Çağrı Merkezi 444 55 60

Kullanım Alanının Belirlenmesi

Su deposu seçimin belirleyici olan başlıca faktörler, deponun kullanım amacı ve deponun konumlandırılacağı yerdir.İçme suyu ve temiz su depolamada en iyi alternatif polietilen depolardır. Bu depolar alınacaksa, üreticiye depoların gıdaya uygunluğu ve U.V. stabilizanlı olup olmadığı sorulmalıdır.Kimyasal madde depolamada seçilecek deponun malzemesi depolanacak olan kimyasala uygun olmalıdır.

Yoğunluğu 1 gr/cm³ ten fazla olan maddelerin veya sıvıların depolanmasında güçlendirilmiş (hammadde miktarı arttırılacak et kalınlığı aynı oranda arttırılmış) depolar tercih edilmelidir.

Girişi dar yerlere büyük tonajlı depolar kurulacaksa, en iyi alternatif yerinde montaj depolar olacaktır. Bu bağlamda, cam elyaf takviyeli polyester depolar en pratik ve kullanımı kolay çözüm olarak yıllardır kullanılmaktadır. Bu uygulamada, deponun gövdesi, yan bombeleri ve ayakları de-monte vaziyette kurulum yapılacak alana sokulur ve birleştirme içeride yapılır. Depo, bir gün sonra kullanıma hazırdır.

Girişi dar ancak yüksekliği fazla olan yerlerde boru tipi dik su depoları iyi bir seçenektir.

Toprak altı yağmur suyu hasadı, atık su, fosseptik uygulamalarında cam elyaf takviyeli polyester depolar en yaygın kullanılan tiptir. Toprak altı depo uygulamalarında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de, depo kapağının yüksekliğinin kullanım amacına uygun olması ve deponun yeterince güçlendirilmiş olmasıdır. Bu bağlamda, işin projelendirilerek ölçülendirilmesi en sağlıklı yoldur.

Bütün bunların yanı sıra, depoların iç yüzeyleri kolay temizlenebilir olmalı ve depolar korozyona karşı dayanıklı olmalıdır.

×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×