Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Paslanmaz su deposu alırken nelere dikkat edilmeli

Paslanmaz su deposu alırken nelere dikkat edilmeli

Paslanmaz depo olarak 1986 yılından bugüne kalitesi, uzmanlığı ve deneyimli personelleri ile Türkiye’nin lider markasıyız. AISI 304 L ve opsiyonel olarak AISI 316 L kalite paslanmaz çelik sac kullanarak depo üretimlerimize devam etmekteyiz. Dikey silindirik, yatay silindirik, prizmatik dört köşeli olarak 60+ farklı modelde paslanmaz depo üretimi yapmakta ve farklı özelleştirme seçenekleri ile çeşitli sektörlerde depoların kullanılmasına imkan sağlamaktayız. Üretimini yaptığımız paslanmaz su deposu modelleri bina, apartman, fabrika, sanayi tesisi, avm, okul, kreş ve üniversite gibi çeşitli alanlarda kullanım olanağına sahiptir.

Paslanmaz su deposu hakkında

Paslanmaz depolar, suyu veya farklı sıvıları istenilen zamanlarda kullanabilmek için depolayan, sağlıklı bir şekilde saklayan ve sıvının ihtiyaç halinde kullanımına imkân sağlayan ürünlerdir. Çeşitli modellerde ve kapasitelerde üretilebilmektedir. Ayrıca özel üretim imkanına sahip olan paslanmaz depolar müşteri isteklerine göre yeniden tasarlanarak çeşitli özelleştirmeler yapılarak üretilebilmektedir. Konutların su ihtiyaçları haricinde büyük endüstriyel tesisler içinde uygun olan paslanmaz su deposu ürünlerimiz su deposu ihtiyacınıza anlık ve kesintisiz olarak çözüm sunmaktadır. Paslanmaz su depoları sektörümüzde krom su deposu veya çelik su deposu olarak da bilinmektedir. Genellikle isim farklılığından dolayı ayrı ürünler gibi anlaşılma durumları olmaktadır. Paslanmaz depolar krom nikel alaşımlı paslanmaz çelik sac kullanılarak üretildiğinden isimlendirilmesinde farklılıklar oluşabilmektedir.

Paslanmaz su depoları özellikle temiz içme suyu kullanımı için ideal depolardır. Fakat genel kullanım suyu için veya içerisinde farklı sıvı türlerinin depolanması içinde kullanılabilmektedir. Paslanmaz depo alırken aşağıda yazılı hususlara dikkat edilmelidir.
- Depo içerisinde ne tür sıvı depolaması yapılacaktır. Her sıvı türünün farklı aşındırma ve reaksiyon süreleri mevcuttur.
- Temiz içme suyu, genel kulanım suyu, meyve suyu tankı, mazot tankı, kimyasal asit tankı, fosseptik deposu, gri su tankı, yakıt deposu gibi sıvı depolama ihtiyaçları için alınacak depolar uygun materyal seçimi ve duruma göre özel güçlendirmeler ile üretilmelidir.
- Özellikle kimyasal depolama işlemlerinde hangi tür kimyasalın depoda stoklanacağı önemlidir. Bazı kimyasal sıvılar paslanmaz depolarda barındırılmayacağı için depo alım işlemi sırasında özellikle kontrol edilmelidir.
- Kullanım alanı dar olan yerler için yerinde montaj paslanmaz depo tercihleri yapılmalıdır.
- Depolanacak sıvının tonajı bilinmeli ve alınacak paslanmaz depolar uygun kapasitelere sahip olmalıdır.
- Depolar kullanım kolaylığı bakımından pratik ve hızlı şekilde taşınmalı, yerinde bağlantılarının kolay bir şekilde yapılması sağlanmalıdır.
- Depo içerisine girilerek temizlik, bakım ve onarım yapılabileceği uygun genişlikte kapağı olmalıdır.
- Paslanmaz deponun yüzeyi pürüzsüz ve kaygan olmalıdır. Depo üzerinde insan vücuduna zarar verebilecek çapak, çatlamış veya kırılmış olan bir alan olmamalıdır.
- Alacağınız depoların kalite belgesi olmalı ve mümkün olan durumlarda yerinde üretim alanı gezilebilmelidir.

İhtiyacınıza uygun paslanmaz depoyu almadan önce yukarıda yer alan detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Paslanmaz depo alırken konut kullanımları veya büyük miktarlarda su depolama kullanımları gibi durumlar analiz edilmeli ve hangi amaçlar için tercih edileceği önceden belirlenmelidir. Kullanım amacınızı bilmek su ihtiyacınızın hangi düzeyde olması gerektiğini ve buna uygun olarak hangi tonajlarda depolama tankına ihtiyacınız olduğunu belirlemektedir. Karmod paslanmaz depo olarak 500 litreden 100.000 litre kapasiteye kadar farklı modellerde depo üretimlerimiz yapılmaktadır. 100 ton üzeri depo ihtiyaçlarınızda birden çok depoyu yan yana koyarak seri bağlantı yöntemiyle istediğiniz tonajlarda depolara ulaştırmak ve kullanmak çok kolaydır. Örneğin 5 adet alınan 100 ton paslanmaz prizmatik depo seri bağlantı yöntemiyle birbirine bağlanarak aynı türde sıvının 500 ton kapasiteli bir tank için muhafaza edilmesine ve birlikte kullanımına imkan sağlamaktadır.

Paslanmaz depoların kullanım alanları içerisinde ihtiyacınıza uygun olarak hangi kapasitede ve özellikte su deposu almanız konusunda detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Karmod paslanmaz depo firmasındaki deneyimli satış danışmanları sayesinde sizi bu dertten kurtarıyoruz. Firmamızı arayarak hangi alanda, hangi ihtiyacınız için ve hangi türde sıvı depolayacağınızı söylemeniz durumunda en kaliteli depoyu size öneriyoruz. Sipariş durumunuzda en kısa zamanda üretimini yaparak sizlere teslim ediyoruz. Bizimle hızlı bir şekilde iletişim kurmak için 444 55 60 telefon numarasından firmamızı arayabilir veya iletişim sayfamızdaki bilgileri kullanarak hızlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×