketilmesini sağlamayabilir. Ayrıca bazı yiyecek & içecek işletmeleri için de 10 ya da 50 kilogramlık bidonlar ne yazık ki yeterli olmuyor. İşte bunun için son derece önemli olan plastik salamura depoları, tonlarca asma yaprağı ya da zeytini salamura yaparak uzun süre saklamanıza yardımcı olacaktır. Peki, en iyi salamura depoları hangileridir?

 • 1 ya da 2 tonluk su deposu
 • Boyu küçük ya da uzun su deposu
 • Ağırlığı 30 kilogram ya da daha fazla olan su depoları
 • Kapağı geniş ya da dar su depoları

Yukarıda adı geçen su deposu seçenekleri ve çok daha fazlası, salamura ve turşu için kullanılabilmektedir. Bunun yanında salamura için tercih edilen plastik su depolarının en önemli özelliği yiyeceklerin uygun sıcaklıkta tutabilmesi olduğundan, salamuranın bozulma durumu tamamen ortadan kalkar. Ayrıca pek çok farklı özelliği bulunmakta olup, gıda sağlığının temin edilmesi için uygun şartlarda üretilmektedirler.

Salamura Depolarının Özellikleri

Gıda maddeleri tüzüğünde yer aldığı üzere salamura su deposu üretim aşamasında belirli adımlara dikkat edilmesi gerekir. İlgili adımlara dikkat edilmeden üretilen ve satışı yapılan depolar, gıda ve dolayısı ile insan sağlığını tehdit etmektedir. Peki, bu tür depoların özellikleri nelerdir?

 • Polietilen isimli madde kullanılarak üretilmektedir. Plastik depoların aynı zamanda sağlığa uygun olması için bu maddenin kullanılması gereklidir.
 • Asma yaprağı, zeytin, beyaz peynir ve biber gibi yiyeceklerin uzun süre saklanması için uygun sıcaklığı bünyesinde barındırmaktadır.
 • Güneş ışınlarına karşı dayanıklılığı yüksek olan salamura depoları, aynı zamanda dış etkenlere karşı dirençli olma özelliğine sahiptir.
 • Taşınması son derece kolaydır.
 • Polietilen malzemeden üretilen salamura depolarının çalışma sıcaklığı -5 ila 50°C arasında değişiklik göstermektedir.
 • Geri dönüşümlü olmalarının yanında doğa dostudurlar.
 • 500 kg, 1 ton ya da 2 ton gibi seçenekler tercih edilebilir. Ayrıca üretim aşamasından önce özel taleplere uygun üretim de gerçekleştirilebilmektedir.
 • Kullanım sırasında meydana gelecek hataların düzeltilmesi ve depoların onarılması mümkündür.

Kış için hazırlık yapmayı düşünüyor ve bunun için talep ettiğiniz büyüklükteki plastik salamura depolarına ihtiyaç duyuyorsanız, o halde siz de ihtiyacınıza uygun depoyu sipariş edebilir ya da üretilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca salamura depolarında herhangi bir ek olmadığından, tek parça şeklinde teslim edilir ve eklerinden ayrılma gibi sorunlarla karşı karşıya kalınmaz.

Salamura Depolarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İhtiyacınıza uygun salamura deposu sayesinde asma yaprağı, zeytin ve beyaz peynir gibi gıdaları uzun süre saklamak ve kış aylarında tüketmek mümkündür. Ancak doğru salamura deposunu seçtiğinizden emin olmalısınız. Aksi durumda salamura için hazırladığınız gıdalarınız kullanılamaz hale gelebilir. Bunun yanında zehirlenme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Salamura tankı olarak da adlandırılan salamura depolarını tercih ederken, hangi malzeme kullanılarak üretildiğinden emin olmalısınız. Polietilen, en sağlıklı plastik depolar için gerekli bir malzemedir. Ayrıca depoların herhangi bir ekinin olmadığı, hava almadığı, güneş ışınlarına ve darbelere karşı dayanıklı olduğundan emin olmalısınız. Bu şekilde işinize yarayan ve ihtiyacınızı karşılayacak depolara sahip olabilirsiniz.
Size içeriğimizde yapraklarınız için en iyi salamura depoları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Siz de kış için hazırlık yapmak istiyor ve sağlıklı malzemeden yapılmış plastik salamura depoları talep ediyorsanız, Karmod Plastik’i tercih edebilirsiniz. İletişime geçerek ilgili detayları öğrenebilir, hizmet talebinizi de iletebilirsiniz.

22 Şubat 2023
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×