Çağrı Merkezi 444 55 60

Yol Bariyeri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Teorik olarak düşündüğümüzde yol üzerinde pek çok nesne ile karşılaşmaktayız. Bu nesnelerden bir tanesi de yol bariyeri modelleridir. Pratik anlamda bu bariyerler, ev ve bahçelerin kenarında, trafiği sağlamak amacıyla kullanılabilmektedir. Bireysel anlamda insanlar bu bariyerleri pek çok amaç doğrultusunda satın alabilmektedir. Peki bir yol bariyeri alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bizler de sizler için yol bariyerlerinde dikkat edilmesi gereken konuları kaleme almaya karar verdik. 

1) Üretildiği Hammaddeye nedir?

Bariyerler genellikle polietilen hammadde kullanılarak üretilmektedir. Bu hammadde bariyerleri daha esnek ve uzun ömürlü hale getirmektedir. Ayrıca hafif bir malzeme olduğu için bariyerler kolayca taşınabilir ve defalarca kullanılabilmektedir. Ayrıca bu hammadde sayesinde bariyerler seri olarak üretilebilmektedir. Bu üretim şekli, fiyatına da olumlu etki sağlamaktadır. Oldukça ekonomik bir fiyat etiketine sahip olan bu bariyerlerden sizlerde satın alarak pek çok alanda kullanabilirsiniz.

2) Renk Çeşitliliği Sunuyor mu?

Üretilen bütün bariyerler karayolu standartlarında ölçü ve renklerde üretilmelidir. Bu sebepten ötürü bu bariyerler, ihtiyaç duyulan döner kavşaklar, bölünmüş yollar, daraltılmış geçişli trafik yol uygulamaları ihtiyaçlara çözüm olabilmektedir. Ayrıca kısa zamanda pratik olarak hazırlanarak devreye alınabilir. Bunların yanı sıra güvenlik bariyeri, şehiriçi ve şehirlerarası yollarda belediye trafik denetleme birimleri, karayolu bakım ekipleri, polis kontrol noktaları gibi pek çok kamu alanında kullanılmaktadır.

Bariyerler yenilikçi ve pratik ürün modelidir. Hem araçların trafikteki akışı hem de yayaların güvenli seyri güvenli bir şekilde sağlanabilir. Bireysel kullanım alanı olarak inşaat şantiyelerinde de kullanılmaktadır. Trafikte araçların karşılıklı geçiş yollarıyla, yaya geçitleri pratik bir şekilde güvenlik bariyeri ile bölünerek kontrol altına alınabilir. Bu bariyerler istenilen herhangi bir renkte üretilebilir. Bu hususta fark edilir trafik renkleri ile üretilen yol bariyeri, sürücüler veya yayalar tarafından kolaylıkla görülerek hale gelmektedir. Bu bariyerler sayesinde trafik daha güvenli bir hale gelirken, bizlerde bu bariyerleri çok farklı alanlarda değerlendirebiliriz.

3) Darbe Dayanıklılığı Ne Kadar?

Trafikte kullanılan bariyerlerde çoğunlukla darbeler meydana gelebilmektedir. Önemli olan bir kaza anında bariyerin sağlam kalması değil herhangi bir şekilde can ve mal kaybının olmamasıdır. Bu sebepten ötürü bu bariyerlerin içerisine kum veya su doldurulmaktadır. Fakat polietilen hammadde ile üretilen bu bariyerler esnek bir yapıya sahiptir. Darbe dayanıklılığının yanı sıra her türlü sert iklim koşullarına ve kötü dış çevre koşullarına karşı da dayanıklıdır.  

4) Haznesi Bulunuyor mu?

Üretilen bütün bariyerlerden su veya kum doldurabileceğiniz bir hazne bulunmaktadır. Bu bariyerlerin, su doldurularak kullanımında üstten bir miktar boşluk bırakılması gerekir. Bu sayede donma gibi iklim durumlarından zarar görmesi engellenir veya minimuma indirilebilir. Bariyer içerisinde donan su, yine hava koşullarında kendi kendine kolayca çözülebilir. Bütün bariyerler uluslararası karayolu standartlarına göre tasarlanmaktadır. Bu hususta bariyerler, birbirine geçmeli kilit sistemiyle kilitlenerek kullanılır. Uzun süre aynı konumda kullanılacak bariyerlerin içerisine su veya kum doldurularak kullanılmaktadır. Bu sayede bariyer olduğu yerde ağırlık yaparak durabilecektir. Ayrıca kum yerine su doldurulması pratik boşaltılabilme açısından daha fonksiyonel olacaktır.

5) Nakliye Kolaylığı Sunuyor mu?

Bariyer satın alan insanların genel kaygısı bu bariyerler bana ulaşabilir mi gibi sorulardan oluşmaktadır. Bariyerler seri bir şekilde üretilebilir ve hafif olması ve şeklinden ötürü birbirlerine geçirelerek güvenle nakliye edilebilmektedir. Satın alma sonrası ulaşımın yanı sıra trafik gibi kullanımlarda bu bariyerler sürekli olarak yer değiştirmektedir. Bu açıdan baktığımızda ise bariyerleri bir yerden farklı bir yere taşımak oldukça kolaydır.

6) Ebat Çeşitliliği Sunuyor mu?

Bariyerler, genel olarak uluslararası ölçülerde üretilmektedir. Bu hususta iki farklı bariyer ebatı bulunmaktadır. Küçük yol bariyeri olarak adlandırılan bariyerin ölçüleri; genişliği 42,5 cm, uzunluğu 100 cm, yüksekliği 52.5 cm’dir. Büyük yol .bariyeri olarak adlandırdığımız bariyerin ölçüleri ise genişliği 42,5 cm, uzunluğu 150 cm, yükseklikği 52.5 cm’dir.

7) Reflektör Yapıştırılabilir mi?

Bu bariyerler, trafikte renklerinden ötürü görülebilir. Bu sebepten ötürü istenilen herhangi bir renkte üretilebilinir. Farklı bir ürün olan su deposu modelleri de tıpkı bariyerler gibi istenilen herhangi bir renkte üretilmektedir. Bunların yanı sıra gece daha fazla görünmesini sağlamak için bariyerlerin üzerine reflektif bantlar kullanılmaktadır. Bu bantlar sayesinde gece bile bu bariyerlerin görünümü maksimum seviyeye çıkacaktır. Sizlerde bu bariyerler hakkında daha fazla bilgi almak veya fiyat teklifi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Bariyer modellerini incelemek isterseniz, web sitemizi kullanabilirsiniz.

26 Ekim 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×