Çağrı Merkezi 444 55 60
  • Su Deposu
  • Blog
  • Su Deposu Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Su Deposu Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Depolar suyu istenilen zamanda kolay bir şekilde kullanabilmek için stoklayan ve geri kullanımını kolaylaştıran ürünlerdir. Genel olarak plastik, polyester, paslanmaz, betonarme, galvaniz ve çelik gibi çeşitli modellerde üretimleri yapılmaktadır. Firma olarak plastik, polyester ve paslanmaz modellerde üretimler yapıyoruz. Yaptığımız depolama tankı üretimleriyle Türkiye’nin lider markasıyız.

1986 yılından bugüne kazandığımız tecrübe ve bilgi birikimiyle 3 ana grupta depo üretimi yapıyoruz. Çeşitli hammadde ve malzemelerden üretilen depoların imalat sürecinde özel olarak yapılan bazı işlemleri bulunuyor.

Su Depoları Nasıl Üretiliyor?

Depolar çeşitli amaçlara göre sıvı stoklaması için kullanılıyor. Fakat depolar kendi içerisinde farklı hammadde ve malzemelerden üretildiği için birbirlerine üstün özellikleri bulunuyor. Üretimi yapılan her deponun üstün özellikleri tasarımına ve hammaddesine göre değişiyor. Fakat hepsinin birbiriyle benzerliği olan ortak yönleri de bulunuyor.

Su deposu üretiminde kullanılan malzemeler

Üretimini yaptığımız tüm depoların en önemli ortak özelliği ultraviyole ışınlara karşı yüksek koruma sağlamasıdır. U.V. dayanımı sayesinde deponun içerisindeki sıvının yosunlaşması ve bakteri üretmesinin önüne geçiliyor. Diğer bir ortak özellik ise son teknoloji üretim anlayışı ve ekipmanların kullanılmasıdır. Firma olarak güncelliğimizi koruyarak her zaman üretim anlayışımızı daha ileriye taşımaya çalışıyoruz.

Depolarımızın kalitesini ve içerisinde hangi sıvının stoklanabileceği konusunu daha iyi anlamak için üretim yöntemlerini öğrenmek gerekiyor. Hadi gelin bunların hepsini sırasıyla inceleyelim.

Plastik Su Depolarının Üretimi Nasıl Yapılır?

Bu depolar LLDPE hammadde ile üretilmektedir. Diğer bir adıyla polietilen hammadde olarak da bilinmektedir. Üretimde kullanılan hammaddenin Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtalarında satılan çeşitli varyasyonları bulunmaktadır. En kaliteli depo üretimi ise Avrupa standartlarına sahip hammadde ile yapılmaktadır. Firma olarak Avrupa’dan özel olarak getirdiğimiz 1. kalite LLDPE hammadde ile üretimlerimizi yapıyoruz. Özellikle renkli depoların üretiminde natürel beyaz hammaddeyi çeşitli kimyasallar ile renklendirmiyor ve üretilecek her renkli depo için orijinal renkli hammadde kullanımı ile imalat sürecimizi tamamlıyoruz.

Plastik su depolarının üretimi nasıl yapılır
Su depoları nasıl üretiliyor

Polietilen hammadde kullanılarak depo üretirken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kullanılan kalıplar ve alanında uzman olan yetişmiş personelin kalitesidir. Rotasyon kalıp teknolojisi ile yapılan üretimlerde depo kalıplarının kaliteli, pürüzsüz, yüksek sıcaklığa dayanabilir yapıda ve depo çıkarma işleminde sıkışma gibi problemleri yapmayacak şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca üretim sürecini yöneten personelinde tecrübeli ve alanında uzman olması gerekiyor. Firma olarak tüm bu hususlara dikkat ediyoruz. Bu sayede 1986 yılından beri Türkiye’nin en çok tercih edilen plastik su deposu üreticisi olarak sizlere gururla hizmet veriyoruz.

Rotasyon kalıp teknolojisi ve kaliteli hammadde kullanımı ile üretim süreci tamamlanan su deposu çeşitli işlemlerden geçerek son halini almaktadır. Kalıplardan sökülen depolar öncelikle genel bir kontrolden geçiriliyor. Depoda çatlama, ezilme, yırtılma vb. kusurların olup olmadığı detaylıca inceleniyor. Deponun üretim esnasından kaynaklanan bir problemi yoksa genel bir dış temizleme ve pürüzsüzleştirme işlemi uygulanıyor. Tüm bu işlemler bittikten sonra deponun musluk veya tahliye borusu gibi aparatlarının bağlanabileceği manşon yuvaları monte ediliyor. Stoklara konulmak için hazır olan depolar üst kapak çapına uygun olarak kapağı takılarak bütün işlemleri tamamlanıyor.

