Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Paslanmaz su depoları ile sağlıklı içme suyu kullanımı

Paslanmaz su depoları ile sağlıklı içme suyu kullanımı

Suya olan ihtiyaç sürekli arttığından dolayı suyu depolamak ve ilerleyen zamanlarda kullanabilmek için su depolarına veya su tanklarına ihtiyaç duyarız. Genel kullanım suyu için farklı hammaddelerden üretilen depolar tercih edilebilirken, özellikle sağlıklı içme suyu kullanımı ve depolama ihtiyacı için paslanmaz su depoları tercih edilmektedir. Krom nikel karışımlı hammaddeden üretilen paslanmaz sac malzemelerinin birleştirilmesiyle oluşturulan paslanmaz su depoları içme suyundan besin depolamaya, sıvı gıda ürünlerinden kimyasal sıvı depolamaya kadar birçok farklı sektörde güvenli kullanım sağlamaktadır. Sağlıklı ve hijyenik yapısı sayesinde içme suyu veya sıvı gıda stoklamasında en çok tercih edilen depolarımız paslanmaz su depolarıdır.

Paslanmaz su depoları ile sağlıklı içme suyu kullanımı

Paslanmaz depo krom - nikel alaşımlı AISI 304 L ve AISI 316 L kalite paslanmaz sac kullanılarak üretilmektedir. Üretim esnasında deponun birleşim yerlerinde argon kaynağı kullanılarak sızdırmazlık sağlanmaktadır. Sızdırmazlığın sağlıklı yapılması ile depo dışından içerisine herhangi bir maddenin, kirin, tozun, çamurun veya dış etmenlerden kaynaklı herhangi bir materyalin girmesi engellenmektedir. İhtiyacınıza uygun olarak 500 litreden 100.000 litre kapasiteye kadar dikey silindir, yatay silindir ve prizmatik dört köşeli modellerde depoların üretimini yapmaktayız. Depolama ihtiyaçlarınıza göre farklı özellikler depo üzerine ve içerisine eklenerek ürünlerimiz özelleştirilebilmektedir. Büyük tesislerde içme suyu barındırma işlemi için üretilen birden çok depoyu seri bağlantı metotları ile birbirine bağlayabilir ve istediğiniz tonajlarda su deposuna sahip olabilirsiniz. Toplu konut, apartman, site, kreş, okul ve askeri tesisler gibi insan nüfusunun yoğun olarak yaşadığı yerlerde paslanmaz içme suyu deposu kurulumları yaptırmak isterseniz depo alanı konusunda problem ile karşılaşabilirsiniz. Bu tarz alanlar genellikle açık alanda depo barındırma işlemine uygun olmayan yerlerdir. Bu yerlerde sığınak veya kömürlük gibi alanlara depoların yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Bu alanların girişi dar ve sınırlı ölçülerde olduğu için “Karmod Paslanmaz” çözümü olan yerinde montaj paslanmaz depo hizmetimiz ile istediğiniz ebatlarda deponun kurulumu sağlayabilirsiniz. Yerinde montaj depolarımız hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için …….…… makalemizi inceleyebilirsiniz.

Paslanmaz içme suyu depolarının bakımı nasıldır?

Satın alacağınız deponun üretim aşamasının tamamen bitmiş olması ve test edilerek herhangi bir sorununun olmadığı anlaşılmalıdır. Bu aşamadan sonra istediğiniz alana kurulan paslanmaz su depolarının bağlantı giriş - çıkışları, kapak kısımları kontrol edilmeli ve ufak bir problem görülse dahi sağlamlaştırma işlemi yapılmalıdır. Paslanmaz su depoları ile sağlıklı içme suyu kullanımı yapılacaksa depo kurulum işlemi tamamlandıktan sonra depo içi temizliği tazyikli su ile yapılmalı ve gerekli görüldüğü durumlarda depo içi dezenfekte işlemi için alanında uzman firmalardan destek alınmalıdır. Bu işlemler bittikten sonra depo tonajına uygun olarak su dolum işlemi tamamlanmalıdır. Su deposu tamamen doldurulduktan sonra kesinlikle sallanmamalı ve yerinden oynatılmamalıdır. Eğer deponun yerinin değiştirilmesi gerekiyorsa depo içerisindeki su tamamen boşaltılmalı ve bağlantılarının sökülüp taşıma işlemi tamamlanmalıdır. Paslanmaz su deposu modelleri düz ayaksız ve ayaklı olarak üretilmektedir. Bu nedenle su deposunun yerleştirileceği zemin mutlaka düz olmalı, eğer eğimli veya engebeli bir alanda kullanılacaksa zemin üzerinde mutlaka beton kullanarak düz bir zemin oluşturulmalıdır. Depo bağlantılarının tamamlanmasından ve dolum işleminin yapılmasından önce paslanmaz depo bu alana yerleştirilerek ayaklarının veya alt düz alanlarının zemine temas ederek düzgün bir şekilde oturduğu görülmelidir. Aksi durumlarda depo devrilebilir, depo üzerinde patlamalar ve yırtıklar oluşabilir. Bu nedenle paslanmaz tank kullanılamaz hale gelebilir. Yukarıda yazılan durumları dikkatli olarak uyguladıktan sonra paslanmaz su depoları güvenli bir şekilde uzun yıllar kullanılabilmektedir. İçerisine konulan içme suyunun da sürekli bir devir daim ile yenilenerek depo içi akışkanlığı sağlanırsa hijyenik şekilde kullanım işlemi yapılabilmektedir.

Uygun fiyatlı paslanmaz su depoları

İstanbul, Bursa, Ankara ve Antalya ilçelerinde yer alan fabrika satış ofislerimizle hizmet vermekteyiz. Ayrıca internet üzerindeki sitelerimizden online olarak ürünlerimizi inceleyebilir ve depolarımız hakkında bilgi almak için iletişim formlarını doldurabilirsiniz. Böylece uygun fiyatlı paslanmaz su depoları hakkında hızlı bir şekilde bilgi sahibi olabilir ve kolay bir şekilde siparişlerinizi tamamlayabilirsiniz. İstediğiniz depo özelliklerine göre birkaç gün içerisinde fabrika ortamında üretimler tamamlanmakta ve istediğiniz adrese güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. Uygun fiyatlı su depoları hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle hızlı bir şekilde iletişime geçmek için “isim - adres - telefon numarası – ürün açıklaması” bilgilerinizi info@karmodplastik.com adresine göndererek bizlere ulaşabilir veya iletişim sayfasından satış ofislerimizin detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×