Çağrı Merkezi 444 55 60

SU DEPOLARINDA SAĞLIKLI SIVI BARINDIRMA

Suya olan ihtiyaç sürekli arttığından dolayı suyu depolamak ve ilerleyen zamanlarda kullanabilmek için su depolarına veya su tanklarına ihtiyaç duyarız. Genel kullanım suyu için farklı hammaddelerden üretilen depolar tercih edilirken, özellikle sağlıklı içme suyu kullanımı ve depolama ihtiyacı için polietilen su depoları veya paslanmaz su depoları tercih edilmektedir.

Polietilen hammaddeden ve krom-nikel alaşımlı paslanmaz sac malzemelerin birleştirilmesiyle oluşturulan su depoları içme suyundan besin depolamaya, sıvı gıda ürünlerinden kimyasal sıvı depolamaya kadar birçok farklı sektörde güvenli kullanım sağlamaktadır. Polietilen su depolarımız ve paslanmaz su depolarımız hijyenik yapısı sayesinde içme suyu veya sıvı gıda stoklamasında en çok tercih edilen depolarımızdır.

Temiz İçme Suyu Barındırma Ve Kullanımı

Dünya nüfusundaki artış ve insan popülasyonundaki genişleme hızla arttığı için modern kentleşme süreçlerinde veya kırsal alanlardaki yayılımın artması gibi durumlar su depolama ihtiyacını da zorunlu hale getirmektedir. Temiz içme suyunun sağlıklı bir şekilde depolanması yerel yönetimlerin veya bireysel olarak su depolaması yapacak kullanıcıların sorunu hale gelmiştir. Karmod Kompozit olarak farklı kapasitelerdeki su depoları ile temiz içme suyu barındırma ve kullanımını sağlayacak su depoları ile çözüm sunmaktayız. Su temininin sürekli ve istenilen miktarda verilemediği alanlarda su depoları zaruri ihtiyaç haline gelmiştir.

Su Depoları İçerisinde İçme Suyu Nasıl Barındırılmalıdır?

Su deposu içerisinde depolanacak suyun niteliği ve su sıcaklığı önemli etkenlerdendir. Su tankı içerisinde barındırılacak suyun nitelikli ve temiz kaynaklardan doldurulmuş olması önemlidir. Herhangi bir güvenilmeyecek kaynaktan doldurulan suyun depoda biriktirilmesi suyun kirlenmesine ve sağlıklı bir şekilde içme suyu olarak kullanımını imkansız hale getirmektedir. Arıtılmayan veya içme suyu sağlamayan yerlerden alınan sular depolama alanında zaman içerisinde çeşitli bakteriler gibi mikrobiyolojik faaliyetler oluşturarak kirlenmeye sebep olacaktır.

Bu gibi durumlar şebeke suyunun depolanması sonucunda su tankı içerisinde oluşabilecek farklılıklardır. Depolar içerisinde bazı zamanlar şebeke suyu, bazı zamanlarda ise içme suyu barındırılacaksa bu geçiş dönemlerinde depoların içi temizlenmeli ve fırsat bulundukça su deposu dezenfekte işlemi yaptırılmalıdır.

Sağlıklı Sıvı Barındırma İçin Doğru Su Deposu Seçimi Nasıl Yapılır?

Plastik su depoları 25 tona kadar olan küçük ebatlı depolardır. Temizliğine dikkat edildikten sonra çok uzun seneler güvenli bir şekilde sağlıklı su ve benzeri sıvı barındırma işlemleri için kullanılabilmektedir. Plastik su depolarının tercih edilmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli etken açık veya kapalı alanların hangisinde depolama işleminin yapılacağıdır. Depo barındırılacak alanda güneş ışığı alıyorsa mavi renkli plastik su depoları tercih edilmelidir. Bu şekilde barındırılacak suyun yosunlaşması ve bakteri üretmeden su depolanması sağlanabilmektedir.

Su deposu seçiminin belirleyicisi olan başlıca faktörler deponun kullanım amacı ve deponun konumlandırılacağı yerdir. İçme suyu ve temiz su depolamada en iyi alternatif polietilen su depolarıdır. Büyük tesisler için en iyi çözüm paslanmaz krom sac kullanılarak üretilen büyük tonajlı paslanmaz su depolarıdır.

Sağlığınız İçin Su Depoları Belirli Zamanlarda Temizlenmelidir

Plastik, polyester ve paslanmaz malzemelerden üretilen depoların kullanım alanı çok geniştir. Her alanda farklı ihtiyaçlarınıza çözüm sunabilmek için çeşitli modellerde depo üretimi firmamız tarafından yapılmaktadır. Barındırılacak sıvının türüne, depo içerisindeki su barındırma süresi veya sirkülasyon durumuna göre depolar belirli periyotlarda temizlenme ihtiyacı duymaktadır. Depo hangi hammadde veya malzemeden üretilmiş olursa olsun içerisinde sıvı barındırma işlemi yapılacağından dolayı sıvı ile gelen tortu ve pisliklerin depo dibine çökmesine sebep olmaktadır.

Ayrıca depo barındırılacağı alanda güneş ışınlarına maruz kalabilir. Bu gibi durumlar zaman içerisinde depo içerisinde yosunlaşmaya, dip bölgesinde kirlenmelere ve çeşitli dezenformasyonlara sebep olmaktadır. Bu nedenle su depoları veya farklı sıvı barındırma depoları belirli periyotlarda tamamen boşaltılıp içerisi tazyikli su ile temizlenmeli ve belirli zamanlarda da profesyonel olarak dezenfekte işlemi yapan firmalardan su deposu dezenfekte işlemi için destek alınmalıdır.

×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×