Çağrı Merkezi 444 55 60

Su Deposu Alırken 8 Önemli Bilgi

Bu tanklar son yıllarda çevremizde, hemen hemen her yerde kullanım alanı bulmaktadır. Çünkü bu tanklar kullanıcısına pek çok avantaj sunuyor. Bu avantajlardan bazıları fiyatlar iken bazıları su deposu tasarımları ve sağlamlığı olmuştur. Genel olarak kullanım amaçlarına baktığımızda ise görmekteyiz ki, içerisinde bir veya birkaç içeriğin depolandığı, muhafaza edildiği ve ihtiyaç halinde tahliye edilerek kullanıldığı araçlar olarak tanımlayabiliriz. 

Bu tanklar evlerimizde olduğu gibi, işyerlerimizde hatta sanayilerde kullanılabilmektedir. Hammaddelerin üretilmesinde, saklanmasında ve nakliyesinde önemli roller oynarlar. Aynı zamanda evlerimizde su faturamıza pozitif etki yaratabilirler. Bunuda yağmur toplama sistemleri ile yapabilirler. Böyle avantajları olan tankları alırken bazı önemli noktalar gözden kaçabilir. Bu tankları almak isteyenler için bu noktaları kaleme almaya karar verdik. İşte bu tanklardan alırken bilmeniz gereken sekiz önemli nokta;

Kullanım amaçlarınıza göre su deposu seçmeniz gerekmektedir.

Bu tankların alınma sebebi halihazırdaki kullanım amaçlarınızdır. Bu amaçlar doğrultusunda baktığımızda kullanım amaçları önem taşımaktadır. Bir de kullanım amacına özgü bazı depolar bulunmaktadır. Bu depolara örnek olarak turşu ve salamura depoları verilebilir. Silo tanklar ise daha çok tahıl ve deterjan gibi maddelerin depolanmasında kullanılır. Toprak altında kurulabilen tanklar ise mazot ve yakıt gibi maddelerin depolanmasında kullanılmaktadır. Yatay tasarımlı tanklar ise karavan, tır, yat gibi alanlarda da kullanılabilmektedir. Çünkü nakliyeleri oldukça kolaydır.

Su tanklarının özelliklerini nelerdir?

Bu tankların pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler, deponun üretildiği hammaddeye göre belirlenmektedir. Bu tanklar polietilen, polyester ve paslanmaz çelik kullanılarak üretilebilir. Polietilen tanklar tek parça halinde üretilirken, polyester ve paslanmaz çelikten üretien depolar ise ek ve perçinli üretilmektedir. Ek ve perçinli üretilmesi durumu bu tanklara yerinde montaj edilebilme avantajı tanımaktadır. 

Bütün tanklar ultraviyole ışın dayanıklılğına sahiptir. Çünkü bu tanklar içerisine zararlı ışınları alırsa içerisindeki sıvı veya gıda tehlikeye girebilir. Bu yüzden bu tankların içerisinde yosun oluşumu da görülmez. Genel olarak boyutlarının çeşitliliğine baktığımızda ise en küçük 50 litre ile 100.000 litre arasında olduğu görmekteyiz. Bunların yanı sıra bu tanklar orjinal hammadde renklerinde üretildikten sonra istenilen herhangi bir renk paletinde üretimi sağlanabilir. Bazı tankların ayakları bulunmaktadır.

Eğer deponuzun yer ile temasının az olmasını isterseniz, bu tanklardan tercih edebilirsiniz. Çalışma sıcaklığı aralıkları ise -5 derece ile +80 derece arasında olabilmektedir. Çalışma sıcaklığı en yüksek olan tanklar ise paslanmaz çelikten üretilen tanklardır. En yüksek kimyasal madde dayanıklılığı olan tanklar ise polyester kullanılarak üretilen tanklardır. Çünkü yüksek kimyasal dayanıklılık gerektiren durumlarda bu tanklar  izoftalik ve epoksi esaslı vinilester reçine kullanılarak güçlendirilir. Temizliği oldukça kolaydır, bakımları yok denecek kadar azdır.

Su depolarının fiyatları nelerdir?

Bu tanklar ile ilgili en çok merak edilen ve en çok aratılan konulardan birisi de fiyatları olmuştur. Bu fiyatlar sayesinde bu tanklar çok sevilmektedir. Güncel fiyatlarımızı görmek için, web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Size en uygun depoyu nasıl bulabilirsiniz?

En uygun depoyu bulmak her zaman problem olmuştur. Bu yüzden uygun depoyu bulabilmeniz için daha detaylı makaleler kaleme almıştık fakat kısaca açıklamakta fayda var. Eğer ki çok sağlam bir tanka ihtiyacınız var ise paslanmaz depo seçeneklerini değerlendirmenizi öneririz. Eğer daha fazla kimyasal dayanıklılığa ihtiyacınız var ise polyester hammaddeden imal edilen depoları öneriyoruz. Eğer özel bir depoya ihtiyacınız var ise, özel projelendirme seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Her türlü tank ihtiyacınızı giderebilmekteyiz.

Çalışma sıcaklığı nedir?

Çalışma sıcaklığı tankların içerisindeki ısı dayanıklılığını gösterir. Bu tanklar daha fazla ısıya da dayanabilir fakat önerilen ısının yukarısına çıkmamanız önerilmektedir. Polietilen kullanılarak üretilen tankları ısı dayanıklılığı +50 derece, polyester kullanılarak üretilen tanklarda ise +60 derece, son olarak paslanmaz çelikten imal edilen tanklar ise +80 dereceye kadar dayanıklılık gösterebilir.

Bu tankların temizliği nasıl olmalıdır?

Bu tankların temizliği önem arz etmektedir. Çünkü temizliği düzenli yapılan tankların içerisinde kötü koku oluşumu ve tortu olmaz. Depo, her kullanımdan sonra dibinde depolanan içeriklerden tortu bırakır. Bu tortular bir süre sonra deponuza zarar verebilir. Bu yüzden bu tankların temizliğini ihmal etmemek gerekir. 

Depoların bakımları nasıl yapılır?

Bu tankların bakımı yok denecek kadar azdır. Fakat kullanırken, Güneş altında ve açıkta bırakmamaya özen göstermek gerekir. Çünkü bu tanklar her ne kadar dayanıklı olsa da çevre şartlarına maruz kalması ömrünü kısaltabilir. 

Bu tankların garantisi var mıdır?

Bu tanklar imalat hatalarına karşı iki yıl boyunca firmamız garantisi altındadır. Ürettiğimiz ürünlere güvendiğimiz için 1986 yılından bugüne kadar sektörün lider konumundaki üreticisiyiz. Ayrıca deponuzda kullanıma bağlı hasarlar oluştuysa, bu hasarları üretim tesislerimizde tamir edebilmekteyiz. 

Bu makalemizde de sizlere bu tanklar ile ilgili önemli bilgiler vermeye çalıştık. Son teknoloji üretim sistemleri kullanılan tesislerimizden çıkan ürünleri satın almak için web sitemizi ziyaret edebilir veya kafanıza takılan sorular ile ilgili bizleri arayabilirsiniz.

22 Ağustos 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×