Çağrı Merkezi 444 55 60
 • Su Deposu
 • Blog
 • Plastik Su Deponuza Musluk Montajını Nasıl Yaparsınız?

Plastik Su Deponuza Musluk Montajını Nasıl Yaparsınız?

Plastik Su Deponuza Musluk Montajını Nasıl Yaparsınız?

Evlerimizde, iş yerlerimizde ya da tarlalarda önemli bir ihtiyaç olan su deposu, suya ulaşmanın zor veya imkansız olmadığı durumlarda tercih edilir. Bu şekilde belirli büyüklükteki depolarda biriktirilen su, sonrasında ihtiyaca göre kullanılır. Ancak bu süreçte bir diğer ihtiyaç da depodan suya direkt ulaşmak olur. Yani su deposuna musluk takmak. İşte bunun için özel aparatlar kullanılmalı ve profesyonel şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi durumda musluk için açılan delikten su sızabilir. Peki, plastik su deponuza musluk montajını nasıl yaparsınız? Şimdi bundan bahsedelim.

Su Deposuna Musluk Takmak Mümkün Mü?

Su kesintisi durumu ile karşı karşıya kaldığınızda ihtiyacınız olan suyu kullanmaya devam edebilmek için su deposuna ihtiyacınız olur. Ayrıca içme suyu ve sulama suyunun depolanması birbirinden farklı olacaktır. Bunun için ona özel hammaddeler kullanılarak su depoları üretilir. Peki, su deposuna musluk takmak mümkün mü? Evet. Ancak deponun üretildiği malzemeye göre gerçekleştirilme şekli farklılaşır.
Bazı su depolarında sonradan musluk takılması mümkün olmayabilir. Böyle bir durumla karşılaşılmaması için mutlaka depo tasarımında üretici firmaya gerekli olan bilginin verilmesi gerekir. Ancak plastik su depolarında daha esnek hareket edilebileceğini söylemek isteriz. Çünkü bu şekilde özel bir aparat sayesinde su deposunda delik açılabilir ve açılan delikten musluk çıkışı gerçekleştirilebilir. Böylece su deposunu direkt olarak musluğa bağlamak mümkün olur. Peki, bu nasıl yapılır?

Plastik Su Deposuna Musluk Nasıl Takılır?

Çeşitli amaçlarla su deposunu kullanma ihtiyacı duyarız. Bunun için farklı malzemeler ile su depoları tasarlanır. Ancak bazı durumlarda su depolarına musluk takma ihtiyacı da ortaya çıkabilir. Bu şekilde suyun daha etkili şekilde kullanılabilmesi sağlanacaktır. Peki, plastik su deponuza musluk montajını nasıl yaparsınız? Şimdi size işlemi adım adım anlatacağız.

 • Öncelikli olarak su deposunu boşaltmalısınız. Çünkü gerçekleştirilecek işlem hem içerden hem de dışardan olacaktır.
 • Sonrasında musluk için gerekli büyüklükte bir delik açılması gerekir. Delik çok dar ya da musluktan daha geniş olmamalıdır. Aksi durumda tam oturmayacak ve sızıntı ortaya çıkacaktır.
 • Musluğun su deposunun içinde kalacak kısmı uygun bir aparat aracılığı ile deponun içerisinden geçirilerek açılan deliğe yerleştirilir.
 • Sonrasında dışarıda kalacak aparat içeriden çıkan bölüme vidalanır ve musluk takma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Yukarıdaki adımları doğru şekilde uyguladığınızda, plastik su deponuza musluk takmış olursunuz. Ayrıca diğer malzemelerle hazırlanmış su depolarında da musluk takma imkanı bulunur. Tabii ki beton vb. malzemeler ile hazırlanan su depolarında böyle bir imkanın bulunmadığını söyleyebiliriz.

Neden Plastik Su Deposu Tercih Edilmelidir?

Su depoları amaca uygun hale getirilebildiğinden; kullanacağınız yer, kullanma amacınız, suyun deponun içerisinde en fazla ne kadar kalacağı vb. faktörlere dikkat edilerek üretim gerçekleştirilmektedir. Ancak hemen her amaca uygun olabilen plastik su depoları bu süreçte en çok tercih edilen su deposu modeli. Ayrıca plastik su deposuna musluk takmak da mümkün olduğundan, çok daha uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Peki, neden plastik su deposu tercih ediliyor?

 • Temizlenmesi diğer su depolarına göre daha kolaydır.
 • Musluk takma imkanı bulunur.
 • Taşınması daha kolay olup izolasyonu daha hızlı ve etkili şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
 • 5 tonluk su deposu gibi büyük ölçekli su depolarında da tercih edilerek daha fazla su depolama imkanı sunmaktadır.
 • Yosunlaşma gibi durumlar ile karşı karşıya kalındığında iç temizliği daha kolay gerçekleştirilebilmektedir.
 • Sağlığa uygun olup kullanımı son derece güvenlidir.

Plastik su depoları, pek çok amaca uygun olarak kullanılan, farklı depolama kapasitelerine uygun olarak üretilen önemli bir seçenektir. Ancak her ne kadar plastik su deposu olarak adlandırılsa da pek çok farklı türü bulunur. Bu nedenle seçtiğiniz su deposunun taleplerinize uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi durumda su deposu ihtiyacınızı karşılamayacak ve daha sonra tekrar aynı masrafa katlanmak durumunda kalacaksınız.

Plastik Su Depoları Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanı son derece geniş bir su deposu çeşididir. Ayrıca üretiminin kolay olması ve her alana uygun hale getirilebilmesi de maliyetinin düşük olmasını sağlıyor. Peki, son dönemde tercih edilme sıklığı giderek artan plastik su depoları en çok hangi alanlarda kullanılıyor?

 • Bahçeler
 • Seralar
 • Evler
 • İş Yerleri
 • Suya Ulaşımın Olmadığı Çalışma Alanları

Yukarıdaki alanlar ve çok daha fazlasında, farklı sebeplerle su depolarına ihtiyaç bulunur. Ayrıca su depolarının yalnızca su depolamak için kullanılmadığı da bilinmelidir. Mazot ya da kimyasal sıvıların saklanmasında da su depoları kullanılmaktadır.

Plastik su deponuza musluk montajını nasıl yaparsınız? sorusuna içeriğimizde en kapsamlı şekilde yanıt vermeye çalıştık. Su deposu üretimi ve satışında bir marka olan Karmod Plastik, size ihtiyacınız olan plastik su deposunu en kaliteli şekilde üretecek, suyu sağlığa uygun şekilde saklamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca su depolamada önemli olan deponun dış etkenlere karşı dirençli olmasıdır. İşte sizin için tasarlanan su depolarında tüm bu özelliklere dikkat edilmektedir. Siz de hemen iletişime geçerek süreci öğrenebilir, hizmet talebinizi iletebilirsiniz.

22 Şubat 2023
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×