Çağrı Merkezi 444 55 60

Su Deposu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Depolar kullanım amacına ve yerine göre sıvıların stoklanabilmesi için imal edilen ürünlerdir. İçerisindeki su ve sıvı materyalin uzun süreli bir şekilde korunmasını, istenilen zamanda da tahliye edilerek kullanmamızı sağlamaktadır. Kuraklık ve su kesintilerinin olduğu zamanlarda depolar hayat kurtarıcı bir üründür. Eğer depoyu alırken belli özelliklere dikkat edilmez ise faydadan çok zarar getirmektedir.

Ülkemizde ve dünyada çeşitli depo üreticileri bulunuyor. Buna bağlı olarak evlerde veya iş yerlerinde yaygın olarak kullanılan bu depoların çeşitli modelleri ve alternatifleri bulunmaktadır. Firma olarak bu içeriğimizde su deposu almayı düşünürken veya alırken dikkat edilmesi gerekenleri, süreç içerisinde hangi yolu izlemeniz gerektiği hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz.

Kullanım Amacına Göre Su Deposu Seçilmelidir

Dünyamızdaki canlı yaşamının devamı için su vazgeçilmez bir kaynaktır. Evlerimizde içme suyu olarak ve genel kullanım suyu olarak aktif bir şekilde su tüketimi yapıyoruz. Bu nedenle su depolama tankı seçerken hangi amaçla kullanacağımıza dikkat etmeliyiz. Firmamızın üretimini yaptığı depolar plastik, polyester ve paslanmaz malzemeler kullanılarak üretiliyor. Depoların üretildiği malzemelere uygun olarak kullanım amaçları ve alanları bulunuyor. Bu nedenle depo seçiminde ürünlerin özellikleri büyük önem taşıyor.

Su deposu seçimi

Amacınız içme suyu depolamak ise polietilen hammadde kullanılarak üretilen polietilen su deposu kullanım ergonomisi ve ekonomik fiyatları ile en doğru tercihtir. 25 ton kapasiteye kadar dikey, yatay ve köşeli prizmatik olarak çeşitli modellerde üretiliyor. Aynı zamanda içme suyu depolamak için paslanmaz krom saç kullanılarak üretilen depolarımızda bulunuyor. 100 ton kapasiteye kadar üretilen krom depolar fiyat bakımından polietilen hammadde ile üretilen depolara göre daha maliyetlidir. Bu nedenle avm, fabrika, stat, toplu konut vb. gibi insan nüfusunun yoğun olarak yaşadığı yerlerde tercih ediliyor. Yani bireysel kullanımlarda polietilen depolar, yoğun insan nüfusunun olduğu alanlarda ise paslanmaz depolar sıklıkla tercih edilmektedir.

Polyester hammadde kullanarak ürettiğimiz fiberglas depolar ise genel kullanım suyu barındırmak için ideal yapıdadır. Fiberglas depolar 100 ton kapasiteye kadar üretilmekte ve yoğun kullanım suyu depolamaya imkan vermektedir.

Firma olarak ürettiğimiz depolarda kanserojen materyal içermeyen hammadde ve malzemeler kullanıyoruz. Aynı zamanda anti bakteriyel özelliklerde olan malzemeler ile deponun bakteri tutmasının önüne geçiyoruz. Eğer depo satın alacaksanız kullanım amacına göre en doğru seçimi yapmalı ve depoların genel özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Kullanım Yerine Göre Uygun Ölçülerde Depo Alınmalıdır

Sektörümüzde dikey, yatay, köşeli prizmatik ve demir ayaklı silo modellerinde depolar üretilmektedir. Her deponun özellikleri, kapasiteleri ve ölçüleri değişmektedir. Bu nedenle tercihlerinizde deponun konulacağı alanın ölçüleri büyük önem taşıyor. Örneğin 54 cm yükseklik, 37 cm genişlik ebadında küçük kapasiteli depolarımız bulunmaktadır. Aynı zamanda 450 cm yükseklik, 290 cm genişlik ebadında yüksek tonajlı sıvı stoklamaya uygun depolarımızda üretilmektedir. Depo araştırırken ve satın alımı yapılırken muhakkak kullanacağınız alanın ölçülerine uygun olan ürünleri seçmeniz gerekiyor.

Su deposu ölçüleri

Kullanım yerine uygun depo ölçüleri dikkat edilmeden alınan ürünlerde genellikle deponun yerleşim alanına konulmasında sorunlar oluşmakta veya kullanımı sırasında çeşitli problemleri beraberinde getirmektedir. Bu gibi durumlarda depolar geri iade edilerek değiştirilmekte ve uygun olan ölçülere sahip depolar alınmaktadır. Fakat bu gibi durumlarda nakliye parasına maruz kalan müşteriler gereksiz ekonomik maliyetlerle zarara uğramaktadır. Bu nedenle depo seçimlerinizde ürünlerin ölçüleri büyük önem taşıyor.

Su Deposu Üretilirken Kullanılan Hammadde Kaliteli Olmalıdır

Depoların üretiminde kullanılan çeşitli hammadde ve malzemeler bulunuyor. Özellikle polietilen hammadde kullanılarak üretilen plastik depolarda hammadde çok önemlidir. Avrupa, Asya ve Afrika coğrafyasında üretilen çeşitli hammaddeler bulunmaktadır. Firma olarak Avrupa’dan özel olarak getirdiğimiz 1. kalite LLDPE polietilen hammadde ile üretim yapıyoruz. Üretimde kullandığımız polietilen hammaddenin insan sağlığına karşı zararlı olmamasına dikkat ediyoruz. Kullandığımız hammadde “food grade” olarak bilinen gıdaya uygun yapıdadır. Gıdaya uygun olmasının sağladığı avantajla içme suyu veya sıvı gıda barındırmasına depolarımız uygundur.

