Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Tarla İşleri ve Hobi Bahçelerinde Atık Su Deposunun Önemi

Tarla İşleri ve Hobi Bahçelerinde Atık Su Deposunun Önemi

Son zamanlarda depolar pek çok kırsal alanda da kullanılmaya başlanmıştır. Şehirde popülaritesini arttıran depolar. pek çok amaç doğrultusunda kırsal kesimlerde de kullanılmaya başlandı. Bunların yanı sıra plastik su deposu fiyatları oldukça uygundur. Hatta en ekonomik fiyat etiketine sahip depo, polietilen kullanılarak üretilen depolardır. Uygun fiyatları ile kullanıcısına maddi açıdan da fayda sağlamaktadır.

Tarlalarda ve hobi bahçelerinde atık depolar gübreleme amaçları ile kullanılmaktadır. Ev yapımı gübreler oldukça kokulu olmaktadır. Bu hususta kullanılırken, depo içerisinde oluşan asit gazının boşaltılması gerekir. Bu boşaltım işlemi kapağın açılması ile yapılmaktadır. Fakat dışarıya çıkan gazın solunmaması önerilir. Çünkü açığa çıkan oldukça yanıcı bir gazdır. Mümkünse boşaltım işlemi sırasında çakmak ve sigara gibi yanıcı nesnelerle yaklaşılmaması önerilir. Bu hususta oldukça fazla kullanılan depo bulunmaktadır.

Çiftçilerin En Çok Kullandığı Depolar

Tarla işlerinde veya toprak ile uğraşılan ve mahsül üretimi yapılan alanlarda sadece atık depoları kullanılmaz. Bu tarz alanlarda su çok büyük önem taşır. Bazı kırsal bölgelerde hane sayısı az olduğundan dolayı enerji ve su gibi hizmetler götürülemez. Bazı bölgelerde de kadastral sorunlar giderilemediği için bu hizmetler götürülemez. Bu tarz alanlarda yaşamın devam edebilmesi için yakınlarda su kaynakları bulunur. Fakat taşıma suyu ile değirmen dönmez atasözünden yola çıkarak depolar bu tarz alanlarda hayati önem taşır.

Su, üretilen mahsulün büyüyüp meyve verebilmesi için de oldukça önemlidir. Bu hususta kullanıcısına birden fazla fayda sağlamaktadır. Bu tarz alanlarda kullanılan bir başka depolama ihtiyacı ise tarım ilacı depolamasıdır. Malum günümüzde her şeye zam geliyor. Hal böyle olunca tarım ilaçları gibi depolanabilen malzemeler toptan olarak satın alınıp depolanmaktadır. 

Bu tarz alanlarda bir diğer ihtiyaç ise foseptik ihtiyacıdır. Su ve enerji gibi hizmetlerin götürülemediği gibi foseptik altyapısı da bu tarz alanlara gidemez veya geç gider. Bu sebepten ötürü foseptik gibi kokan atıkların gideceği bir tank ihtiyacı bulunmaktadır. Toprak altına gömülen depolar ile foseptik ihtiyacı da giderilebilir. 

Çiftliklerde Kullanılan Depoların Özellikleri

Depolar, çiftliklerde pek çok farklı kullanım amaçları ile kullanılmaktadır. Fakat sadece depolar değil farklı ürünlerde bu tarz alanlarda kullanılır. Bu duruma en iyi örnek olarak buzağı kulübesi verilebilir. Hayvancılık ile uğraşan çiftçiler, yeni doğan buzağıları dış çevre ve sert mevsim koşullardan etkilenmesini önlemek amacıyla bu kulübeler kullanılmaktadır.

Depoların özelliklerine geldiğimizde, hepsinin hammaddelerine göre belirli üstünlükleri olsa da ortak özellikleri de bulunmaktadır. En büyük ortak özelliği hepsinin UV yalıtımlı olmasıdır. Bu özellik kaliteli hammaddelerin kullanımı sonucunda oluşmaktadır. Bu yalıtım zararlı ışınlara karşıdır. Tüm ışığı kapatmak adına bu depolar istenilen herhangi renkte üretilebilmektedir.

İçerisine zararlı ışınların girmeyen depoların içerisinde küf, mantar ve türevi parazitlerin oluşumu görülmez. Hammaddeleri bazında bazı depolar gıda depolaması hususunda üstün iken bazı depolar kimyasal depolama hususunda üstündür. Sizlerde son derece kaliteli olan bu depolardan satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizi arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

30 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×