Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • A'dan Z'ye Su Deposu Hakkında Tüm Altın Bilgiler

A'dan Z'ye Su Deposu Hakkında Tüm Altın Bilgiler

A'dan Z'ye Su Deposu Hakkında Tüm Altın Bilgiler

Teknoloji geliştikçe, insanlık olarak ihtiyaçlarımız çeşitlendi ve çoğaldı. Depolama ürünleri arasında ise çok farklı ebatlarda ve tasarımlarda su deposu modelleri çıkmıştır. Bu modeller arasında insanlar ve markalar istedikleri tasarıma ve ebatlara uygun olan depolama ürünlerini satın almaktadır. Kullanım alanları ise oldukça çeşitlidir. Endüstri alanında çeşitli içeriklerin üretilmesi, saklanması, muhafaza edilmesi ve bir yerden farklı bir yere sevk edilmesi gibi amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Bunların yanında evlerimizde ve yat, karavan ve tır gibi seyyar araçlarda da kullanılmaktadır. 

Depolama ürünleri hakkında sahip olunan bilgi oldukça az veya oldukça kirlidir. Yanlış anlaşılmalara mahal vermeden objektif bir biçimde sizler için bu makaleyi kaleme almaya karar verdik. Araştırırken gördüğümüz üzere depolama ürünlerinin kullanıcılarına sunduğu pek çok fayda ve avantaj bulunmaktadır. İşte A’dan Z’ye depolama ürünleri hakkında verdiğimiz altın bilgiler aşağıdaki gibidir.

1) Gıda Temasına Uygunluk

Depolama ürünlerinin gıda temasına uygunluğu oldukça tartışılmaktadır. Tüm depolama ürünleri, gıda temasına uygun bir biçimde üretilmektedir. Keza depolama ürünlerini üretmek için seçilen hammaddeler, depolanacak içeriklere herhangi bir zararının olmadığı gerekçesi ile seçilmiştir. Bu açıdan bakıldığı zaman depolanan içerik her ne olursa olsun, içeriğe herhangi bir zararı bulunmaz. Keza depolama ürünlerinin genel olarak özellikleri içerisinde, depolanan içeriği korumak ve sevk etmesini sağlanmasına yardımcı olmak bulunmaktadır. Keza hammaddeleri bazında bakıldığında bazı depoların üstünlükleri olduğu gibi depolama ürünlerinin ortak özellikleri de bulunmaktadır. 

2) UV Yalıtım

Depolama ürünlerinde bulunan UV yalıtım özelliği, kullanılan hammaddeden depoya aktarılmaktadır. Keza kullanılan hammaddeler kaliteli olduğundan ötürü bütün depolama ürünleri zararlı ışınları yalıtmaktadır. Işık yalıtımı hususunda paslanmaz çelik kullanılarak üretilen depolama ürünleri ve toprak altına konumlandırılan depolar ön plana çıkmaktadır. Çünkü etrafı kapandığından ötürü oldukça etkili bir yalıtım sunmaktadır. Böylece ışığa karşı hassas olan içerikler, bu tarz depolama ürünleri içerisinde depolanmaktadır.

3) Polietilen Su Depoları Nasıl Üretilir?

Polietilen depolama ürünleri her zaman çok tercih edilen depolama ürünleri arasına girmiştir. Çünkü üretim şekilleri dolayısıyla ekonomik fiyat etiketine sahiptir. Üretim bazında monoblok üretim şekli kullanılmaktadır ve polietilen geri dönüştürülebilir bir hammaddedir fakat üretim sırasında geri dönüştürülmüş hammaddeler kullanılmaması gerekmektedir. Monoblok üretim şekline göre, önceden hazırlanan kalıplara polietilen sıkılır ve sıkıştırılır. Böylece tek parça halinde ürün çıkarılır ve çapakları temizlenmektedir. Ürün satışa hazır hale getirilmektedir. Depolama ürünlerini ilk defa deneyecekseniz, sizlere önerimiz polietilen kullanılarak üretilen depolama ürünleridir. Çünkü oldukça avantajlı olup, uygun bir fiyat etiketine sahiptir. 50 litre ile 25.000 litre arasında ebat çeşitliliği bulunmakta ve en çok tasarım çeşitliliği bu hammaddede bulunmaktadır. Çalışma ısı oranı ise 50 dereceye kadardır.

4) Polyester Su Depoları Nasıl Üretilir?

Endüstri alanında en çok kullanılan depolama ürünleri polyester su deposu modellerinden oluşmaktadır. Çünkü bu depoların kimyasal dayanıklılığı oldukça yüksek olmaktadır. Çünkü ekstra olarak üretim reçetesine izoftalik ve epoksi esaslı vinilester reçine katılmaktadır. Özünde ise cam elyaf ve polyester reçinenin birleştirilmesi sonucunda elde edilen bir malzemedir. Üretim şekli sebebiyle çok büyük hacimli depolama ürünleri üretilebilmekte ve yerinde üretim yapılabilmektedir. Ebat çeşitliliği kapsamında 200 litre ve 100 tona kadar çeşitlilik bulunmakta ve 60 dereceye kadar çalışma ısı oranı bulunmaktadır.

5) Paslanmaz Çelik Su Depoları Nasıl Üretilir?

Paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünleri oldukça sağlam olarak nitelenmektedir. Bu şekilde nitelenmesinin asıl sebebi çeliğin sert yapısı ve yüksek çalışma ısı oranıdır. 80 dereceye kadar olan çalışma ısı oranı suyun kaynama noktası olan 100 dereceye oldukça yakındır. Bu kadar sıcak bir içeriği depoladıktan sonra dış yüzeyine temas etmekten kaçınmanız gerekmektedir. Kullanılan paslanmaz çelik, krom ve nikel karıştırılarak elde edilmektedir ve argon kaynağı ile birleştirilmektedir. Tıpkı polyester hammaddede olduğu gibi bu hammadde ile üretilen depolama ürünleri kurulacağı alanda üretilebilmektedir. 500 litre ve 100 ton ebat aralığında ebat çeşitliliği bulunan bu depolama ürünlerinden satın almak isterseniz, web sitemiz aracılığı ile modellerimizi inceleyebilirsiniz.

09 Aralık 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×