Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Su Depolarınızı Değerlendirebileceğiniz 5 Alan

Su Depolarınızı Değerlendirebileceğiniz 5 Alan

Su Depolarınızı Değerlendirebileceğiniz 5 Alan

Suyu istediğiniz zaman istediğiniz miktarda kullanamadığınızda, hayatın akışı ile ilgili problemler ortaya çıkmaya başlar. Bu nedenle su kesintisi ya da kuraklık gibi konular hayatın akışının bozulmasına sebep olacaktır. Ancak bu gibi durumlara karşı çözümler de mevcut. Su depoları bunların başında geliyor. Böylece su kesintisi gibi durumlarla karşı karşıya kalsanız da suyu kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Tabii ki su depolarının yalnızca kullanılabilir su depolamak açısından kullanılmadığını da eklemek gerekir. Peki, su depolarınızı değerlendirebileceğiniz 5 alan nedir? Şimdi bunlardan bahsedelim.

Su Depoları Hangi Alanlarda Kullanılır? 5 Önemli Alan

Plastik, paslanmaz çelik ve beton gibi çeşitli malzemeler kullanılarak hazırlanan su depoları, suyun uzun süre herhangi bir zarar görmeden saklanmasını sağlamaktadır. Böylece depo içerisinde yer alan suya dışarıdan herhangi bir olumsuz etki gelmediği için, suyun yapısında da bozulmalar ortaya çıkmayacaktır. Ayrıca depo tasarımlarının doğru yapılması sayesinde depo açık alanda olsa bile güneş ışığı deponun içine sızamaz. Bu da suyun uzun yıllar korunması için en önemli etken olacaktır. Peki, su depoları nelerde kullanılır? Şimdi bu alanlardan en önemli 5 tanesini listeleyeceğiz.

Ev ve İş Yerlerinde İçme Suyu

Günlük su ihtiyacımız bulunmakta ve bunu karşılamak hayatımızın devamlılığı açısından son derece önemli. Ancak bazı durumlarda evde su kesintileri ile karşı karşıya kalınabiliyor. Böyle bir durumda su kesintilerini önlemek ve su kullanımına devam edebilmek için içme suyu depolarının hazırlanması gerekir. Binalar, iş yerleri, müstakil evler ve daha pek çok noktada içme suyu için uygun plastik su depoları bulunmaktadır. Ayrıca içme suyu olarak kullanılacağı için tercih edilen deponun sağlık açısından çok daha dikkatli olarak hazırlanması gerekir. Aksi durumda sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Bahçelerde Sulama Suyu

Sebze ve meyve yetiştirmek için suya rahat bir ulaşımın olması gerekir. Çünkü bu tarz bitkilerin belirli aralıklarla sürekli sulanması zorunludur. Aksi durumda kuruyacak ya da yeterli verimlilik ortaya çıkmayacaktır. İşte bunun için bahçelerde su depoları hazırlanmakta, ilgili depolar sayesinde sebze ve meyvelerin ihtiyacı olan su karşılanabilmektedir. Ayrıca bahçelerde yağmur suyu hasadı yöntemi de son derece popüler. Bu şekilde yağmur suyu israf olmadan, özel teknikler ile toplanacak, süzgeçten geçirilen su depolara yönlendirilecektir.

Salamura ve Turşu

Günümüzde kışa hazırlığın en önemli adımı olan salamura ve turşu, genellikle 10 ila 20 kilogramlık bidonlarda gerçekleştirilen bir işlem. Ancak çoğu zaman bu kadar salamura ve turşu kışı geçirmeye yetmiyor. İşte bunun için salamura ve turşu için hazırlanan su deposu sayesinde daha büyük depolarda kışa hazırlık yapabilirsiniz. 1 tonluk su deposu ve daha büyük ölçekli depolarda yaprak, zeytin ve peynir gibi gıdalar saklandığı için, kış aylarında aynı tazelikte kullanılabiliyor. Tabii ki bunun için mutlaka sağlığa uygun plastik su depolarına ihtiyaç var. Bu da polyester ve polietilen malzeme kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Yangın Söndürme

Yangın anında hızlı müdahale son derece önemli olduğundan, suya ulaşamama ya da az ulaşma durumları ile karşı karşıya kalınmaması gerekir. Bu bir ihtimal olduğundan, büyük ölçekli su depoları ile önlem alınabilir. Böylece suya ulaşmada problem yaşanması halinde hemen su deposunda bulunan su ile yangına müdahale edilir. Ayrıca su depoları farklı büyüklüklerde üretilebildiğinden, 1 tonluk ya da 5 tonluk su deposu ihtiyaçları kolaylıkla karşılanabilir.

İş Yerleri

Endüstriyel üretimin her aşamasında ihtiyaç olan su hem içme suyu hem de işletme faaliyetlerini gerçekleştirmek için gereken su olarak kullanılıyor. Bu nedenle su kesintileri ya da tesisattan kaynaklanan problemlerde üretim durma seviyesine kadar ulaşabiliyor. İşte bunu önlemek ve suya ulaşamama gibi bir problemle karşı karşıya kalmamak için mutlaka su depolarına ihtiyaç duyulur. Su depoları sayesinde kesinti ya da tesisat sorunları oluşsa bile depodaki su hemen devreye sokulmaktadır.

Su Deposu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullanım amacınıza göre satın alacağınız su deposunun çeşidi ve özellikleri değişiklik gösterecektir. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla belirlemeden su deposu satın almamalısınız. Peki, bu süreçte nelere dikkat edilmelidir?

  • Su deposunun ihtiyacınızı karşılayacak boyut ve hacimde olduğundan emin olmalısınız.
  • Polietilen ve polyester maddelerinin kullanıldığı su depolarını tercih etmelisiniz.
  • Sağlığa uygunluğundan emin olmalısınız.
  • Su deposu üretimi ile satışında uzman, tecrübeli ve profesyonel firmaları tercih etmelisiniz.

Yukarıdaki hususlara dikkat ederek su deposu satın alırsanız hem ihtiyacınız karşılanacak hem de sağlığa uygun şekilde uzun yıllar su deposunu kullanmaya devam edebileceksiniz. Ayrıca su deposu almadan önce firmanın bu alanda gerekli yeterliliklere sahip olup olmadığını kontrol etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
Sizin için hazırladığımız “Su Depolarınızı Değerlendirebileceğiniz 5 Alan” isimli içeriğimizi burada sonlandırıyoruz. Siz de sağlığa uygun, en doğru malzemelerden üretilmiş ve ihtiyacınızı karşılayacak su depolarını satın almak isterseniz, Karmod Plastik’i tercih edebilirsiniz. Su depoları hakkında daha detaylı bilgi ve hizmet talebi için hemen iletişime geçip detayları profesyonellerden öğrenebilirsiniz.

02 Mart 2023
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×