Polyester hammadde veya paslanmaz krom saç kullanılarak üretilen depolarımızda ise Avrupa’dan ve Türkiye’nin önemli tedarikçilerinden aldığımız ürünler ile üretim yapıyoruz. Bu sayede ürettiğimiz tüm depolar dünya standartlarına uygun yapıda olmaktadır. Türkiye’nin öncü sertifika kuruluşlarından aldığımız belgelerimiz ile depolarımızın kalitesini tescilliyor ve sağlıklı depolama tanklarını sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Deponun Rengine Dikkat Etmelisiniz

Özellikle plastik depo tercihlerinde deponun rengi büyük önem taşıyor. Polietilen hammadde ile üretim yapıldığından deponun dış katmanı plastik malzemeden oluşuyor. Bu nedenle depolar kapalı bir alanda kalacaksa beyaz renk tercih edilmelidir. Eğer depo güneş alan, U.V. ışınlarına maruz kalan bir alana yerleştirilecekse muhakkak mavi renkli depolar tercih edilmelidir.

Plastik su deposu renk seçenekleri

Deponun dış renginin mavi olması güneş ışınlarının deponun içine girmesini büyük oranda engelleyecektir. Bu sayede su veya sıvıların depo içerisinde yosun tutma süresi beyaz depolara göre daha uzun sürecektir. Ayrıca yosunlaşmayan sıvının bakteri üretmesinin de önüne geçilecektir. Bu nedenle kullanım alanına uygun olarak depo rengi seçmenizde büyük önem taşıyor.

Polyester ve paslanmaz olarak üretilen depolarda ise rengin önemi bulunmuyor. Kullanılan hammadde ve malzemelerden dolayı depolar güneş ışınlarına karşı dayanıklı yapıda üretiliyor.

Depoların Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Su ve sıvı barındıran depolar sadece stoklama için kullanılacaksa zaman içerisinde depo dibinde tortu oluşuma sebep olmaktadır. Depolar sürekli sıvı sirkülasyonu halinde olursa bu gibi problemler kısa sürede gerçekleşmeyecektir. Fakat uzun süreli su ve sıvı barındırma işlemlerinde sıklıkla bu tarz problemler oluşmaktadır.

Depo içerisinde yosunlaşma, tortu oluşumu ve pislik birikimi olduğu fark edildiği an muhakkak temizlenmelidir. Genellikle insan sağlığının ve depo içerisindeki sıvının kalitesinin korunması için 3-4 ay aralığında temizleme işleminin yapılmasını öneriyoruz. Depolar tamamen boşaltıldıktan sonra tazyikli su yardımı ile tamamen yıkanmalı ve yıkama suyu depo içerisinden tamamen boşaltılmalıdır. Belirli süre depo kurumaya bırakıldıktan sonra tekrar kullanıma uygun hale gelecektir. Ayrıca belirli sürelerde depo içleri dezenfekte ettirilmelidir. Bu sayede bakteri oluşumunun önüne geçilmiş olacaktır.

Tankların Garantisi ve Değişimi Önemli Bir Husustur

Firmamızın ürettiği tüm depoların garantisi bulunmaktadır. Üretilen depolar imalat sırasında oluşabilecek hatalara karşı güvence altındadır. Bir ürünü alırken muhakkak firma güvencesi altında olmasına dikkat etmelisiniz. Firma olarak müşterilerimizin her zaman yanındayız. İş etiği olarak seneler sonra kullanıcı kaynaklı depo problemlerinde dahi destek sunuyoruz. Müşterilerimize her problemde yol gösteriyor ve gerekli durumlarda uzman ekibimiz ile anında müdahale ediyoruz.

Girişi Dar Alanlar İçin Hangi Depolar Alınmalıdır?

Plastik ürünler rotasyon kalıp teknolojisi ile üretildiğinden monoblok olarak bilinen tek gövde yapısında üretiliyor. Herhangi bir ek kaynak ve birleştirme bulunmuyor. Bu nedenle girişi dar alanlar için istediğiniz ölçülerde depoyu plastik ürün grubumuzda bulamayabilirsiniz. Fakat AR-GE ve ÜR-GE departmanlarımızın çözümleri ile her alana su deposu kurulumuna imkan sağlıyoruz.

Yerinde kurulum paslanmaz su deposu

Girişi dar alanlar için polyester ve paslanmaz modellerde yerinde kurulum depo hizmetimiz ile çözüm sunuyoruz. Örneğin; bir alanınız var ve giriş kapısı dar fakat iç alanı geniş olsun. Bu alana 50 ton veya 100 ton depo kurdurmak istiyorsanız giriş alanından depolar tek parça halinde giremeyecektir. Fakat polyester veya paslanmaz modellerdeki depo seçimlerinizde yerinde kurulum imkanı sunuyoruz. Depo parçalarının tamamı kurulum yerindeki giriş alanının ölçülerine göre hazırlanmakta ve kurulum yerine bu şekilde taşınmaktadır. Depolar uzman ekibimiz tarafından yerinde birleştirilmekte ve tek parça haline getirilmektedir. Yani depoyu fabrika ortamında birleştirip tek parça haline getirmektense kullanım alanında bu işlem yapılmaktadır.

Depo seçim işlemleriniz sırasında dikkat edilmesi gereken başlıca konuları anlatmaya çalıştık. Fakat depo alırken dikkat edilmesi gereken çeşitli hususlarda bulunuyor. Firma olarak her zaman yanınızdayız ve aklınıza takılan tüm soruları uzman ekibimiz ile detaylı olarak yanıtlıyoruz.

22 Ağustos 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×