Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Siyah Bir Depolama Tankı Suyunuzu Daha Sıcak Hale Getirir mi?

Siyah Bir Depolama Tankı Suyunuzu Daha Sıcak Hale Getirir mi?

Günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde, eski ve yeni pek çok nesne ile karşılaşmaktayız. Yeterince dikkat kesildiğimiz zaman su deposu modellerinin kullanımının arttığını açıkça görebilmekteyiz. Bu hususta depolama ürünleri farklı ihtiyaçları karşılayabilmesi için farklı tasarımlar ve farklı ebatlarda üretilebilmektedir. Bu hususta kullanıcılar, kendilerine uygun tasarım ve ihtiyaçlarına uygun ebat seçimini yaparak depolama ürünleri satın almaktadır.

Yağmur toplama sistemleri başta olmak üzere, üretim ve sevkiyat elemanı olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra depolama ürünlerinin genel olarak kullanım amaçlarına baktığımızda ise organik veya kimyasal fark etmeden bir içeriğin kötü çevre ve mevsim koşullarından muhafaza edilmesi amacıyla depolanıp, depolanan içeriğin bir yerden farklı bir yere sevkiyatına imkan tanıması, içeriğe ihtiyaç duyulduğunda tahliye edilerek kullanılmasını sağlayan  araçlardır. Bu hususta pek çok alanda kullanılmasını da gayet normal karşılayabiliriz. 

siyah-su-deposu-modelleri-1669216589

Farklı renklerdeki depolama ürünleri de pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu hususta pek çok kullanım alanları bulunurken, yerüstü ve yeraltı modellerde bulunmaktadır. Siyah depoların kullanıldığı alanlarda bu kullanımı kapsamaktadır. Siyah renk depo suyu daha sıcak mı tutar sorusunun cevabı direkt olarak deponun rengine bağlayarak cevap vermek oldukça zordur. Bu hususta hava sıcaklığının rolü oldukça büyüktür. Fakat siyah renk, Güneş ısısını üzerine toplayacağından farklı bir renk depoya göre daha sıcak olacaktır. Matematik yanılmaz, bu hususta kış ayında deponuz diğer renklerdeki depolara göre daha sıcak olabilir fakat çok bariz bir fark olmayacaktır. İçeriğin ısısını en çok etkileyen etmen hava sıcaklığıdır, depolama ürününüzün rengi bu hususta çok büyük bir rol oynamamaktadır.

Su Depoları Herhangi Bir Renkte Üretilebilir Mi?

Depolama ürünleri ile ilgi en çok gelen sorular arasında renk seçenekleri gelmektedir. Bu hususta depolama ürünleri, özellikle polietilen su deposu modelleri mavi ve beyaz renklerde satışa sunulsa da istenilen herhangi bir renkte üretilebilmektedir. Depolama ürünerinde farklı renk tercihlerinin asıl sebebi içerikleri kategorize etmektedir. Ürün çeşitliliği fazla olan endüstriyel kullanımlarda, içerikleri rahat kategorize etmek için farklı renk seçenekleri ile üretilen depolar tercih edilmektedir. Üreticiler, alıcıların isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek için istenilen renklerde depolama ürünleri üretmektedir. Bu durum depoya veya depolanan içeriğe herhangi bir zarar vermemektedir. 

Farklı renklerde üretimin, kategorize işlemlere olan yardımının yanı sıra ışık yalıtımı da sağlamaktadır. Bu hususta bütün depolama ürünlerinin hammaddesinde UV yalıtım bulunmaktadır. Dolayısıyla depolama ürünleri de zararlı UV ışınlarına karşı yalıtımlı olmaktadır. Bu hususta beyaz renk depolar içerisine daha çok ışık alabilirken, farklı renklerdeki depolama ürünleri %10 oranında daha az ışık almaktadır. Bu hususta içerisine hiç ışık almayan depolama ürünleri de bulunmaktadır. Söz konusu ışık almayan depolar, paslanmaz çelik ile üretilmektedir. Çünkü paslanmaz çelik ışık yönünden %0 tolerans ile ışık yalıtımı sağlamaktadır. Bu hususta ışığa hassas olan içeriklerinizi paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünlerinde saklayabilirsiniz. Sizlerde avantajlarla dolu bu depolama ürünlerinden satın almak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. 

23 Kasım 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×