Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Çiftlikler ve Toplu Yaşam Alanları İçin Mükemmel Tasarlanmış Paslanmaz Su Depoları

Çiftlikler ve Toplu Yaşam Alanları İçin Mükemmel Tasarlanmış Paslanmaz Su Depoları

Depolar günümüzde hemen hemen her türlü amaç doğrultusunda kullanılıyor. Genellikle su deposu sanayilerde kullanılır fakat şehir içi kullanımlarda oldukça fazladır. Bunların yanı sıra çiftlikleri olan veya köylerde yaşayan insanlarda depoları farklı amaçlar doğrultusunda kullanmaya başlamıştır. Bu durum her geçen gün daha da artmaktadır. 

Bir deponun genel olarak kullanım amacına baktığımızda ise bir içeriğin korunması adına depolanması, isteniyorsa içeriğin bir yerden farklı bir yere sevkiyatının sağlanmasını ve son olarakta içeriğe ihtiyaç duyulduğunda içeriğin tahliye edilerek kullanılmasını sağlayan araçlardır. 

Paslanmaz tanklar hemen hemen her alanda kullanılabilir. Depolar üç farklı hammadde ile üretilebilirler ve seçilen bütün hammaddelerin depo üretimine uygun olduğu analizler sonucunda bilinmektedir. Depolar ise polietilen, polyester ve paslanmaz çelikten üretilir. Hepsinin kendine özgü tasarımları ve hammaddelerinden dolayı üstünlükleri bulunduğu gibi ortak özellikleri de bulunmaktadır. Ortak özelliklerinden bazıları ise hepsinin zararlı ışınlara karşı dayanıklılığının bulunmasıdır. En önemlisi de bütün depolama ürünlerinin iki yıl boyunca imalat hatalarına karşı garantisinin bulunmasıdır. 

Çiftlikler İçin En İyi Su Depoları

Çiftliklerde depo kullanımı ihtiyaç duyulan hacme ve depolanmak istenen içeriğe göre değişkenlik göstermektedir. Çiftliklerde hayatı kolaylaştıran çözümler çok kullanılmaktadır. Çiftlik hayatını kolaylaştıran çözümlerden bir tanesi de depolardır. İşte çiftliklerde çok kullanılan bazı depo modelleri;

 1)Dikey Tasarımlı Su Depoları

Dikey tasarımlı depolarda genellikle çiftçilerin değerli gördükleri içerikler depolanır. Dikey tasarımlı depoların içerisine herhangi bir içerik depolandığı için ağırlaşır ve devirmekte oldukça zorlaşır. Depo, genellikle dışarıda muhafaza edilir. Bu kullanımının dışında çatıya veya farklı bir yapıya bağlantı sağlamak içinde dikey tasarımlı depolar tercih edilebiliyor. Yükseklikleri fazla olduğundan çatı gibi alanlara en kolay ulaşabilen depolar dikey depolardır. Bu sayede çiftliklerde bolca kullanılmaktadır.

2)Silo Depolar

Silo depolar konik yapısı sayesinde çiftliklerde tahıl depolaması yapılabilen tek depolardır. Kapaklı ve kapaksız modelleri bulunduğundan dolayı çok tercih edilen modeller arasında yer alır. 

3)Toprak Altı Su Depoları

Toprak altı depolarda çiftlik ve köylerde oldukça fazla kullanılır. Çünkü harman tarzı arazi kullanımlarında toprak üzerinde bir cismin bulunması istenen bir durum değildir. Bu tarz durumların dışında tarım ilacı depolanmasında da toprak altı depolar kullanılır. Çünkü çocukların ulaşımını engellemek bu tarz alanlarda önem arz eder.

4)Turşu Depoları

Köy ve çiftliklerde pek çok meyve ve sebze bulunur. Ne kadar insan nüfusu olursa olsun tüketilemez seviyede hasat yapılabiliyor. Bu sebepten ötürü köylerde ve çiftliklerde turşular kurulur. Hacim fazla olduğundan dolayı genellikle turşu depoları bu tarz amaçlar doğrultusunda da kullanılabiliyor. 

Şehirlerde Kullanılabilecek En İyi Su Depoları 

Şehirde binalarda, otoparklarda, işyerlerinde ve sanayilerde depolar oldukça fazla kullanılmaktadır. Şehir popülasyonun yoğun olduğu bölgeler olduğundan dolayı yağmur suyu toplama sistemlerinin kurulduğu bölgelerde çok fazladır. İşte toplu yaşam alanlarının olduğu bölgeler için en ideal depolar;

1)Yatay ve Dikdörtgen Su Depoları

Yatay ve dikdörtgen tasarımlı depolar genellikle seyyar araçlarda da kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra evlerde kurulan yağmur toplama sistemlerine çok iyi uyum sağlarlar. Yatay tasarımlı depoların dar bir alana sığma özelliği sayesinde şehirlerde oldukça fazla kullanılmaktadır. 


2)Üretim Endüstrisinde Kullanılan Depolar

Depolar sanayilerde de oldukça fazla kullanılır. Özellikle paslanmaz depolar sağlamlıklarından ötürü, sanayilerde oldukça fazla kullanılan depolar arasındadır. Ayrıca paslanmaz çelikten üretilen bu tanklar ilaç endüstrisinde ve hassas içeriklerin depolanması gibi amaçlar doğrultusunda da kullanılabilir.

Böylece çiftlikler ve toplu yaşam alanlarında en çok kullanılan depoları sizler için mercek altına aldık. Sizlerde nerede olursanız olun bu depolardan kullanabilirsiniz. Bu depolardan bir tanesine sahip olmak isterseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×