Çağrı Merkezi 444 55 60

Plastik Su Depolarında Renk Önemli Midir?

Günümüzde çok fazla depolama ürünleri kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle Afrika kıtasındaki ülkeler başta olmak üzere dünya genelinde pek çok insan ve marka polietilen su deposu modellerinden kullanmaktadır. Çünkü bu tanklar pek çok farklı amaç doğrultusunda kullanılabilmektedir. Bu tanklarda pek çok organik içerik ve kimyasal içerik depolanabilmektedir. 

Üretim şekli sebebiyle bu tankların fiyatları da oldukça ekonomiktir. Bu doğrultuda baktığımızda polietilen kullanılarak üretilen tankların üretimi, tasarımı özelinde hazırlanan kalıplara polietilenin dökülmesi ve ardından tek parça halinde çıkarılması sonucunda üretilmektedir. Bu üretim şekli sayesinde depo üzerinde çapak veya ek bulunmaz. Bu şekilde tüm polietilen tanklar seri olarak üretilebilmektedir.

1) Farklı İçerikleri Daha Rahat Kategorize Etmenizi Sağlar.

Farklı renklere sahip depoların içerisinde farklı içerikler depoladığınızda kategorize etmesi oldukça kolay olmaktadır. Farklı renk depolar olmasaydı, kategorize etmek işi muhtemelen etiketleme yöntemi ile yapılabilirdi. Fakat etiketler gözden kaçmaya oldukça müsait bir kategorize etme işlemini oluşturur. Bu açıdan farklı renk depolar seçmek oldukça mantıklı olacaktır ki bu hususta yapılan işi hafifletmektedir. Farklı renklerde satın aldığınız depoların içerisinde kategorize işlemini yaptığınızda çok uzaktan dahi bakarak deponun içerisinde bulunan içeriği bilmeniz mümkündür.

2) Daha Fazla Işık Yalıtımı Sağlar.

Normalde depolama ürünleri polietilen, polyester ve paslanmaz çelik kullanılarak üretilmektedir. Tüm depolama ürünlerinin zararlı UV ışınlara karşı yalıtımı bulunmaktadır. Bu hususta depoya ekstra olarak farklı bir renk uygulaması yapıldığında daha fazla ışık yalıtımı sağlamaktadır. Bu durum ışığa hassas olan içerikler açısından oldukça önemli bir özelliktir.

3) Organik İçerikler İçin Güvenli Bir Alan Sağlar.

Bütün depolama ürünleri içerisinde organik içerikler depolanabilir. Farklı renklerdeki su deposu modelleri içerisinde ise organik içerikler için daha fazla güvenli alan oluşturulmaktadır. Çünkü farklı renkler ışık yalıtımı sağlamaktadır. Bu hususta pek çok organik ve kimyasal içerik ışığa hassas olabilir. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey istediğiniz bir rengi seçip polietilen kullanılarak üretilen bir depo satın almaktır. 

Polietilen Su Deposu Fiyatları Ne Kadar?

Polietilen hammadde ile üretilen tanklar, kullanıcısına pek çok açıdan fayda sağladığı için bu tankların fiyatları da merak konusu olabiliyor. Fiyat hususunda, depolama ürünleri arasında en ekonomik fiyat etiketine sahip olan depolar, polietilen hammadde ile üretilen tanklardır. Bu hususta kullanıcısına maddi fayda sağlıyor denebilir. Depo fiyatları. depolama ürünün hammaddesine ve boyutlarına göre değişkenlik göstermektedir. Halk arasında plastik olarak adlanoıdılan fakat kimya dilinde polietilen olarak bilinen bu hammadde ile üretilen tankların ebat çeşitliliği 50 litreden başlayarak 25 tona kadar büyüyebilmektedir. 

Bazı depolar, spesifik depolama amaçları doğrultusunda üretilmektedir. Bu tanklara en güzel örnek ise turşu depolarıdır. Bu tankların içerisinde turşular ve salamura ürünleri depolanabilmektedir. Bu hususta sizlerde web sitemiz aracılığı ile depolama ürünlerini inceleyebilir, fiyat teklifi veya bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

26 Ekim 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×