Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Su Depoları Seyahat İçin Uygun Mudur ve Nasıl Taşınmalıdır?

Su Depoları Seyahat İçin Uygun Mudur ve Nasıl Taşınmalıdır?

Son günlerde, günlük hayatta çevremizdeki hemen hemen her alanda depoların kullanıldığını görmekteyiz. Söz konusu su deposu modelleri pek çok ihtiyacı karşılaması için farklı tasarımlarda ve farklı hammaddelerle üretilmektedir. Bu hususta depolar polietilen, polyester ve paslanmaz çelik olmak üzere üç farklı hammadde ile üretilmektedir. 

Depolar, farklı tasarımlarda üretildiği gibi spesifik amaçlar doğrultusunda da üretilmektedir. Spesifik kullanım amaçlarına hizmet eden depolara örnek olarak turşu depolarını verebiliriz. Turşu depoları sayesinde turşu kurma gibi işlemler rahatlıkla yapılabilmektedir. Turşuların yanı sıra yaprak, zeytin gibi ürünlerin salamura işlemleri de bu depolarda rahatlıkla yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra silo depolarda spesifik amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Özellikle tahıl depolanmasında oldukça fazla kullanılmaktadır fakat bu tarz depolar tam boşaltımı istenilen içeriklerin depolanması hususunda da oldukça fazla kullanılmaktadır. Genel olarak her depo içeriklerin sevkiyatı hususunda kullanılmaktadır. Bazı depolar, yapısı gereği sevkiyata oldukça uygun depolardır. 

Sevkiyata Uygun Olan Depolar Hangileridir?

Depolar içerisinde depolanan bazı içeriklerin sevk edilmesi gerekmektedir. Sevkiyata en uygun olan depolar yatay tasarımlı olan depolardır. Yatay tasarıma sahip depolar üç hammaddeyle de üretilebilmektedir. Bunların yanı sıra bazı içerikler dikey tasarıma sahip depolar ile sevk edilmektedir. Bu durumun sebebi dikey tasarıma sahip depoların yan yana daha iyi istiflenebilmesidir. Depolarda bulunan bazı özellikler, depoların sevkiyata uygun hale gelmesini sağlar. Bu özellikleri UV yalıtımıdır. Malum dışarısı gündüz oldukça aydınlık olduğundan dolayı, ışığa hassas içeriklerin sevkiyatı hususunda depolar ışığa maruz kalabilir. Fakat bu depolarda bulunan UV yalıtım sayesinde depolar içerisine zararlı ışınları geçirmez. Bu sayede depo içerisinde içerik için sağlıklı bir ortam oluşmaktadır. Hammaddeleri özelinde depoların taşınabilirlik özelliklerini değerlendirdik. Yaptığımız değerlendirmeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Polyester Su Deposu

Polyester kullanılarak üretilen tankların sevkiyatı için bazı aparatlar kullanılmaktadır. Kullanılan aparatlar sayesinde depoya herhangi bir zarar vermeden yükleme ve indirme yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra ebat çeşitliliği sayesinde belirli ebatlarda içerik karşı tarafa ulaştırılmaktadır. Polyester tankların sevkiyat hususunda çok kullanılmasının ana sebebi sanayiler tarafından oldukça fazla kullanılmasıdır. Bu hususta üretilen içerikler de bu depolar aracılığı ile sevk edilmektedir. Ayrıca bu depoların kimyasal dayanıklılığı da oldukça fazladır. Kimyasal olarak dayanması gereken içeriklerin bu depolarda muhafaza edilmesi sonucunda bu depolar oldukça fazla kullanılmaktadır. Üretim şekli doğrultusunda bu depolar yerinde montaj özelliği bulunmaktadır. Üretim şekli ise paslanmaz çelik kullanılarak üretilen tanklar ile benzerlik göstermektedir. Fakat şekil itibariyle benzerlik bulunur, kullanılan malzemeler tamamen farklıdır. Polyester reçine ve cam elyafın birleştirilmesinden oluşan ana malzemenin özel yapıştırıcılar kullanılarak birleştirilmesi sonucunda üretilmektedir. 

Polietilen Su Deposu

Polietilen kullanılarak üretilen depolar ekonomik fiyat etiketleri ile oldukça ünlenmiştir. Bu hususta polietilen su deposu çeşitleri ev kullanımından, sanayi bölgelerine kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu depolar seri bir şekilde üretildiklerinden ötürü fiyat bakımından oldukça ekonomiktir. Üretim şekli ise depo tasarımları ve ebatları özelinde oluşturulan kalıplara polietilen dökülerek üretilir. Üretim esnasında hiçbir şekilde perçin veya ek yapılmaz. Tek parça halinde kalıplardan hızlıca çıkarılmaktadır. Bu üretim şekline monoblok üretim denilmektedir. Ayrıca gıdaya uygunluğu, uluslararası seviyede kabul görmüş tek hammadde olması sayesinde gıda üretimi ve depolanması alanlarında oldukça fazla kullanılmaktadır.

Paslanmaz Su Deposu

Bu tanklar, kullanıcıları tarafından en sağlam depolar olarak nitelendirilmektedir. Çünkü paslanmaz çelik yapı itibariyle sert ve yalıtkan bir yapıya sahiptir. Ayrıca oldukça steril yapısıyla ilaç depolaması yapılabiliyor. İlacın yanı sıra tehlikeli kimyasal depolaması veya mikrobiyolojide bulunan nadir virüs ve bakteri örnekleri bu depolarda muhafaza edilmektedir. Bu depolar ayrıca bu tanklar içerisinde nakliye edilebilmektedir. Sizlerde hassas veya üretmiş olduğunuz içeriklerin depolaması hususunda bu depoları tercih edebilirsiniz. Size uygun olan depo modelini, hızlı bir şekilde bulmak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

30 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×