Çağrı Merkezi 444 55 60

Polietilen Su Depolarında Renk Önemli Midir?

Depolar, bir içeriğin depolandıktan sonra dış çevre koşullarına karşı korunması, gerekiyorsa nakliye edilmesi, ihtiyaç duyulduğunda içeriğin tahliye edilerek kullanılmasını sağlayan araçlardır. 

Bu tanıma baktığımızda depoların pek çok alanda, pek çok amaç doğrultusunda kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle polietilen su deposu modelleri en çok satanlar listesindedir. Çünkü bu tanklar diğerlerine göre hafif, hızlı üretilen ve en önemlisi de en ekonomik fiyat etiketine sahiptir. 

Su Depolarının Genel Özellikleri

Üretilen tanklar ile ilgili bilmeniz gereken pek çok husus bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise bütün tankların oluşabilecek imalat hatalarına karşı iki yıl boyunca garantisinin olmasıdır. Bunların yanı sıra bütün tanklar, son teknoloji üretim sistemlerinin kullanıldığı üretim tesislerimizde, son kalite hammaddeler kullanılarak üretilir. 

Bunlara ek olarak bütün tanklar yüksek seviyede ultraviyole ışınlara karşı dayanıklı bir biçimde üretilirler. Bu sayede depoların içerisine zararlı ışınlar girmediği için, bu ışınlar sayesinde hayat bulan parazit ve yosunların oluşumu engellenmiş olur. 

Özel projelendirme seçenekleri sayesinde, özel depolama ihtiyaçlarınıza da cevap bulabilirsiniz. Depoların çalışma sıcaklığı değerleri sayesinde ise çok sıcak içerikler de depolanabiliyor. Böylece bir gıda veya kimyasalın üretildikten sonra soğutulması maliyetlerinden de tasarruf sağlanabiliyor. Bu tankların çalışma ısı oranları ise en soğuk -5 derece ile en sıcak +80 derece arasındadır.

Önemli özelliklerden bir tanesi de satın aldıktan sonra deponuzda kullanıma bağlı oluşan hasarlar, delikler, düşmeye bağlı çatlaklar, üretim tesislerimizde tamiri yapılabilir. Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Bu sayede deponuzun temizliğini düzenli olarak yapabilirsiniz. Böylece deponuzun içerisinde kötü koku ve depolanan içerikten kalan tortu oluşumları temizlenmiş olacaktır.

Polietilen Su Depoları İstenilen Renkte Üretilebilir Mi?

Öncelikle bilmelisiniz ki, bütün tanklar müşterilerimizin istekleri doğrultusunda herhangi bir renk paletinde üretilebilir. Bu özellik sadece polietilen depolarda değil, polyester su deposu modellerinde ve paslanmaz tanklarda da yapılabilir. Bu yüzden renk seçiminizi hammadde özelinde yapmanız gerekmez. Bu tanklar hali hazırda hammadde renginde veya mavi, beyaz renk seçenekleri ile üretilirler. Depoların farklı renklerde tercih edilmesinin sebebi ise aşağıdaki nedenlerden dolayı olabiliyor.

Depolanan içerikleri kategorize etmek için.

Bir deponun farklı bir renkte üretilmesinin talebi en çok depolanan içerikleri kategorize etmek içindir. Bu isteği, genel olarak birden fazla çeşitte veya birden fazla modelde içerik üreten markalar talep ediyor.

Birden fazla çeşitte ürün üreten markaların, ürettikleri ürünleri kategorize etmek için kullandığı en iyi yol farklı renklerde depo kullanmaktır. Aksi halde içerikler, etiketler ile kategorize edilmek zorunda kalınacaktır. Etiketlerin boyutu da küçük olursa içeriklerin karışma ihtimali oldukça yükselir. Bu özellikle kimya endüstrisinde oldukça fazla önem taşır. Çünkü bu alanda, kimyasal karışım trafiği oldukça yüksek olduğundan, depolanan içeriği kategorize etmek, bir iş kazasını önlemek açısından büyük önem taşımaktadır.

UV dayanıklılığı artırmak için.

Halihazırda bütün hammaddeler yalıtkan ve UV stabilizasyonludur. Dolayısı ile bu tanklarda UV stabilizasyonlu olur. Depoların orjinal rengi dışında farklı bir renkte üretilmesi, depoların UV yalıtkanlığını artırmaktadır.

Marka değerine uyum sağlaması için.

Pek çok marka, rengi ve logosu ile uyumlu materyaller kullanmayı severler. Bu durum çalışanların ve müşterilerin markayı benimsemesi için de alt psikolojide önemli bir yer tutar. Bu yüzden çoğu marka renklerine uyumlu depoların üretilmesini talep ediyor.

Su Depolarının Üstünlükleri Nelerdir?

Depoların hammaddelerine ve tasarımlarına özgü üstünlükleri bulunuyor. Bu üstünlüklere örnek olarak yatay tasarımlı tanklar verilebilir. Tasarımlarından ötürü, yatay tanklar, seyyar araçlarda daha çok kullanılmaktadır. Bu araçlar karavan, tır yat gibi araçlardır. Bunun sebebi ise çok daha az yer kaplayarak efektif bir kullanım sunmasıdır.

Hammadde özelinde bakacak olursak, polietilenin uluslararası seviyede kabul görmüş gıdaya uygunluğu bulunduğu için bu hammadde, gıdaya temasın bulunduğu pek çok üründe kullanılıyor. O ürünler gibi polietilen tanklarda gıda depolanmasına oldukça uygun depolardır. Bu tankların ayrıca kapakları da polietilenden üretilir. 

Polyester ve paslanmaz tankların en önemli üstünlüğü ise yerinde montaj yapılabiliyor olmasıdır. Polietilen tanklar monoblok yani tek parça halinde üretilirken, diğer tanklar ise hammaddeleri özünden elde edilen parçaların birleştirilmesi ile üretilir.

Sizlerde deponuzu markanızın veya istediğiniz herhangi bir renkte üretilmesini talep edebilirsiniz. Diğer depolama ürünlerimiz ile ilgili kafanıza takılan sorulara yanıt bulmak için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

22 Ağustos 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×