Çağrı Merkezi 444 55 60

Neden Tek Parça Su Deposu Seçmelisiniz?

Son yıllarda pek çok amaç doğrultusunda kullanıldığı için depolar oldukça popüler olmuştur. Bu popülaritenin asıl sebebi depoların cazip fiyatları ve kullanıcısına sunduğu avantajlardır. Ayrıca su deposu hem sanayi hem de bireysel kullanım alanında oldukça fazla kullanılmaktadır. Bireysel alanda yağmur suyu toplama sistemlerinde veya turşu, salamura işlemlerinde, sanayilerde ise pek çok içeriğin depolanıp sevk edilmesinde kullanılmaktadır.

Tek parça depo, ne demektir? Tek parça aslında bir üretim şeklidir. Bu üretim şekli ise polietilen kullanılarak yapılmaktadır. Üretim kalıplara dökülen polietilenin soğutularak üretilmesidir. Bu üretim şeklinin adı ise monoblok üretimdir. Bu depoları tercih etmeniz için pek çok neden bulunuyor. Bu nedenlerden bazıları aşağıdaki gibidir;
Herhangi bir biçimde ek ve perçin bulunmaz.

  • Daha sağlam ve uzun ömürlü
  • Polietilenden üretildiği için gıda depolamasına uygun
  • Tasarım çeşitliliği
  • Ebat çeşitliliği

Polietilen Nasıl Bir Hammaddedir?

Polietilenin kimya dilindeki kısaltılmış adı LLDPE iken, bu adın açılımı ise lineer düşük yoğunluklu polietilendir. Bu hammadde ile üretilen depolar oldukça dayanıklı olur. Çünkü üretim şekillerinden dolayı ek veya perçin olmaz yekpare bir yapıya sahip olur. Malzeme kalınlığı ise ebat büyüdükçe artmaktadır.
Polietilen, UV stabilizasyonlu bir hammaddedir. Dolayısıyla bu hammadde kullanılarak üretilen depolarda içerisine zararlı ışınları almazlar. Böylece depo içerisinde daha steril bir ortam oluşturulmuş olur. Hammaddenin bu özelliği sayesinde depo içerisinde yosun oluşumu da görülmez.
Bu depoların yekpare olarak üretiliyor olmasının bir diğer avantajı da temizliği kolaylaştırıyor olmasıdır. Bu depolar üretildikten sonra pürüzsüz bir yüzeyi olur. Bu sayede depolanan içeriklerden kalan tortular depo yüzeyine yapışmaz. Bir fırça yardımıyla depo tamamen kolayca temizlenebilmektedir.
Polietilenin en büyük avantajı ise gıdaya uygunluğunun bulunmasıdır. Hatta bu uygunluk uluslararası seviyededir. Bu uygunluk sayesinde gıda ile teması bulunan pek çok ürün polietilen kullanılarak üretilmektedir. Bu sebepten ötürü otomatikman bu depoların içerisinde gıda ürünlerinin depolaması yapılabilmektedir.

Polietilen Depoların Diğer Depolardan Farkları Nelerdir?

Bütün depolama ürünlerinin kendilerine özgü üstünlükleri bulunmaktadır. Polietilen tankların üstünlüğü gıda depolamasına uygun olmasının yanı sıra diğer depolara göre hafif olmasıdır. Hafif olduğu gibi dayanıklı bir yapısı da bulunmaktadır. Diğer depolara göre en ekonomik fiyat etiketine sahip depolar da polietilen depolardır. Polyester tanklara baktığımızda ise kimyasal depolamasına çok uygun olduklarını görmekteyiz. Bu uygunluğundan ötürü sanayi alanında üretim yapan pek çok marka polyester tank kullanmaktadır.

Paslanmaz çelik kullanılarak üretilen tanklar ise en sağlam depo kategorisinde yer alır. En sağlam depo olmasının en büyük sebebi ise çeliğin sağlamlığıdır. Bu sağlamlık deponun çalışma ısı oranına da yansımaktadır. Çalışma ısı oranı da +80 derecedir. Bu sayede sıcak içeriklerinizi de bu depolarda muhafaza edebilirsiniz.


Paslanmaz ve polyester tankların üretim şekillerinden ötürü yerinde montaj seçeneği bulunur ve büyük tonajlarda üretim yapılabilir. Fakat polietilen su deposu modellerinde böyle bir durum söz konusu değildir. Bunlara ek olarak bütün depolama ürünlerinin iki yıl boyunca garantisi bulunmaktadır. Bu garanti imalat hatalarını kapsamaktadır. Halihazırda kullanmış olduğunuz ve hasar görmüş tanklarınızın da tamiri yapılabilmektedir. Bilgi ve fiyat teklifi için müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×