Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Buzağı Kulübesi Bakarken En Çok Nelere Dikkat Etmeliyim?

Buzağı Kulübesi Bakarken En Çok Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bugünlerde hayvancılık hem sistem olarak hem de teknoloji olarak oldukça gelişmiştir. Bu hususta buzağı kulübesi önemli bir yere sahiptir. Buzağılar, ineklerin doğurduğu anda annelerine bağımlıdır ve annesi ile doğal ortamının korunması gerekir. Fakat sert mevsim koşulları konusunda buzağıların korunması, buzağı hayatı ve sağlığı açısından önemlidir. Hayvancılık ile uğraşan insanlar, hayvanların sağlığına oldukça düşkündür. Bu hususta bu kulübelerden satın almak isteyenlerin kafasında bazı sorular bulunmaktadır. İşte bu kulübelerden satın almadan önce bilmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir.

1) Buzağı Kulübesinin Üretildiği Hammaddeye 

Bu kulübeler polietilen kullanılarak üretilmektedir. Bu hammaddenin hayvanlara herhangi bir zararı bulunmaz. Sert mevsim koşullarına karşı buzağıyı maksimum seviyede korumaktadır. Ayrıca korkuluklar sayesinde buzağı kaçarak annesinin yanına gidemez. Bu hususta buzağının kendisini doğal ortamında hissetmesi de oldukça önemlidir. Kulübe diğer komponentleri ile buzağıyı doğal ortamında bulunan her ihtiyacı karşılamaktadır. Ayrıca polietilenden üretilen kulübe oldukça yalıtkan bir alan sağlayarak ortamda izolasyon etkisi yaratmaktadır. Böylece buzağı sert soğuklardan etkilenmez.

2) Buzağı Kulübesinde Bulunan Opsiyonlara

Bir kulübe alırken, en çok dikkat etmeniz gereken husus opsiyonlardır. Bu opsiyonlara örnek olarak korkulukları verebiliriz. Korkuluklar sayesinde buzağı dış çevre koşullarından korunmaktadır. Ayrıca buzağının da kulübe içerisinde kalmasını sağlar. Bir diğer opsiyon ise emziktir. Emziğin bulunduğu konumda oldukça önemlidir. Bu hususta emzik aşağıda olursa buzağının emdiği süt midesine değil şırdanına gider, fakat inek memesinden emdiği gibi kafası yukarıya bakacak şekilde geldiğinde buzağının emdiği süt direkt olarak midesine gitmektedir. Bu durumu insanların oturarak su içmesi gibi düşünebilirsiniz. Buzağı biraz büyüdüğünde ise yem kabı oldukça işe yaramaktadır. Yem kabı ile buzağının yemlenmesi ve katı gıdalara alıştırılması sağlanabilmektedir. 

3) Buzağı Kulübesini Üreten Markaya

Yeni doğan buzağıya ortalama 70 günlük süre zarfında özel barınma imkanı sunulmalıdır. Bu hususta bu kulübeler oldukça işlevseldir. Kulübenin en doğru şekilde konumlandırılması da oldukça önem arz eder. Kulübe düz bir zemine yerleştirilmeli ve yerleşim sırasında ön kısmın güneye, arka kısmınında kuzeyde kalması buzağıya ekstra koruma sağlayacaktır. Karmod’un üretmiş olduğu kulübenin yerleştirileceği alan beton bir zemin yerine toprak veya mümkünse çim bir yer almalıdır. Kulübe içerisinde saman tarzı malzemeler ile yumuşak bir sergi yapılması konforlu hale getirecektir. Çoklu kulübe kullanımında, kulübeler arasında en az 25 ila 30 cm mesafe olmalıdır. Kulübenin sağlamlığı hususunda üretici markanın rolü oldukça büyüktür.

Hayvancılık Yaparken Faydası Dokunabilecek Diğer Ürünler Nelerdir?

Hayvancılık yaparken, hayvanların ve üretilen ürünlerin yaşaması için en önemli kaynak sudur. Suyun iletilemediği kırsal alanlarda su deposu kullanımı oldukça artmıştır. Bu kulübelerin üreticisi olan Karmod, bu depolar ile insanlara daha fazla katma değer katmaktadır. Bu hususta sizlerde bu depolardan satın alarak sahip olduğunuz su kaynaklarını daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu makalemizde de buzağıların, buzağı dönemlerini geçirdikleri kulübeler, satın alınmadan önce bilinmesi gereken bazı hususları mercek altına aldık. Sizlerde bu kulübelerden satın almak veya bilgi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

29 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×