Çağrı Merkezi 444 55 60

Polietilen hammadde nedir?

Polietilen hammadde, bilinen diğer uluslararası adıyla LLDP birçok farklı sektörde kullanılan termoplastik çeşitlerinden biridir. Adını monomer haldeki etilenden almaktadır. Etilen kullanılarak polietilen üretimi yapılır. Plastik endüstrisinden PE olarak da bilinmektedir. Polietilen düşük yoğunluklu veya yüksek yoğunluklu olabilir. Çeşitli kalıplara dökülerek ve farklı işlemlerden geçirilerek üretimde kullanılmaktadır.

Polietilen hammadde dünyada birçok farklı malzemenin üretiminde kullanılır. Kap, boru, mutfak eşyası, oyuncak, kablo yalıtkanları ve ambalajlar bunlardan bazılarıdır. Çok çeşitli üretim alanlarında kullanılan polietilen hammadde polietilen su deposu üretim işlemlerinde de kullanılmaktadır. Bizim sektörümüzde ise geri dönüşümlü lineer düşük yoğunluklu polietilen hammadde ile üretimler yapılmaktadır. Polietilen su deposu üretiminde kullanılan LLDPE (PE) hammadde ile gıdaya uygun ve içme suyu barındırılabilen depolama tankları üretilmektedir. Karmod Plastik olarak polietilen haricinde fiberglas hammadde ve paslanmaz krom sac kullanarak da sıvı depolama tankları üretmekteyiz.

Firma olarak su deposu üretimlerimizde Avrupa’dan özel olarak getirdiğimiz dünya standartlarında 1. kalite LLDPE polietilen hammadde kullanarak üretimlerimizi yapmaktayız. Polietilen hammaddeler çeşit çeşittir. Bu çeşitlere bağlı olarak imal edilen ürünlerin kalitesi değişmektedir. Su deposu üretimlerimizde en iyi kalitede ve food grade (gıda uygunluğu) olan hammadde kullanımı ile depo üretimlerimizi yapmaktayız.

Polietilen hammadde

Polietilen su deposu nasıl üretilir?

Su deposu üretimlerimizde çeşitli hammadde veya malzemeler kullanılarak depo imalatı yapılmaktadır. Polietilen su deposu üretimlerimizde ise LLDPE polietilen hammadde kullanılmaktadır. Üretimlerimiz döner kalıba sahip olan son teknoloji rotasyon makinelerinde yapılmaktadır. Her ebatta ve kapasitede olan firmamıza özel hazırlanan kalıplarımız ile üretim sürecimizi yürütüyoruz.

Rotasyon makinelerine bağlanan dayanıklı, hijyenik ve modern kalıplarımız içerisine dökülen polietilen hammaddeyi makinelerimizde pişiriyoruz. Pişirme işleminden sonra soğutma alanımızda kalıplarımızı soğutuyor ve hazır olan ürünleri kalıplar içerisinden kusursuz bir şekilde çıkartıyoruz. Polietilen malzemenin U.V. stabilizanlı özelliği sayesinde depoların soğuk ve sıcak havalarda kullanımını kolaylaştırıyoruz. Bu sayede güneş ışınlarına maruz kalan depolarımızda bile sıvı korumasını en üst seviyede sağlıyoruz.

Polietilen su deposu hazır kalıplar sayesinde üretildiğinden dolayı tek parçalı monoblok gövdeye sahiptir. Fakat polyester ve paslanmaz depolar bu özelliklerde değildir. Özellikle bu iki depo insan gücü ön planda tutularak özel işçilik ile üretilmektedir. Aynı zamanda kullandığımız LLDPE polietilen hammadde geri dönüştürülebilir olduğundan dolayı çevreye herhangi bir zararı olmaz. Depo kullanılmayacağı zaman plastik tesislerinden geri dönüştürülerek çeşitli üretimler için kullanılabilecek hammadde üretimi yapılabilmektedir.

Polietilen su deposu üretimi
Su deposu üretimi

Doğru su deposu seçimi nasıl yapılır?

Su deposu seçiminin belirleyicisi olan bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlar deponun kullanım amacı, deponun konumlandırılacağı alan ve deponun üretiminde kullanılan hammaddenin kaliteli olmasıdır. İçme suyu ve temiz su dediğimiz insan sağlığı için önemli olan suların barındırma işlemi için polietilen su deposu modelleri tercih edilmelidir. Eğer genel kullanım suyu depolama işlemi yapılacaksa 100 ton kapasiteye kadar üretilen polyester su deposu tercih edilebilir.

Sektörümüzde çeşitli su deposu üreticileri bulunmaktadır. Fakat içme suyu barındırma işlemleri için seçeceğiniz polietilen su deposu üretiminde muhakkak kaliteli hammadde ile üretim yapılmış olması gerekmektedir. Biz insan sağlığını önemsiyoruz ve içme suyu barındırma işlemi yapılacak polietilen su deposu üretiminde gıda uygunluğu en iyi olan hammadde ile üretimlerimizi yapıyoruz.

Polietilen su deposu hangi alanlarda kullanılır?

Çevreye duyarlı ve sağlıklı sıvı depolarını üretmekteyiz. Bu nedenle polietilen hammadde ile üretilen su ve sıvı barındırma depolarımız çeşitli sektörlerde kullanılabilmektedir. Polietilen su deposu bireysel kullanımlar için sıklıkla tercih edilir. Evlerin çatı katlarında veya küçük ebatlı depolar ev içlerinde uygun yerlerde muhafaza edilebilir. Gıdaya uygun LLDPE polietilen hammadde ile üretim yapıldığından sıklıkla içme suyu barındırma işlemi için kullanılmaktadır.

Büyük ebatlı depolarımız endüstri alanları, fabrikalar ve çeşitli sanayi alanlarında kullanılmaktadır. Polietilen hammadde, yapısı ve üretim tekniklerimiz sayesinde yüksek darbe dayanımına sahip yapıya gelmektedir. Aynı zamanda mavi depolarımız U.V. stabilizasyonu yüksek olan depolardır. Uzun kullanım ömrüne, yüksek darbe dayanımına ve gıda sertifikalı sıvı barındırma güvenliği ile Karmod Plastik depolarımız her zaman Türkiye’nin lideridir. Aklınızda daha fazla polietilen hammadde ve polietilen su deposu modelleri ile ilgili soru varsa Karmod Plastik’in uzman ekibinden hızlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

05 Eylül 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×