Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Paslanmaz Su Depoları Kırsal Yaşamlar için Neden Büyük Bir İhtiyaçtır?

Paslanmaz Su Depoları Kırsal Yaşamlar için Neden Büyük Bir İhtiyaçtır?

Paslanmaz tanklar günlük yaşantımızda her yerde görmeye alışkın olmadığımız tanklardır. Genellikle sanayi bölgelerinde çok görülürler. Bunun en büyük sebebi ise ağırlıklarının normal bir su deposu modeline göre ağır olması ve çalışma ısı oranlarının yüksek olmasını gösterebiliriz. Genel yapısının sert olmasından dolayı en sağlam depo kategorisinde yer almaktadır.

Paslanmaz tanklar, kırsal alanlarda da pek çok amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Sanayi alanında ise ilaç ve kimyasal hammadde ve madde üretimi alanında oldukça fazla kullanılmaktadır. Kırsal alanlarda paslanmaz çelikten üretilen bir depo ihtiyacının temel sebepleri aşağıdaki gibidir.

1) Soğutma ihtiyacı
Bazı maddeler, özellikle gıda gibi içeriklerin soğuk bir alanda tutulması gerekmektedir. Aksi halde içerik bozulma göstereceğinden, içeriğin içerisinde bulunduğu deponun da çabuk soğuyan bir yapısının bulunması gerekmektedir. Bu içeriklere örnek olarak süt gösterilebilir. Kırsal alanda süt ticareti yapan birçok çiftçi sütü pastörize etmek üzere paslanmaz çelikten üretilen tanklarda muhafaza etmektedir. 
2) Değerli içeriklerin korunması
Bazı gıdaların maddi değeri dönem dönem artmaktadır. Bazı gıdaların ise sürekli olarak hırsızlığa ve diğer çevre, mevsim koşullarına karşı korunması gerekmektedir. Bu tarz değerli içerikleri korumak adına bu depolar tercih edilebilmektedir.
3) Sağlamlık kaygısı
Paslanmaz çelikten üretilen bir depo kullanıyorsanız sağlamlık kaygısı çekmenize gerek yoktur. Paslanmaz tanklar en sağlam depo kategorisinde yer almaktadır. Diğer depolara göre daha sert bir kabuğu ve yüksek çalışma ısı oranı bulunmaktadır. Bu sayede sıcak bir içeriği direkt olarak depo içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Dışarıdan bir etken olsa dahi deponun zarar görmesi oldukça zor olduğundan sağlamlık kaygısı güden tüketiciler bu depoyu tercih etmektedir.
4) Temizlik
Paslanmaz çelik kullanılarak üretilen depolar, paslanmaya ve korozyona daha dayanıklıdır. Bunların yanı sıra hammadde olarak içeriğe herhangi bir etkisi yoktur. Bu sebepten ötürü bu malzeme depo yapımında kullanılmaktadır. Bu tankların yüzeyi pürüzsüz olduğu için çok kolay temizlenebilmektedir. İçerisine zararlı ışınları almadığı için depolanan içerik açısından daha temiz bir ortam yaratılmış olur. 

Kırsal Yaşamda En Çok Kullanılan Diğer Su Depoları Nelerdir?

Paslanmaz çelik dışında, polietilen ve polyester kullanılarak depo üretimi yapılmaktadır. Tasarımsal açıdan ise yatay paslanmaz su deposu modelleri çok kullanılırken, aynı tasarım polietilen ve polyester tanklarda da bulunur. Yatay tankların üstünlüğü ise yat, karavan gibi seyyar araçlara uyum sağlayabiliyor olmasıdır.

Bütün depolama ürünlerinin birbirlerinden ayrılan üstünlükleri olduğu gibi ortak özellikleri de bulunmaktadır. En büyük ortak özelliği ise bütün depoların iki yıl boyunca imalat hatalarına karşı garantisinin bulunmasıdır. Öte yandan bütün depolama tankları istenilen herhangi bir renkte üretilebildiği için depolanan içerikleri kategorize etmek oldukça kolaydır. Bütün depolama ürünlerimizin ultraviyole ışınlara karşı dayanıklılığı bulunmaktadır. Bu sayede depolar içerisine zararlı ışınları almadığı için depolanan içerikler için sağlıklı bir alan oluşuyor.

Polietilen tanklar, diğerlerine göre daha hafif ve ekonomiktir. Ekonomik bir fiyat etiketine sahip olmasının esas sebebi ise tek parça halinde ve hızlı üretiliyor olmasıdır. Diğerlerinden farklı olarak ise yerinde montaj değil üretim tesislerinde üretimi yapılmaktadır. Ebat çeşitliliği de diğerlerine göre daha dar belirlenmiş olup 50 litre ile 25.000 litre arasındadır. Polietilen tanklar daha çok bireysel kullanım amaçlarına hizmet ediyor gibi görünse de pek çok sanayi ve işyerinde kullanıldığını görmekteyiz. Gıda temasına uygun depolardır. Çalışma ısı oranını merak edenlere ise 50 dereceye kadar dayanabileceğini söyleyebiliriz.

Polyester tanklar ise polyester reçine ve cam elyaf kullanılarak üretilir ve kimyasal dayanıklılıkları ile ön plana çıkan depolardır. Bu sebepten dolayı sanayi alanında çok kullanılmaktadır. Nispeten küçük hacme sahip depoların ise içerik nakliyesinde çokça kullanıldığı da görülmektedir. Bunların yanı sıra büyük tonajlı depolarda üretilebildiği gibi yerinde montaj seçeneği de mevcuttur. 

Böylece bu makalemizde de kırsal alandaki paslanmaz depo ihtiyacını mercek altına alıp, en çok kullanılan depolar hakkında bilgi vermeye odaklandık. Sizlerde bu depolardan bir tanesine sahip olmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

22 Ağustos 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×