Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Ortalama Bir Site, Apartman İçin Su Depolarının Hayati Önemi

Ortalama Bir Site, Apartman İçin Su Depolarının Hayati Önemi

Depolar son yıllarda kullanıcılarına sağladığı pek çok fayda ve uygun fiyatları ile hem ülkemizde hem de yurt dışındaki pek çok ülkede popüler hale gelmiştir. Ayrıca su deposu pek çok ihtiyaca çözüm olabilecek şekilde farklı tasarımlarda ve farklı hammaddeler ile üretilmektedir.
Bir apartman veya sitede kullanılan deponun kullanım amacı, su gibi gıda veya acil durumlarda kullanılmak üzere kimyasal bir içeriğin korunması amacıyla depolamak, ardından ihtiyaç olduğu bir anda içeriğin tahliye edilerek kullanılmasını sağlamaktır.
Bir site veya apartmanda depoların hayati bir önem taşıması için acil bir durum veya bir afet olması gerekmektedir. Genellikle bir yangın anında söndürücü olarak depolarda yangın söndürücü içerikler depolanabiliyor. Bunların yanı sıra kış aylarında ısıtma için kullanılan ve merkezi ısıtma olarak adlandırdığımız ısıtma sisteminde ısınan suyu dairelere iletmek için kullanılmaktadır.
Evinizin İçin Su Deposu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Eviniz, ister bahçeli olsun ister şehrin ortasındaki bir sitede olsun çeşitli ihtiyaçlar sebebiyle bir depo ihtiyacınız olabilir. Genellikle şehirlerde yağmur suyu toplama sistemi amacıyla bu depolar satın alınsa da, kırsal kesimlerdeki evlerde foseptik, tarım ilacı ve sulama gibi amaçlar doğrultusunda kullanılabiliyor.
Depo seçimi, uygunluk bakımından her alanda bazen problem olabiliyor. Bu hususta bir depo satın alırken aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz, ihtiyacınıza en uygun depo seçimi yapmak açısından önem arz etmektedir.
İhtiyaçlarınızı belirleyin.
Bir depo satın alma ihtiyacı varsa, muhtemelen ihtiyaçlar belirlenmiştir fakat ihtiyaçlar soyut bir şekilde belirlenmiştir. İhtiyaçlarınızı bir kağıda dökmeyi ihmal etmeyin. İhtiyaçlarınızı kağıda döktüğünüz zaman ihtiyaçlarınızdaki eksiklikleri veya fazlalıkları daha net bir şekilde görebilirsiniz. Depolar pek çok tasarımda ve bazen spesifik amaçlar doğrultusunda kullanılması için üretilmektedir. İhtiyaçlarınızı belirlediğinizde depolarda pek çok filtreleme yaptığınızı göreceksinizdir.
Depoyu konumlandıracağınız yeri belirleyin.
Depoyu konumlandırılacak alan oldukça önemlidir. Çünkü depolar bir yere konumlandırıldığı zaman uzun süre yerinden kıpırdamıyor. Her ne kadar bu yanlış bir kullanım olsa da genellikle kullanıcılar bu şekilde kullanırlar. Depo tasarımları konumlandırma aşamasında devreye giriyor, çünkü depolar apartmanlarda genellikle bodrumlarda kullanılıyor. Bazı bodrumlar dar yapıda olduklarından dolayı yatay tasarımlı tanklar bu ihtiyaca çözüm olabilir. Bazı bodrumlarda enlemesine dar olup, yüksekliği fazla olduğu için bu tarz alanlarda dikey tasarımlı tanklar kullanılabilir. Böylece alana sığan bir depo satın alınmış olmaktadır.
Depoların imal edildiği hammaddeleri araştırın.
 Her ne amaçla olursa olsun bir depo satın alınırken, deponun üretildiği hammadde önem arz etmektedir. Depolar polietilen, polyester ve paslanmaz çelik olmak üzere üç farklı hammadde ile üretilmektedir. 
Bu hammaddelerden fiyat olarak en ekonomik olanı ise polietilen tanklardır. Eğer uygun fiyatlı bir depo arıyorsanız mutlaka polietilen depolara göz atmalısınız. Polietilen tanklar gıda temasına uygun olmaktadır. İçerisinde su ve gıda içeriklerini depolayabilirsiniz. Diğerlerinden farklı olarak ağırlık bakımından hafif olup, çalışma ısı oranı 50 derecedir. Temizliği en kolay yapılan depolardır.
Depo üretiminde kullanılan bir diğer hammadde ise polyesterdir. Polyester reçine ve cam elyafın birleşmesinden elde edilen ana malzemenin özel yapıştırıcılar kullanılarak polyester su deposu meydana gelmektedir. Kimyasal dayanıklılığı en yüksek tanklardır. Yatay tasarımlı olan modelleri bir içeriği nakliyesini kolaylaştırmaktadır. Üretim şekli sayesinde yerinde montaj avantajı bulunur. Çalışma ısı oranları ise 60 derecedir.
Depo üretimindeki son hammadde ise paslanmaz çeliktir. Krom ve nikel karıştırılarak elde edilir. Diğerlerinden farklı olarak paslanmaya ve korozyona daha dayanıklıdır. Perçinleme işlemi argon kaynağı ile yapılmaktadır. Sert bir yapısı olduğu için en sağlam depo kategorisinde yer alır. Çalışma ısı oranı en yüksek depo olup, 80 derecedir. Tıpkı polyester tanklar gibi üretim şeklinden dolayı bu tanklarında yerinde montaj avantajı bulunmaktadır. Girilmesi zor yerlere dahi girilip depo kurulabilmektedir.
Bu makalemizde de ortalama olarak bir şehrin ortasındaki bir apartman veya sitenin depo ihtiyaçlarını ve bu ihtiyaçların acil durumlarda ne kadar önemli olabileceğini kaleme aldık. Sizlerde apartman veya sitenize bu tanklardan satın almak isterseniz yukarıda belirttiğimiz hususlara dikkat ederek web sitemizden bir depo seçip satın alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için ise müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.
 
 


 

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×