Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Küçük Bahçeler için Su Deposu Seçerken Şunlara Dikkat Edin

Küçük Bahçeler için Su Deposu Seçerken Şunlara Dikkat Edin

Depoları, günümüzde pek çok evin ve iş yerinin bahçesinde veya bina dibinde görmekteyiz. Sadece bu tarz bireysel kullanımda değil pek çok sanayi alanında bu depoları görmekteyiz.
Kullanım alışkanlıklarımızın yanı sıra bir su deposu kullanım amacı; bir kimyasal veya gıda içeriğinin korunması amacıyla depolanıp, ihtiyaç halinde içeriğin tahliye edilerek kullanılmasını imkan tanıyan araçlardır. Öte yandan istenirse nakliye de edilebilirler.
Söz gelimi küçük bahçeler veya metrekare bazında küçük bir alanda kullanılmak üzere bir depo satın alınmak isteniyorsa, pek çok açıdan dikkat etmek gerekebilir. Çünkü depolar pek çok ihtiyaca çözüm olmak üzere üretilmektedir. Sizlerde küçük bahçeleriniz için depo satın almak istiyorsanız aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

1) İhtiyaçlarınızı belirleyin.

İhtiyaçlar oldukça fazla çeşitlendirilebilmektedir. Özellikle depolama ihtiyaçları oldukça fazla olabiliyor. Depo ihtiyacı belirlemek hususunda genellikle içerik söz konusu oluyor. Fakat küçük bahçeler için genellikle yağmur suyu hasadı sistemleri kurulup, yağmur suyu depolaması yapılmaktadır.
Küçük alanlar için oluşan ihtiyaçların çözümü genellikle polietilen tanklar olmaktadır. Polietilen tanklar diğer tanklardan ağırlık bakımından hafif olduğu gibi uygun fiyatlı bir fiyat etiketine sahiptir. Uygun fiyatlı olmasının asıl sebebi ise üretim şeklidir. Bu tanklar monoblok üretim şekli ile üretilir. Bu üretim şeklinde polietilen, depo tasarımı bazında oluşturulmuş kalıplara dökülür ve tek parça halinde çıkarılır. Bu sistem hızlı bir şekilde işlediği için bu tankların fiyatı uygun kalmaktadır.
Polietilen tankların bir diğer özelliği ise gıda depolamasına uygun olmasıdır. Küçük bahçelerde içme suyu olarak kullanılacak ise suyun ince filtreleme işlemlerinden geçmesi gerekir. İhtiyaçlarınızı mümkünse bir kağıda geçirmeyi unutmayın. İhtiyaçlarınızı kağıda geçirdiğinizde, ihtiyaçlarınız soyut bir halde somut bir hale geçmiş olacaktır.

2) Ebat seçimine özen gösterin.

Küçük bir bahçe için çok fazla büyük ebatlarda depo seçilmiyor genellikle küçük ebatlara sahip depolar seçilmektedir. Polietilen depo tercih edecekler için ebat çeşitliliği 50 litre ile 25.000 litre arasındadır. Eğer ki ayaklı polyester su deposu çeşitlerinden bir tanesini almak isterseniz, 200 litre ile 100.000 litre ebat çeşitliliği arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer ki çok sağlam olsun paslanmaz çelikten üretilen bir depom olsun isterseniz de 500 litre ile 100.000 litre arasındaki ebatlardan birini seçebilirsiniz. Polyester ve paslanmaz çelikten üretilen depoların ayaklarının bulunması sterilizasyon özelliğini artırmaktadır.

3) Deponuzun imal edildiği hammaddeyi araştırın.

Depolar çok farklı ebatlardaki hammaddeler ile üretilebilirler. Depoların üretildiği hammaddeler üreticilerin yaptığı ÜR-GE çalışmaları kapsamında belirlenmiştir. Bu hammaddeler polietilen, polyester ve paslanmaz çeliktir. Bu hammaddeler depolanan içeriğe hiçbir şekilde zarar vermediği için seçilmiştir. Üretim şekli bakımından polietilen, diğerlerinden biraz ayrılmaktadır. Fakat kimyasal depolama konusunda en iyi depo polyester iken, çalışma sıcaklığı yüksek olduğu ve sert bir hammaddeye sahip olduğu için en sağlam depolar da paslanmaz çelik depolardır. Bu hammaddeler ile ilgili detaylı bilgiyi diğer blog makalelerimizden alabilirsiniz.

4) İhtiyaçlarınıza uygun bir depo seçimi yaptığınızdan emin olun.

Küçük bahçeler için bir depo seçiyor olabiliriz fakat depoyu ne amaçla kullanacağımız ve ne kadar hacme ihtiyaç duyduğumuz sorularına cevap bulmalıyız. En uygun depoyu seçmek sadece küçük bahçelerde değil, sanayi alanlarında bile sorun olabiliyor. Bu hususta öncelikle ihtiyaçlarınızı analiz ettikten sonra depolamak istediğiniz içeriği ve içerik miktarını analiz etmeniz gerekmektedir.
Böylece küçük bahçeler, binalar ve işyerleri için depo seçiminde dikkat etmeniz gerekenleri sizler için kaleme aldık. Sizlerde bir depo sahibi olmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle görüşüp cazip depo fiyatlarından faydalanabilirsiniz.

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×