Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Su Deposundaki Sudan En İyi Şekilde Yararlanmanızı Sağlayacak Bir Rehber

Su Deposundaki Sudan En İyi Şekilde Yararlanmanızı Sağlayacak Bir Rehber

Depolar, hem ülkemizde hemde diğer Dünya ülkelerinde suyu koruyacak ve gelecek nesillere aktarılacak bir araç olarak görülüyor. Bir su deposu modelinden satın alarak, yağmur suyu hasadı sistemleri gibi bir sistem kurabilir ve yağmurlardan maksimum seviyede fayda sağlayabilirsiniz.

Kullanım amaçlarına odaklandığımızda ise gıda veya kimyasal olması fark etmeksizin bir içeriğin korunması amacıyla depolanması, isteniyorsa nakliyesinin sağlanması ve içeriğe ihtiyaç olduğunda tahliye edilerek kullanılmasını sağlayan araçlardır. Bir depodan maksimum düzeyde yararlanmak mümkündür. İçerisindeki içerik sadece su olmak zorunda değil. Gıdaya temasının uygunluğu bulunan tüm depolardan farklı farklı şekillerde yararlanabilirsiniz. İşte bir depodan farklı şekillerde yararlanmanızı sağlayacak fikirler;

1) Karavanda depo kullanımı

Karavanlar, tırlar ve yatlar seyyar araçlardır. Bu tarz araçlarda belediyeler su sağlayamaz. Bu sebepten ötürü bu araçların suya erişimi için depo kullanmaları şarttır. Bu durum depodan sağlanan en iyi fayda denebilir. Bu tarz araçlarda depolara hidrofor bağlanarak araç içerisindeki musluğa bağlantı sağlanıyor. 

2) Su verilemeyen evlerde depo kullanımı

Günümüzde kırsal alanda pek çok kaçak ev yapılıyor. Bunların yanı sıra henüz su sistemi çekilememiş evlerde bulunuyor. Bu tarz evlerde yaşayan insanlar genellikle depo kullanarak su ihtiyacını karşılar. Genellikle depolar bir su kaynağına bağlı olduğu için yeniden dolar.

3) Yağmur toplama sistemlerinde kullanım

Bir deponun kullanılabileceği en verimli şekli yağmur toplama sistemleridir. Bu sistemler sayesinde yağmurdan maksimum verim sağlanırken, suyun ikinci kullanımı da bu noktada göze çarpan faydalarındandır. Sistem basitçe evlerimizde de kurulabilir, çok kapsamlı bir şekilde yağmur toplama istasyonları da kurulabilir. Basitçe yağmur toplama sistemleri üç kategoriden oluşur. Birinci kategorisi yağmuru toplama alanı ki genellikle bu alan çatı oluyor, ikincisi yağmur toplama alanında biriken suyu kanalize eden sistem genellikle bu alan saçaklara bağlanan yağmur suyu tahliye boruları oluyor, üçüncü alan ise depolardır. Böylece yağmur direkt olarak depomuzda biriktiği için suyun kullanımı sağlanabilir.

4) Şantiyelerde kullanım

Bir depo neden şantiyelerde kullanılsın ki demeyin. Çünkü dev inşaat projelerine ve inşaat şantiyelerine hemen su sağlamaz. Bu yüzden işçilerin suya ihtiyacı olmasının yanı sıra çimento gibi malzemelerin yapımında da suya ihtiyaç duyulur. Bu sebepten dolayı bazı şantiye alanlarında depolara rastlamamız mümkündür.

5) Sanayilerde kullanım

Son olarak depoların en çok kullanıldığı alana geldik, sanayiler. Sanayilerde uygun fiyatlı olması açısından polietilen su deposu oldukça fazla kullanılmaktadır. Fakat kimyasal dayanıklılığı üst seviyede olduğu için polyester depo kullanımı da oldukça fazladır. Genellikle bir içeriğin nakliye edilmesi gerekiyorsa, nakliye işi için kullanılan depo polyester depolardır. Bunların yanı sıra paslanmaz çelik kullanılarak üretilen depolarda bulunur. Bu tarz depolar genellikle ilaç sanayisinde çok kullanılır. Çünkü ilaçların soğuk alanlarda muhafaza edilmesi gerekir. Paslanmaz çelikten üretilen depolarda çok çabuk soğuyabilirler. Ayrıca 80 derece çalışma ısı değeri bulunduğu için sıcak içeriklerin depolamasında da oldukça etkilidir. Bunların yanı sıra polyester ve paslanmaz çelikten çok büyük hacimlerdeki depolar üretilebilir ayrıca bu depolar yerinde montaj seçeneği ile birlikte üretilebilir. 

Bu makalemizde de bir depodan en iyi biçimde yararlanabileceğiniz bir takım fikirleri sizler için derledik. Sizlerde bu depolardan bir tanesine sahip olmak isterseniz, web sitemizi ziyaret edebilir veya müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×