Çağrı Merkezi 444 55 60

Buzağı Yetiştirme Sistemleri ve Avantajları

Buzağı yetiştiriciliği programlarının ana hedefi, ölüm oranını azaltmak ve çiftlikte mümkün olan en kısa sürede, buzağının sütten kesilip kaba ve konsantre yem tüketmeye başlamasını sağlamaktır. Fakat, erken buzağı dönemi besleme uygulamalarının buzağıların doğumdan sonraki doğru beslenmesi: süt verimini etkileyebileceği ihtimaline oldukça az önem verilir.

Ulusal Hayvan Sağlığı İzleme Sistemi araştırması, doğumdan sonraki 48 saatte hayatta olan buzağıların sütten erken kesimile "Buzağıların ölüm oranının %7.9" olduğunu ortaya koymuştur. Hastalık etkenleri ve çevresel faktörler buzağının sağlıklı yetiştirilmesine büyük etken oluşturur. Burada devreye alınması gereken buzağı kulübesi ürünüdür.

Buzağıların sağlıklı olarak yetiştirilmesi ileri de süt ve nesil olarak verim alınmasını sağlar. Besi çiftliklerinde buzağıların sağlıklı büyüyebilmesi için: ayrı ortamlarda olumsuzluklardan uzak olması gerekmektedir. Bu sayede buzağı daha sağlıklı ortamında daha kaliteli bir büyüme gerçekleştirecektir.

Üretimini gerçekleştirmiş olduğumuz çiftlik ekipmanlarının başında buzağı evi, donmaz suluk, su deposu, yalak ve yemlik ürünü oluşturmaktadır. Ürünlerimiz üstün kalite ve uzun ömürlü olmak üzere, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda daima geliştirilmektedir.

  1. Galeride paylaşmakta olduğumuz ürün görsellerimiz Kırklareli Babaeski'de yer alan bir çiftlikte kurulan Karmod Buzağı Kulübesi görselleridir.
  2. Paket olarak yer verdiğimiz buzağı kulübesi : ana gövde - demir çit - güneşlik - 3 adet yemlik ve demiri - 1 adet biberon ve demiri yer almaktadır.
  3. Karmod üretim süreci başta olmak üzere ürününün kalitesi ve güvenirliliği konusunda esas alan çalışmalar sürdürmektedir.
06 Haziran 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×