Polyester Su Deposu Ustalarımız Tarafından Özenle Üretiliyor

Plastik modellerden farklı olarak bu depolar el işçiliği ile üretiliyor. Herhangi bir kalıp ile makinede pişirme işlemi yapılmamaktadır. Bu depolar polyester reçineler ve cam elyaf takviyesi kullanılarak üretilmektedir. Kat kat takviye edilerek güçlendirilebilir yapısı ile her türlü sıvının stoklanabileceği en kullanışlı depolardır. Bu özelliği sayesinde toprak altı kullanım için de sıklıkla tercih ediliyor. Özel yapıştırıcılar ve güçlendirici malzemeler kullanılarak birleştirmesi yapılıyor. Ayrıca kullanılan özel yapıştırıcılar ve cam elyaf sayesinde sızdırmaz gövde yapısına sahip olmaktadır.

Depolarımız tamamen el işçiliğiyle üretildiğinden dolayı özelleştirmesi polietilen hammadde ile yapılan depolara göre daha avantajlıdır. Kapak alanları, bağlantı noktaları, merdiven alanları, ayakları ve diğer tüm ek malzemeleri istenilen şekilde özelleştirilebiliyor. Polyester su deposu korozyon ve çürümelere karşı geçit vermeyen gövde yapısı sayesinde beton veya metal depolara göre önemli bir avantaj sağlar. Bu sayede içerisinde barındırılan su veya sıvının uzun süreler boyunca korunmasını sağlamaktadır.

Paslanmaz Su Deposu Üretimi Önemli Avantajlar Sağlıyor

Depolama alanında çeşitli çözüm alternatiflerinden biride paslanmaz krom saç ile üretilen depolarımızdır. Bu depolar AISI 304 ve AISI 316 paslanmaz saç kullanılarak üretiliyor. Kalıp halinde alınan sac bloklar çeşitli bükme, kesme ve kaynatma işlemleri yapılarak depo haline getiriliyor. Depolarımız tamamen ustalarımızın emeğiyle üretildiğinden dolayı fiberglas hammadde ile üretilen depolar gibi esnek tasarım mimarisine sahiptir.

Paslanmaz su deposu üretimi önemli avantajlar sağlıyor

Paslanmaz krom saç istenilen şekillerde bükülebilir, kesilebilir ve kaynatılabilir. Bu şekilde depolarımız çeşitli kapasitelerde ve ebatlarda üretilmeye uygundur. Ayrıca tüm ek bileşenleri müşteri isteğine göre özelleştirmeye imkan sağlıyor. Bağlantı yuvaları, kapak alanları, ebadı, kapasitesi, merdiven bölmesi, seviye göstergesi ve et kalınlığı gibi tüm özellikleri değiştirilebiliyor.

Depolarımız oksitlenmeyen ve bakteri tutmayan yapıya sahip olduğundan uzun seneler içerisindeki sıvıyı koruyabilmektedir. En büyük avantajı pürüzsüz ve hijyenik gövde yapısına sahip paslanmaz krom saç kullanılarak üretim yapılmasıdır.

Su Deposu Üretirken Her Zaman En İyiye Ulaşmak İçin Uğraşıyoruz

1986 yılından bugüne kadar 150.000 adetten fazla sattığımız depo modellerimiz ile her zaman müşterilerimizin yanında duruyoruz. Firma olarak müşteri memnuniyetini her zaman en üstte tutuyoruz. Bu nedenle depo üretiminde kullanılan kaliteli malzemelerimiz yanında AR-GE ve ÜR-GE departmanlarımızın yoğun çalışmaları ile depolarımızı üretiyoruz. En ince ayrıntısına kadar tasarlıyor, test ediyor ve müşterilerimizin memnuniyetine sunuyoruz.

Bu makalemizde depo tercihinizi yaparken hangi deponun nasıl özelliklere sahip olduğu anlatmaya çalıştık. Eğer aradığınız depo hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfasındaki bilgileri kullanarak müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve aklınızdaki her soruyu en ince ayrıntısına kadar sorabilirsiniz.

22 Ağustos 2022
×
Sepetinizde şuan {{ basketItems.length }} ürün var.
Product Image
{{ item.piece }}
×